porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ŚLUB JOANNY KRUPY I ROMAINA ZAGO 2 czerwca! Kim jest narzeczony "Dżołany", jurorki TOP MODEL? Do mediów przedostały się najnowsze informacje o kilkakrotnie już przekładanym ...
Czy Agnieszka Szulim paliła trawkę przez 15 lat. Jakie są metody, żeby to sprawdzić?

JAK SPRAWDZIĆ, czy ktoś palił MARIHUANĘ?

Po aferze, jaka rozpętała się po jednym z wydań porannego programu "Pytanie na śniadanie" prowadzonego przez Agnieszkę Szulim-Badziak i Tomasza Kammela, "Super Express" zaapelował do prezenterki, żeby udowodniła, że nie paliła trawki. Jest nawet gotów zapłacić za badanie. Wszystko zaczęło się od sprzeczki w czasie rozmowy o legalizacji leków z marihuaną. Jednym z gości "Pytania" był profesor Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Uzależnień, który zarzucił prezenterce, że ta - poza wizją - przyznała się do palenia marihuany przez 15 lat. Szulim jednak wyparła się tego. Czy można w prosty sposób sprawdzić, czy ktoś palił "trawkę", czy konieczne jest jakieś specjalistyczne badanie? Okazuje się, że Agnieszkę Szulim mogą zdradzić... długie włosy.

- Jest pani pracownikiem publicznej telewizji i mówi pani publicznie, że od 15 lat łamie prawo! - tak zbeształ Agnieszkę Szulim profesor Jędrzejko w "Pytaniu na śniadanie" podczas rozmowy o legalizacji leków z marihuaną. Szulim stanowczo zaprzeczyła, że 15 lat paliła marihuanę. Czy można to w jakiś sposób sprawdzić?

Jakie objawy świadczą o tym, że ktoś palił "trawkę"?

Metod na sprawdzenie, czy ktoś palił marihuanę, jest kilka. Ale przede wszystkim trzeba pamiętać, że marihuana ma dość krótkotrwałe działanie. Skutki palenia marihuany są widoczne w zachowaniu osób zażywających narkotyk przez około trzy godziny. Po tym czasie, tylko obserwując zachowanie osoby, trudno stwierdzić, czy paliła ona marihuanę, czy nie.

Co prawda przy długotrwałym paleniu marihuany u palaczy można zaobserwować nienaturalnie białe palce, ale to nie musi jeszcze o niczym świadczyć. Zażywającego narkotyk mogą zdradzić oczy. Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że ktoś palił marihuanę, jeśli zaobserwujemy bardzo mocno przekrwione spojówki. Warto również przyjrzeć się źrenicom. Po zapaleniu trawki będą one bardzo małe i słabo będą reagowały na światło.

Część palaczy stosuje krople do oczu, które mają zmniejszyć ten efekt. Dym marihuany wysusza i podrażnia śluzówkę. Dlatego osoba, która przed chwilą paliła narkotyk, może mieć nienaturalnie silne ataki kaszlu. Marihuana często powoduje wzmożoną gadatliwość i wesołkowatość. Pamiętaj, że osoba po marihuanie zachowuje się trochę jak pijany, więc jej wypowiedzi mogą być chaotyczne i bez sensu.

Badanie moczu na obecność THC

Jeśli przypuszczasz, że twoje dziecko lub ktoś z bliskich pali marihuanę, twoją czujność powinna wzbudzić znaleziona w jego rzeczach fifka lub bibułki do papierosów. Jednak najbardziej niezawodną metodą ustalenia, czy ktoś pali marihuanę, są testy. Najprostsze możesz kupić w aptece. Taki test pozwala wykryć w moczu obecność THC - głównego składnika marihuany, który jest obecny w moczu do 3 tygodni od wypalenia marihuany. Bardziej niezawodne są badania krwi, ale te może wykonać tylko lekarz.

Joint zostaje we włosach?

Do testów na wykrycie THC wykorzystywane są też włosy. Badając włosy o długości 10 cm, można swierdzić, czy ktoś palił marihuanę w ciągu 10 miesięcy. Z kolei analiza włosów nie pozwala wykryć narkotyku, jeśli został został on wprowadzony do organizmu kilka dni wcześniej - potrzeba około tygodnia, aby THC "weszło" w strukturę włosa.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ramona S. najgłośniejsza przestępczyni narkotykowa! Kim jest? CZY PIES MOŻE MIEĆ NAZWISKO? Ramona S. najgłośniejsza przestępczyni narkotykowa! Kim jest? CZY PIES MOŻE MIEĆ NAZWISKO?

Sprawa Ramony S. i Olgi J. zdaje się nabierać coraz większych rumieńców. Jak się okazało, po zatrzymaniu piosenkarki Olgi J. za posiadanie narkotyków, głos w sprawie zabrała jej menadżerka. Rzekomo...

Aktualizacja: 17.02.2014 08:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.