porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie plany na przyszłość ma MICHALINA MANIOS z „TOP MODEL 2”? Michalina Manios to jedna z trzech finalistek show „Top Model ...
Jak ma na imię dziecko Skrzyneckiej? Katarzyna Skrzynecka URODZIŁA dziewczynkę, którą nazwała ALIKIA ILIANA. Co oznacza to imię?

Córka Skrzyneckiej ma na imię Alikia Iliana. Sprawdź jakie są jeszcze inne popularne imiona greckie?

Córka Skrzyneckiej ma na imię Alikia Iliana. Sprawdź jakie są jeszcze inne popularne imiona greckie?

Aktorka teatru Bajka, Katarzyna Skrzynecka, od miesięcy nie otrzymała pensji za wystawiany monodram. 

fot.: SE
Katarzyna Skrzynecka wraz z mężem Marcinem Łopuckim, przywitali na świecie swoją córeczkę. Dali jej na imię Alikia Iliana. Czy wiesz, że Agata, Agnieszka, Barbara, Jolanta i Katarzyna to również imiona greckie? Wbrew pozorom imiona, które dziś uważamy za polskie, wcale nimi nie są! Jednak fantazja rodziców w wymyślaniu imion dzieciom nie zna granic - jest Taida, Pamfilia, Eupsychia, Hariklia...Przeczytaj, jakie jeszcze imiona greckie są nietypowe. 

Katarzyna Skrzynecka wraz z mężem Marcinem Łopuckim, przywitali na świecie dziecko. Kasia została mamą dziewczynki i już wybrała dla niej greckie imięAlikia Iliana. 

Imiona pochodzenia greckiego

Imiona, które dziś uważamy za typowo greckie wywodzą się z klasycznej Grecji. Tradycyjne w Grecji używane były imiona chrześcijańskie, zapisywane greką. Dawniej greckie imiona, przeważnie oznaczały sławę, pobożność, walkę lub dumę. W starożytności takie imiona powstawały przez połączenie dwóch imion przodków.

Jakie są najbardziej znane imiona greckie? 

Tradycyjne imiona greckie w Polsce nadawane są od niedawna, jednak szybko zyskują coraz większą popularność. Niektórzy uważają, że dzięki oryginalnemu imieniu dziecko będzie się wyróżniało.

Do najbardziej nietypowych imion greckich należą: Apolonia, Izydor, Abellona, Aliakia, Iliana, Tekla, Lena, Alexis

Co oznacza imię Alikia?

Aliklia oznacza osobę zaradną i twórczą. Jest odważna, szczera i niezwykle wnikliwa. Chętnie radzi innym i ma zdolności przywódcze, jednak zawsze postępuje zgodnie ze swoją intuicją. Ma wiele talentów, wśród nich także zdolności aktorskie!

Kto wie, może mała Alikia odziedziczy talent po swojej mamie Katarzynie Skrzyneckiej!

Dlaczego Skrzynecka i Łopucki wybrali takie imię dla córki?

Skrzynecka i Łopucki nazwali córkę Alika Ilia Łopucka. Rodzice wybrali je ze względu na wielki sentyment do Grecji. Często mówili, że Grecja jest dla nich ucieczką i wytchnieniem od codzienności, nie ma co się dziwić, że swoją córkę nazwali Alikia. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Święta gwiazd. Jak Katarzyna Skrzynecka spędzi Boże Narodzenie?

Katarzyna Skrzynecka to pracująca mama, osoba szalenie zajęta. Mimo to, jak opowiada aktorka, z przyjemnością zakasała rękawy i zabrała się do przygotowania świąt Bożego Narodzenia. W 2013 roku...

Katarzyna Skrzynecka wróci do Tańca z Gwiazdami?

Za chwilę ma wrócić Taniec z Gwiazdami. Chodzą słuchy, że prowadzącą po głośnym odejściu ponownie ma być Katarzyna Skrzynecka.

Co Monika Mrozowska będzie robić z Mariuszem Pudzianowskim?

Ona - filigranowa, on - mocarz. Ona - gwiazda serialu, on – gwiazda sportu. Co ich łączy? Medialna popularność. Ale okazuje się, że nie tylko.

Aktualizacja: 17.04.2018 13:07
Autor: Rafal - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Barbara Maciejczyk: kim była stewardesa z tupolewa?

Babara Maciejczyk to stewardesa z prezydenckiego Tu-154M, która przed katastrofą ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.