porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Weź na wybory długopis, mazak, świeczkę. O co chodzi w tych akcjach? Polacy boją się fałszerstw wyborczych? Na Facebooku jak grzyby po ...

Wybory prezydenckie 2015. Kiedy druga tura? [DATA]

Wybory prezydenckie 2015. Kiedy druga tura? [DATA]

Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich jest bardzo prawdopodobne.

fot.: thinkstockphotos.com
I tura wyborów prezydenckich odbyła się 10 maja 2015 roku. Wiadomo już, że odbędzie się druga tura wyborów. Kiedy?  W jakich godzinach? Jak będą wyglądały karty do głosowania?

II tura wyborów prezydenckich w 2015 roku - jaka data?

10 maja 2015 roku odbyło się głosowanie w I turze wyborów na urząd prezydenta RP. Wśród zarejestrowanych kandydatów znalazło się 11 osób, w tym jedna kobieta - Magdalena Ogórek (Sojusz Lewicy Demokratycznej).  Wiadomo, że jeżeli ponad połowa Polaków nie zdecyduje się opowiedzieć za jednym kandydatem to dojdzie do II tury wyborów prezydenckich. Tak też się stało: w drugiej turze spotka się Andrzej Duda i Bronisław Komorowski.

Druga tura następuje dwa tygodnie po pierwszym terminie, czyli 24 maja 2015 r. Tak jak w przypadku I, tak i w II turze lokale wyborcze będą czynne w godz. 7 - 21. Karta  do głosowania będzie jedna z dwoma nazwiskami, wybór swojego kandydata potwierdzamy stawiając krzyżyk w okienku po lewej stronie jego nazwiska.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy: co obiecuje kandydat na prezydenta? Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy: co obiecuje kandydat na prezydenta?

Obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie limitu kwoty wolnej od podatku i dodatek dla rodziców na każde dziecko to tylko niektóre z postulatów kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Wiemy, ile...

Głosowanie w innym miejscu zamieszkania - formalności krok po kroku Głosowanie w innym miejscu zamieszkania - formalności krok po kroku

Głosowanie w innym mieście niż to, w którym jesteśmy zameldowani, wcale nie wiąże się z wieloma formalności. Wystarczy szybka wizyta w urzędzie i jeden podpis.

Wybory prezydenckie 2015. JAK GŁOSOWAĆ? Wybory prezydenckie 2015. JAK GŁOSOWAĆ?

Wybory prezydenckie 2015 już w niedzielę 10 maja. Wybierzemy w nich prezydenta Polski, który będzie głową państwa przez kolejne 5 lat. Jak głosować, żeby głos był ważny?

Aktualizacja: 22.05.2015 10:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.