porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy "Listy do M." to dobra polska komedia romantyczna? Początkowo komedia romantyczna „Listy do M.” była lansowana jako filmowy ...
Nowa historyczna produkcja National Geographic Channel z Pawłem Delągiem w roli rzymskiego wodza

W kogo wcielił się PAWEŁ DELĄG w produkcji National Geographic Channel "Wojny Imperiów"?

Popularny polski aktor Paweł Deląg wcielił się w postać Marka Antoniusza w fabularyzowanej superprodukcji „Wojny Imperiów”. Gdzie i kiedy można obejrzeć dokument o upadku Imperium Rzymskiego?

Dokument ukazuje prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. Paweł Deląg wciela się w Marka Antoniusza w odcinkach „Wojny Imperiów: Bitwa pod Filippi” oraz „Wojny Imperiów: Bitwa pod Akcjum”. Daty premierowych pokazów filmów w National Geographic Channel to 16.11 i 23.11. Start o godz. 22.

Treść filmu

Marek Antoniusz i Oktawian August w 42 roku p.n.e. połączyli siły. Następstwem unii było to, że podczas bitwy pod Filippi wspólnie pokonali rywali roszczących sobie pretensje do politycznego dziedzictwa po śmierci Juliusza Cezara. Jednak obu wodzów więcej dzieliło niż łączyło. Odcinek „Bitwa pod Filippi” przybliży widzom narastający konflikt między władcami państwa rzymskiego. W drugim odcinku - „Bitwie pod Akcjum” - pokazana zostanie natomiast porywająca bitwa morska i dalsze dramatyczne losy dwóch wodzów.

Jak podkreślają twórcy, przekazywana przez wieki historia Imperium została napisana przez historyków Oktawiana Augusta - wodza, który pokonał Marka Antoniusza. Dlatego w trakcie realizacji filmu ekipa korzystała z pomocy i konsultacji badaczy i historyków. Zależało im, aby ukazywane sceny były jak najbardziej zbliżone do prawdy historycznej.

Nowocześnie o przeszłości

Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnych efektów specjalnych, w tym techniki polegającej na fotografowaniu aktora przy pomocy 16 kamer, cykl „Wojny Imperiów” zabierze widzów w przeszłość tak, jakby byli świadkami najważniejszych wydarzeń z historii Cesarstwa Rzymskiego. Komputery ożywiły 280-tysięczną armię walczącą pod Flippi, stworzyły panoramę starożytnego Rzymu oraz wprowadziły w świat miłości i intryg sprzed ponad 2000 lat. Autentyzmu filmowi dodaje też fakt, że wszyscy aktorzy operują na planie językiem łacińskim. Paweł Deląg zdradza, że w jego przypadku nie obyło się bez pomocy zakonnika z Jasnej Góry, ojca Sebastiana.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Film JOANNA Anety Kopacz. O kim? Dlaczego warto obejrzeć? Film JOANNA Anety Kopacz. O kim? Dlaczego warto obejrzeć?

Film "Joanna" Anety Kopacz to przejmujący i piękny dokument o wartości życia, nominowany w tym roku do Oscara w kategorii krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Mówimy, o czym opowiada "Joanna"...

Wielka Matura Polaków: Jakie gwiazdy wystąpią w show, jak wziąć udział w egzaminie? Wielka Matura Polaków: Jakie gwiazdy wystąpią w show, jak wziąć udział w egzaminie?

Wielka Matura Polaków: w poniedziałek 6 maja o 20.20 cała Polska przystąpi do matury. Jakie gwiazdy sprawdzą się podczas egzaminu? Kto poprowadzi telewizyjne show? Jak wygląda arkusz odpowiedzi?

Kogo zagra Henryk Gołębiewski w serialu "Galeria"?

Henryk Gołębiewski, zapamiętany z seriali takich jak "Stawiam na Tolka Banana", czy "Podróż za jeden uśmiech" oraz filmu "Edi" powraca na szklany ekran. Można będzie go zobaczyć w serialu "Galeria",...

Aktualizacja: 17.04.2018 21:25
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.