porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Anna Komornicka - pierwsza, "zapomniana" żona Zbigniewa Zamachowskiego? Czy wiesz, kim jest 42-letnia Anna Komornicka, właścicielka jednej z ...
Kim jest ród Czartoryskich - rodzina aktorki Anny Czartoryskiej?

Kim są Czartoryscy? Kim jest rodzina Anny Czartoryskiej?

Czartoryscy byli jedną z najbardziej wpływowych rodzin Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dowiedz się, skąd wywodzą się członkowie rodu Anny Czartoryskiej i jakie zabytki są z nimi związane.

Magnacki ród Czartoryskich to jeden z najstarszych polskich rodów książęcych. Herbem Czartoryskich jest Pogoń Litewska. Członkowie rodu wywodzą się od litewskiego księcia Gedymina. Jego wnukiem był brat Władysław Jagiełły - Konstanty Olgierdowicz, który pod koniec XIV w. przyjął nazwisko Czartoryski ( z powodu swych wołyńskich włości o nazwie Czartorysk).

Obecnie najbardziej znaną przedstawicielką rodu Czartoryskich jest księżniczka Anna Czartoryska - aktorka młodego pokolenia i partnerka miliardera Michała Niemczyckiego. Jej młodszy brat, Michał Czartoryski studiuje socjologię w Maastricht. Ich ojcem jest Stanisław Czartoryski, urodzony w roku 1939. Studiował w Poznaniu i Londynie, w czasach PRL-u pracował jako ogrodnik i działał w "Solidarności". Po roku 1989 rozpoczął karierę w dyplomacji. Razem z żoną Ewą Minkowską oraz dziećmi - Anną Czartoryską i Michałem Czartoryskim  był na placówkach w Holandii, Norwegii i Islandii.

Co zostało po Czartoryskich?

  • Barokowy pałac w Konarzewie, o którego odzyskanie nadal walczy rodzina Anny Czartoryskiej

  • Biblioteka Książąt Czartoryskich w Krakowie - jedna z najbardziej wiekowych rodowych bibliotek

  • Krypta Czartoryskich w Kościele parafialnym w Sieniawie

  • Muzeum Czartoryskich w Puławach - tam za sprawą magnackiego rodu rozwijała się  polska kultura i sztuka XVIII i XIX wieku

Dewizy herbowe Czartoryskich - sentencje umieszczane na wstęgach

  • "Le jour viendra" (fz francuskiego - nadejdzie dzień)
  • "Bądź co bądź"
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Anna Czartoryska-Niemczycka urodziła syna! Jak będzie miał na imię? Anna Czartoryska-Niemczycka urodziła syna! Jak będzie miał na imię?

Piękna aktorka urodziła swoje pierwsze dziecko! Sprawdź jak będzie miał na imię synek Michała Niemczyckiego i Anny Czartoryskiej.

Dziecko Anny Czartoryskiej i Michała Niemczyckiego. Jakie imię otrzymał syn pary? Dziecko Anny Czartoryskiej i Michała Niemczyckiego. Jakie imię otrzymał syn pary?

Anna Czartoryska urodziła dziecko! Syn aktorki i Michała Niemczyckiego przyszedł na świat w piątek, 11 lipca. Dumni rodzice już wybrali dla niego imię. Sprawdźcie, jakie!

Anna Czartoryska w ciąży - kiedy poród? Jak bogate będzie to dziecko? Anna Czartoryska w ciąży - kiedy poród? Jak bogate będzie to dziecko?

Plotki na temat ciąży pięknej Anny Czartoryskiej krążyły już od dawna. W sobotę Katarzyna Frank - Niemczycka, mama Michała Niemczyckiego potwierdziła doniesienia o ciąży Czatoryskiej. Mówimy, kiedy...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:03
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.