porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak Joanna Liszowska może uniknąć prac społecznych?
Jak Joanna Liszowska może uniknąć prac społecznych? Joanna L. została skazana za swój piracki rajd po Warszawie ...
Elżbieta B. skazana przez sąd za nieudzielenie pomocy tuż przed śmiercią Violletcie Villas.

Opiekunka Violetty Villas skazana! Jaki usłyszała wyrok?

Violetta Villas w wieku 73 lat zmarła w domu rodzinnym na początku grudnia 2011 roku. Kiedyś wybitna artystka w ostatnich latach żyła w nędzy, zaniedbywana przez swoją opiekunkę. Ta już po jej śmierci została oskarżona o psychiczne znęcanie się nad Villas oraz nieudzielenie jej pomocy przed śmiercią. Jaki wyrok usłyszała oskarżona Elżbieta B?

Kontrowersje wokół śmierci Violetty Villas trwały długo, teraz wydaje się, że sprawa wreszcie została zakończona. Artystka ostatnie lata przebywała odseparowana od świata w swoim rodzinnym domu. Niskie nakłady z tantiem oraz zły stan zdrowia sprawiły, że piosenkarka żyła na skraju nędzy. Po nagłośnieniu sprawy przez media, dostała ona dożywotnią emeryturę od państwa, najpierw w wysokości tysiąca, a następnie 4 tysięcy złotych. 

Mimo wsparcia finansowego Violetta Villas przez ostatnie lata swojego życia była uzależniona od swojej opiekunki Elżbiety B., która najprawdopodobniej izolowała artystkę od rodziny, podsycała jej lęk przed światem zewnętrznym, a nawet odmawiała pomocy przy zakupie jedzenia czy codziennej pielęgnacji. Co więcej, skłoniła niedołężną artystkę do spisania testamentu w którym to jej przekazuje po śmierci wszystkie dobra.

>>> Kim jest Krzysztof Gospodarek, SYN VIOLETTY VILLAS? [KLIKNIJ]

Teraz, dwa lata po śmierci artystki jej synowi udało się na drodze sądowej odzyskać pamiątki po matce oraz dom rodzinny. Sąd orzekł ponadto, że Elżbieta B. jest winna nieudzielenia artystce pomocy tuż przed śmiercią i skazał ją na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Kobieta z powodu braku dostatecznych dowodów została uniewinniona od zarzutu psychicznego znęcanie się nad Violettą Villas od stycznia 2009 r. do grudnia 2011 r.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
SEKSAFERA - Za co i na ile została skazana Joanna B. córka lidera Lady Pank?

Zakończył się proces Joanny B. córki znanego rockmana. Modelka została oskarżona o sutenerstwo - usłyszała wyrok.

Czego mogliśmy się nauczyć od Violetty Villas? Czego nauczył się od niej syn, Krzysztof Gospodarek?

Violetta Villas wpisała się w kanon polskiej kultury jako wielka diwa operowa o wyjątkowym głosie i wrażliwej osobowości. Czy Violettę Villas można nazwać wzorem do naśladowania? Mówimy, czego...

Violetta Villas - jakie były największe kontrowersje w życiu śpiewaczki?

Violetta Villas, która zmarła 5 grudnia, za życia budziła wielkie emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Była jedną z największych gwiazd epoki PRL-u, udało się jej także zaistnieć za granicą....

Aktualizacja: 15.11.2014 14:02
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.