porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Skandal w kulturze. Mario Vargo Llosa zostawił żonę po 50 latach małżeństwa. Zakochał się w... matce Enrique Iglesiasa
Od szkolenia menagerów po ekologię - co robi księżna?

Dominika KULCZYK-LUBOMIRSKA - kim jest i czym się zajmuje?

Dominika Kulczyk-Lubomirska to osoba skromna, elegancka, aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną i ekologiczną. Na portalach plotkarskich nie poczytacie o niej jako o bohaterce skandali lub uczestniczce kolejnej edycji programu tanecznego z celebrytami w roli głównej.

Jak na księżnę przystało, Dominika Kulczyk-Lubomirska (ur. 1977 r.) unika skandali i zbędnego rozgłosu. Jest przykładną żoną księcia Jana Eugeniusza Lubomirskiego-Lanckorońskiego i mamą dwójki dzieci - Jeremiego Sebastiana i Weroniki Karli Konstancji.

Córka Jana i Grażyny Kulczyków odebrała staranne wykształcenie. Ukończyła politologię i sinologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z racji swoich zainteresowań kulturą orientalną, studiowała na Uniwersytetach w Szanghaju i Pekinie. To jednak nie wszystko. Dominika Kulczyk-Lubomirska może pochwalić się także dyplomami London Institute i Rockefeller Foundation. Sama określa siebie jako specjalistkę ds. komunikacji i relacji multikulturowych, CSR oraz strategicznej filantropii.

Mało kto wie, że Dominika Kulczyk-Lubomirska od lat pasjonuje się ochroną środowiska i ekologią. Jest założycielką, fundatorem i wiceprezesem Green Cross Poland, prężnie rozwijającego się polskiego oddziału międzynarodowej organizacji ekologicznej. Misją Green Cross jest wspieranie ekonomicznych i uzasadnionych z punktu ekologicznego działań, które służą ochronie przyrody. Jako swoje główne cele organizacja wymienia: "Rozwijanie dialogu pomiędzy sferą gospodarczą, polityczną oraz społeczną w zakresie ochrony środowiska, kształtowanie proekologicznych postaw wśród przedsiębiorców, aktywny udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych zw. z ochroną środowiska, realizowanie projektów służących ochronie środowiska w Polsce i na świecie". W radzie organizacji zasiadają takie osobistości jak: Lech Wałęsa czy prof. Krzysztof Penderecki.

W działalność charytatywną i proekologiczną razem z Dominiką Kulczyk-Lubomirską angażuje się jej mąż, Jan Lubomirski-Lanckoroński. Fundacja Książąt Lubomirskich wspiera młodzież studiującą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, buduje ośrodek dla ofiar przemocy domowej, a także finansuje wyposażenie pracowni komputerowych w szkołach. Jan Lubomirski, jako twórca Landeskrone, grupy kapitałowej skupionej na branży nieruchomości, realizuje również projekt budowy ekologicznego hotelu w Krakowie.

Oprócz  aktywnego angażowania się w pomaganie ludziom i ochronę środowiska przyrodniczego, Dominika Kulczyk-Lubomirska jest również, razem z Jackiem Santorskim, właścicielką Grupy Firm Doradczych Values, która organizuje liczne szkolenia, warsztaty i seminaria dla managerów i ludzi biznesu.

W rankingu najbogatszych Polaków roku 2012, opublikowanym przez "Wprost", książęca para znalazła się na 95 miejscu listy najbogatszych z majątkiem szacowanym na 165 mln zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 29.07.2015 12:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.