porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy: co obiecuje kandydat na prezydenta?
Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy: co obiecuje kandydat na prezydenta? Obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie limitu kwoty wolnej od podatku i ...

Kiedy Andrzej Duda zostanie oficjalnie prezydentem Polski? Dlaczego dopiero w sierpniu?

Kiedy Andrzej Duda zostanie oficjalnie prezydentem Polski? Dlaczego dopiero w sierpniu?

Andrzej Duda.

fot.: Facebook
Andrzej Duda został wybrany na prezydenta Polski. Kiedy oficjalnie obejmie swoje stanowisko?

Polacy wybrali. To nie Bronisław Komorowski, a Andrzej Duda zostanie prezydentem Polski. W drugiej turze frekwencja wyniosła 55,34 procent. Andrzej Duda otrzymał 8 milionów 630 tysięcy 627 głosów czyli 51,55 procent głosów. Jego konkurent - Bronisław Komorowski otrzymał 8 milionów 112 tysięcy 311 głosów czyli 48,45 procent

Andrzej Duda: kiedy zaprzysiężenie?

Andrzej Duda oficjalnie zostanie prezydentem 6 sierpnia - tak mówi kalendarz wyborczy. Czemu zaprzysiężenie będzie miało miejsce dopiero w sierpniu, a nie wcześniej? Przysięga nowego prezydenta jest składana w ostatnim dniu urzędowania ustępującego prezydenta. Data ta wypada akurat 6 sierpnia.

Zgodnie z Konstytucją RP

Zgodnie z Konstytucją RP kadencja prezydenta rozpoczyna się w dniu objęcia przez niego urzędu. Staje się to - jak stanowi kodeks wyborczy - po złożeniu przysięgi wobec Zgromadzenia Narodowego. Będzie to miało miejsce 6 sierpnia - tak mówi kalendarz wyborczy. Przysięga nowego prezydenta jest składana w ostatnim dniu urzędowania ustępującego prezydenta. W tym dniu Andrzej Duda zacznie oficjalnie sprawować swój urząd.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 06.08.2015 09:20
Autor: Anna Kusiak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.