porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
POLSAT CAFE. Program ACH CO TO BYŁ ZA ŚLUB Justyny Steczkowskiej. O czym jest? Kiedy można go oglądać?
POLSAT CAFE. Program ACH CO TO BYŁ ZA ŚLUB Justyny Steczkowskiej. O czym jest? Kiedy można go oglądać? W swoim wiosennej ramówce Polsat Cafe umieścił wiele nowych produkcji. ...
Do wszystkiego! Zagra nawet kobietę - na scenicznych deskach. Oprócz tego użyczy swojego głosu w dubbingu, a także - jak trzeba - zagra w filmie.

Do czego jest zdolny Jarosław Boberek?

Kiedyś aktor Jarosław Boberek został zatrzymany przez policję, gdy mknął samochodem. Funkcjonariusz zajrzał do dokumentów artysty, pouczył, a na koniec zapytał: „Czy musi pan grać takiego idiotę?!”.

Do czego jest zdolny Jarosław Boberek?

Kiedyś aktor Jarosław Boberek został zatrzymany przez policję, gdy mknął samochodem. Funkcjonariusz zajrzał do dokumentów artysty, pouczył, a na koniec zapytał: „Czy musi pan grać takiego idiotę?!” Pytanie dotyczyło roli Posterunkowego, czyli policjanta, w którego pan Jarosław wcielał się w serialu „Rodzina zastępcza”. Trzeba się zgodzić z policjantem, że serialowy Posterunkowy lotny nazbyt nie jest, za to w wykonaniu Boberka ta postać, to artystyczny majstersztyk. Bo też Jarosław Boberek jest niezwykle utalentowanym aktorem, który równie dobrze czuje się w filmie, teatrze i dubbingu.

Król  dubingu

Jeśli chodzi o to ostatnie medium, pan Jarosław zyskał miano „króla dubbingu”. Użyczył głosu imponującej liczbie postaci z filmów zagranicznych, kreskówek i animacji, wśród nich Kaczorowi Donaldowi (ma wyłączność na udzielanie głosu tej postaci w polskiej wersji językowej), czy jego ekscelencji Królowi Julianowi z filmu animowanego „Madagaskar”. Słynna piosenka Juliana „Wyginam śmiało ciało...” gościła nawet na Radiowej Liście Przebojów Trójki. Obecnie głosem Boberka mówi Serce w reklamie TP S.A. „Serce i Rozum”.

Ne deskach scenicznych

Aktor nie stroni też od teatru. Dla tych, którzy chcieliby go zobaczyć na scenie, mamy dobrą wiadomość. Pan Jarosław zagra główną rolę w spektaklu zatytułowanym „Dwie połówki pomarańczy” autorstwa Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Sztuka opowiada o odwiecznej walce płci i pokoleń, a także o miłości, przed którą kapitulują niemal wszyscy, ale też, o którą walczą niemal wszyscy. Tak jest w przypadku bohatera „Dwóch połówek pomarańczy”,  kochającego, acz nie pozbawionego wad mężczyzny, który zrobi bardzo wiele, wykaże się niewiarygodną odwagą, by być z ukochaną kobietą.

Możemy zdradzić, że Jarosław Boberek pokaże swoją... kobiecą twarz! Zmierzy się z taki wyzwaniem, które było udziałem aktorów Tony Curtisa i Jacka Lemmona w filmie „Pół żartem, pół serio”, czyli... kobiecymi sukniami i szpilkami. W tym spektaklu zabawnym, ale i skłaniającym do refleksji, Jarosławowi Boberkowi partnerować będą cztery panie: Julia Kamińska, znana m.in. z serialu „BrzydUla”, Ewa Złotowska, która przed laty użyczyła głosu Pszczółce Mai (gra też brawurowo w sztuce „Klimakterium … i już”), Cynthia Kaszyńska („Czwarta władza”) i Cynthia Kuźniak, młodziutka aktorka znana m.in. jako Jadzia z „Plebanii”.

Sztuka „Dwie połówki pomarańczy” jest zrealizowana poza stacjonarnym teatrem, chociaż miejsca na próby użyczył artystom Teatr Ateneum, z kórym od lat związana jest Maria Ciunelis.

W najbliższym czasie spektakl będzie można obejrzeć: 24 marca, godz. 17:30 w Centrum Kultury Izabelin w Izabelinie, ul. Matejki 21; 26 marca, godz. 17:30 i 20:15 - Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie; 20 kwietnia, godz. 20:00 - Ośrodek Kultury Arsus w Warszawie, ul. Traktorzystów 14. A jak dobrze pójdzie - w innych miastach w Polsce. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JULIA KAMIŃSKA w NA DOBRE I NA ZŁE. Kogo zagra?

Julia Kamińska, słynna Ula Cieplak z telenoweli „BrzydUla” pojawiła się gościnie w „Na dobre i na złe” w październiku 2013. Teraz dołączy na stałe do obsady serialu.

Pszczółka Maja wraca! Czy warto pójść do kina? Pszczółka Maja wraca! Czy warto pójść do kina?

Kto nie zna bajki o małej pszczółce Mai? Już we wrześniu film o uroczej bohaterce trafi do kin! Mówimy, kiedy premiera Pszczółki Mai!

MARIUSZ ZANIEWSKI. Gwiazdor BRZYDULI w M JAK MIŁOŚĆ i NA WSPÓLNEJ

Mariusz Zaniewski  grał jedną z głównych ról słynnej „BrzydUli” – Aleksa Febo. Później pojawiał się na ekranie sporadycznie, najczęściej w epizodach. Teraz będziemy mogli oglądać go w aż dwóch...

Aktualizacja: 17.04.2018 15:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Aneta Kopacz, reżyserka filmu nominowanego do Oscara?

Podczas gali rozdania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów 2015 – Polska ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.