porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Filmy na Boże Narodzenie - bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie świąt?
Filmy na Boże Narodzenie - bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie świąt? Istnieją filmy, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. ...
21.12.2012 coraz bliżej - jakie filmy na koniec świata warto obejrzeć?

Filmy na koniec świata! "2012" - czy warto obejrzeć ten film?

Filmy na koniec świata! "2012" - czy warto obejrzeć ten film?

Oczekiwanie na wielki koniec skrócić można, oglądając film uznany przez NASA za najgłupszą i najbardziej absurdalną wizję przyszłości... "2012".

Do najbliższej daty końca świata nie zostało już wiele czasu – według kalendarza Majów zagłada ma przyjść jeszcze przed świętami. Oczekiwanie na wielki koniec skrócić można, oglądając film uznany przez NASA za najgłupszą i najbardziej absurdalną wizję przyszłości... "2012" - czy warto obejrzeć ten krytykwoany przez NASA film?

O czym jest film "2012"? Warto go obejrzeć?

Twórcy filmu zdecydowali się oprzeć akcję na przepowiedniach końca świata, rzekomo przewidzianego przez Majów. Nic złego w darmowym marketingu, filmy katastroficzne zawsze działały silniej, jeśli ich twórcy trafnie odczytywali społeczne nastroje i mody.

Niestety, mimo prób nadania obrazowi realizmu, całość rozchodzi się w szwach. Akcja filmu rozpoczyna się w 2009 roku obserwacją burz słonecznych o niespotykanej sile. Wkrótce naukowcy są pewni: niesione słonecznym wiatrem neutrina podgrzeją jądro ziemi. Będzie bardzo źle... Nikomu nie przeszkadza fakt, że neutrino jest cząstka neutralną i przez ziemię przenika jak przez powietrze, w reakcje chemiczne nie wchodzi, tarciem też skał nie podgrzeje.  

Akcja postępuje: w tajemnicy oryginały najcenniejszych dzieł sztuki chowane są w tajnych sztolniach skrytych na szczytach gór, a  politycy i multimilionerzy rozpoczynają budowę wielkich statków, które pomogą im przetrwać katastrofę...

Widz może mieć też problem z zaakceptowaniem tego, jak wiele szczęścia ma główny bohater filmu – z sukcesem prowadzi dłuuugą limuzynę przez piekło rozpadającego się dookoła miasta; porusza się zawsze odrobinę szybciej niż zapadająca się ziemia, ogień, czy fala; unika padających ze wszystkich stron bomb wulkanicznych, spadających z wiaduktów maszyn, upadających budynków. Przy okazji oczywiście ratuje najbliższych.

Każdy film wymaga zawieszenia niewiary; ten niestety zmusza do odłączenia tych funkcji mózgu, które nie służą do cieszenia się efektami specjalnymi.

Krótko mówiąc – jaka przepowiednia, taka i filmowa apokalipsa. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 20:27
Autor: J-J
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.