porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski
Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać ...

Wojciech Cejrowski: co powiedział o prezydencie RP?

W ostatnim przedwyborczym tygodniu na profilu FB Wojciecha Cejrowskiego ukazał się filmik, który błyskawicznie zrobił furorę. W ciągu pierwszych dwóch godzin obejrzało go 300 tys. osób. Do wieczora było ich już ponad 2 (słownie: dwa) miliony. Na filmie nie pada żadne słowo, nie jest ono potrzebne.

Film został zrealizowany arcyprostymi środkami: mamy niewielki pokój. Nad widocznymi na dalszym planie drzwiami wisi krzyż, w rogu umieszczono trzy flagi biało czerwone. Na pierwszym planie jest ciemny stół, za nim stoi słynny podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski. W ręku trzyma spory prostokątny kawałek papieru z napisami układającymi się w kolumnę: 

  • afera taśmowa

  • afera hazardowa

  • afera stadionowa

  • afera stoczniowa

  • afera autostradowa

  • afera Amber Gold

  • afera gazowa

  • afera wyciągowa.

Mamy chwilę, by to przeczytać, po czym Cejrowski zaczyna metodycznie rwać papier na paski. Po oderwaniu każdego paska, kładzie go przed sobą na stole, w ten sposób, że układają się one w plakat wyborczy Bronisława Komorowskiego. Jest to plakat z napisem "24 maja proszę o Twój głos". Następnie zwija owe paski papieru w kulę, otwiera klapę kosza na śmieci, wrzuca tam papier, po czym na klapie od śmietnika kładzie swą bosą stopę (to jego "znak firmowy", Cejrowski zwykle chodzi boso). Ostatnia scena filmu to napis "Nie wybierajcie śmieci" na tle śmietnika.

Wojciech Cejrowski bez słów pokazuje, co sądzi o 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej i 5 latach prezydentury Bronisława Komorowskiego. O filmie jest głośno, piszą o ich czołowe portale internetowe, link do niego jest zamieszczony w wielu miejscach, w zasadzie trudno na niego się nie natknąć. Spośród stacji telewizyjnych pokazała go jedynie Telewizja Republika i to jeszcze tego samego dnia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 21.05.2015 16:07
Autor: jn
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.