porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Katarzyna Błażejewska, nowa dziewczyna Stuhra: KIM JEST, CO OSIĄGNĘŁA - wiedziałeś?
Katarzyna Błażejewska, nowa dziewczyna Stuhra: KIM JEST, CO OSIĄGNĘŁA - wiedziałeś? Małżeństwo Macieja i Samanty Stuhrów odchodzi w niepamięć. Samanta kilka ...
Na co zachorowała Anna Przybylska? Czy operacja Przybylskiej była poważna? Czy Anna Przybylska ma raka trzustki?

CHOROBA PRZYBYLSKIEJ: Czy Anna Przybylska ma RAKA? Co jest PLOTKĄ co FAKTEM

CHOROBA PRZYBYLSKIEJ: Czy Anna Przybylska ma RAKA? Co jest PLOTKĄ co FAKTEM

Na co zachorowała Anna Przybylska?

fot.: Ja Fryta/Wikimedia Commons, CC 2.0
Cała Polska wstrzymała oddech, gdy media obiegła informacja, że Ania Przybylska (35 l.) przeszła poważną operację wycięcia guza trzustki. Niestety może to oznaczać, że śliczna aktorka ma raka. Co gorsze Ania obciążona jest nim genetycznie. - Wszyscy w rodzinie umierali na nowotwór - wyznała aktorka.

Anna Przybylska: rak czy niegroźny guz?

Aż trudno uwierzyć, że energiczna i seksowna Anna Przybylska może być poważnie chora. Wszak aktorka co i rusz podkreśla, jak o siebie dba. Niestety, kraj obiegła informacja, że Ania przebywa w szpitalu, gdzie przeszła poważną operację. Aktorce wycięto guza trzustki.

Guz trzustki może być nowotworem, wtedy rokowania są niedobre, często występują przerzuty. Jednak może też być guzem zapalnym, który daje silne objawy bólowe, ale nie zagraża życiu – wyjaśnia prof. Jan Lubiński.

> > > Na co choruje Anna Przybylska? Operacja Anny Przybylskiej [KLIKNIJ!]

Śliczna aktorka ma jednak powody do zmartwienia. Anna Przybylska nie ukrywa, że w jej rodzinie rak to główny zabójca. – Ja się badam, ponieważ jestem obciążona genetycznie, zarówno ze strony ojca, jak i matki wszyscy umierali na nowotwór – wyznała Przybylska kilka miesięcy temu w wywiadzie dla „Super Expressu”.

– Badam się również dlatego, bo jestem mamą trójki dzieci i chciałabym się ustrzec przed chorobą. Wiadomo, że schorzenia wcześniej wykryte można skutecznie wyleczyć, dzięki profilaktyce możemy skutecznie przedłużyć nasze życie – dodała.

To teza słuszna tym bardziej, że w przypadku raka trzustki wczesne jego wykrycie to jedyna szansa na przeżycie. Gdy nowotwór jest już w stadium zaawansowanym, nawet operacja nie uratuje życia. Pięcioletnie przeżycie chorych na raka trzustki wynosi 1%.

Jakie są objawy raka trzustki?

Co więcej, rak trzustki jest bardzo podstępny, ponieważ często objawy nie niepokoją chorego i nie robi np. USG. Najczęstszymi objawami są: ból w nadbrzuszu, promieniujący do pleców lub obejmujący część żeber może wskazywać na zmiany nowotworowe. Nawracające wymioty i silne wzdęcia, szczególnie po zjedzeniu obfitego posiłku. Towarzyszy temu utrata wagi i brak apetytu, a także żółtaczka i cukrzyca. Gdy zauważymy któryś z tych objawów, warto, byśmy szybko poszli do lekarza.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Powstanie film o Ani Przybylskiej? Kto planuje go stworzyć, kto zagra Przybylską? Powstanie film o Ani Przybylskiej? Kto planuje go stworzyć, kto zagra Przybylską?

Pomysłów na uczczenie zmarłej zaledwie trzy tygodnie temu Ani Przybylskiej przybywa. Politycy chcą Roku Ani Przybylskiej, która miałaby zostać patronką walki z rakiem, w Trójmieście jedna z ulic ma...

Dlaczego media nie posłuchały prośby rodziny Ani Przybylskiej? [WIDEO]

Pogrzeb Anny Przybylskiej już za nami i za jej rodziną. Jednak nie wszystkie media posłuchały prośby rodziny i znalazły się takie, które mniej lub bardziej delikatnie relacjonowały tę uroczystość....

Choroba Anny Przybylskiej. Jak się czuje aktorka? Choroba Anny Przybylskiej. Jak się czuje aktorka?

Anna Przybylska ostatnio na instagramie publikuje swoje zdjęcia i mimo choroby udowadnia, że bije od niej pozytywna energia.

Aktualizacja: 10.10.2014 12:50
Autor: MAG
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]

Kamil Durczok, redaktor naczelny i prezenter Faktów TVN, to jeden ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.