porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto wygrał Must Be The Music 3? Jaką nagrodę otrzymał zespół Lemon? Trzecia edycja programu "Must Be The Music - Tylko Muzyka" ...
Czy „Kuchenne rewolucje” są wyreżyserowane?

KUCHENNE REWOLUCJE Magdy Gessler w Karpaczu. Dlaczego rewolucja w hotelu Corum była nieudana?

Pomysł na odmianę restauracji w hotelu Corum w Karpaczu (odcinek "Kuchennych rewolucji" wyemitowany 3 maja 2012) był nietypowy – zamiast kolacji Magda Gessler postanowiła przygotować śniadanie. „Śniadaniarnia” miała serwować pyszne, świeże śniadania w stylu zachodnich restauracji, dające energetycznego „kopa” gościom oddającym się białemu szaleństwu. Rewolucja jednak się nie udała, a menedżer restauracji ma pretensje do Gessler o wyreżyserowanie całej sytuacji. Jak przebiegała kuchenna rewolucja w Karpaczu?

 „Kuchenne rewolucje” jak większość produkowanych dziś programów telewizyjnych rządzi się – napięcie z minuty na minutę rośnie, do ostatniej chwili nie wiadomo, czy Magda Gessler odtrąbi sukces, zachęcając do spróbowania np. „najlepszej dziczyzny w Polsce”, czy pogrzebie nadzieje na sukces ledwo wiążącego koniec z końcem restauratora. Jak każdy program, również „Rewolucje” są w jakimś stopniu wyreżyserowane i trudno stwierdzić, czy spektakularne porażki, jakie się w nim zdarzają, są winą właścicieli („bo się niczego nie nauczyli”, licząc tylko na darmową reklamę), czy wypadło na nich, bo wymaga tego dramaturgia serialu pt. „Kuchenne rewolucje”. Tak było m.in. w przypadku restauracji „Pyszny browar” (dawniej „Enigma”) w Radomiu.

>> Jak Magda Gessler zmieniła restaurację w Radomiu? <<

Można odnieść wrażenie, że podobnie stało się z restauracją w hotel Corum w Karpaczu. W spektakularnej klapie bardzo pomógł ryzykowny, choć ciekawy, pomysł stworzenia w hotelu śniadaniarni. Zamiast tradycyjnej karty dań z wymyślonymi przez Magdę Gessler hitami – pyszne, choć „anonimowe” dania dla głodnym miłośników białego szaleństwa: świeżo smażona jajecznica, jajka faszerowane, ciepłe sycące tarty (łososiowo-porowa oraz z boczkiem i serem), naleśniki, świeże warzywa…

Klęska w Karpaczu dziwi tym bardziej, że w Corum Gessler zastała operatywnego i chętnego do współpracy menedżera Roberta Szczepaniaka. Ale i w nim restauratorka dopatrzyła się uchybień – był… za elegancko ubrany, co miało zniechęcać do skorzystania z usług restauracji „zwyczajnych” gości. Znalazły się też mniej dyskusyjne grzeszki: nadużywający alkoholu, choć bardzo sympatyczny kelner (świetny materiał na „psychologiczną” rewolucję, w czym celuje obecna, piąta seria programu), nieporządek na kuchennym zapleczu, korzystanie z przeterminowanych produktów – choć zdaniem menedżera i te elementy zostały wyreżyserowane.

Co ciekawe Szczepaniak twierdzi, że nagrano trzy różne zakończenia i do końca nie było wiadomo, które z nich wybiorą autorzy programu. Ostatecznie Gessler nie podpisała się pod tą rewolucją. Pochwaliła co prawda tarty, ale skrytykowała naleśniki, nieświeże masło i mały wybór śniadaniowych dań. Przede wszystkim jednak wytknęła nieobecność w restauracji menedżera, który zapewne "woli się wyspać", niż pilnować interesu. "Nic szczególnego, żeby to miejsce odwiedzić" - podsumowała restauratorka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 14.05.2012 12:24
Autor: mksiazko - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.