porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
 PRZYJACIELE. 20 ciekawostek na 20 lat serialu
PRZYJACIELE. 20 ciekawostek na 20 lat serialu W tym roku mija 20 lat od premiery serialu "Przyjaciele". ...
Mikołaj Roznerski, czyli filmowy Marcin Chodakowski, a w życiu prywatnym partner Olgi Bołądź. Co warto o nim wiedzieć?

Mikołaj Roznerski - kim jest partner Olgi Bołądź?

Mikołaj Roznerski - kim jest partner Olgi Bołądź?

Mikołaj Roznerski, czyli Marcin Chodakowski - specjalista od podrywania w serialu "M jak miłość".

fot.: www.mjakmilosc.tvp.pl
Mikołaj Roznerski jest dobrze zapowiadającym się aktorem – można odpowiedzieć najkrócej na postawione w tytule pytanie. Ale ten 29-latek urodzony we Wrocławiu nie jest debiutantem. A tak przypuszcza wielu, oglądając podboje miłosne Marcina Chodakowskiego w serialu „M jak miłość”. Gdzie grał Mikołaj Roznerski, zanim zaistniał na planie "M jak miłość"?

Kim jest Mikołaj Roznerski, grający Marcina Chodakowskiego w serialu „M jak miłość”?

Ten 29-latek urodzony we Wrocławiu nie jest debiutantem. A tak przypuszcza wielu, oglądając Mikołaja Roznerskiego w roli Marcina Chodakowskiego w serialu „M jak miłość”. Zapewne dlatego, że to jego większa rola. Marcin Chodakowski nie jest spokojnym młodzieńcem. Łączy wdzięk i urodę z tupetem i bezczelnością młodości, które wykorzystuje w niecnych celach... Ma także sportową pasję – boks. Przy takim nakreśleniu przez scenarzystów sylwetki bohatera aktor ma ciekawy materiał do grania. Mikołaj Roznerski świetnie to poczuł i zrozumiał. Umiejętnie steruje sympatią widzów – lubi się go i nie lubi równocześnie.

SKOMENTUJ

Serialowe epizody Mikołaja Roznerskiego

Mikołaj Roznerski na ekranie pierwszy raz pokazał się jako Wiesiek w serialu „Pierwsza miłość”. Potem było jeszcze kilka drobnych ról m.in. w „Świecie według Kiepskich”, „Na dobre i na złe”, „39 i pół”. Dłużej zabawił w serialu „Ratownicy”. Zagrał Mateusza, ofiarę górskiej lawiny. Uratowany znakomitą większość serialu spędza w łóżku, gdyż jest w śpiączce. - Gdy proponowano mi tę role – mówił nam Mikołaj Roznerski na premierze serialu „Ratownicy” - producent wyjaśnił, że nie jest duża, ale kluczowa. Ponieważ Mateusz znacząco wpływa na bieg wydarzeń, nawet pozostając w śpiączce... Do „Ratowników” Roznerski trafił poprzez casting. Nie buntuje się przeciwko takiemu sposobowi zdobywania roli, bo - jak mówi – z każdego castingu wynosi się jakąś naukę.

Mniej znany, a nagradzany

Gdy starał się o rolę Mateusza, był już namaszczony doroczną Nagrodą im. Andrzeja Nardellego (wielce utalentowanego aktora tragicznie zmarłego w wieku 25 lat), przyznawaną przez ZASP (Związek Artystów Scen Polskich) za najlepszy debiut teatralny za sezon 2009/2010. Nagrodzono jego rolę Piotra w spektaklu „Widnokrąg” w reżyserii Bogdana Toszy w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie.

Hanna Karolak, krytyk teatralny w laudacji na cześć młodziutkiego laureata mówiła o jego pracy: „Piękna rola, wielka rola, mądra rola”. O samym zaś Roznerskim: „Jest skromnym, obdarzonym poczuciem humoru, pokornym wobec zadań, jakie go czekają, co w przypadku młodego człowieka jest wielkim atutem”. Zapytany przez nas, czy nagrody go uskrzydlają, czy przerażają, odpowiedział, uśmiechając się: - Przerażają, bo podobno – jak mówią doświadczeni koledzy - gdy dostanie się nagrodę, to potem długo nie dostaje się ról... Ale zaraz dodawał: - Ta nagroda mnie podbudowała, tym bardziej że zupełnie się jej nie spodziewałem.

Aktorstwo - z namowy kolegi

Kilka lat wcześniej Mikołaj Roznerski nie podejrzewał też, że zostanie aktorem. Jego ojciec jest rolnikiem. Mikołaj wychowywał się w małej miejscowości pod Wrocławiem. Dziś wspomina, że gdyby nie poszedł do wrocławskiego liceum, byłby zapewne mechanikiem samochodowym lub piekarzem. To właśnie w liceum zaczął bawić się w teatr amatorski i – jak wspomina – bawił się świetnie. Jednak nie zamierzał zdawać do szkoły teatralnej. Namówił go do tego przyjaciel z tegoż teatru, bo to on chciał zostać aktorem. Mikołaj Roznerski, absolwent PWST we Wrocławiu, stopniowo przestaje być nikomu nieznanym aktorem.

Roznerski w  „M jak miłość”

W serialu „M jak miłość” zapewne zabawi dłużej. Już poczuł, że rola Marcina Chodakowskiego nie jest kaszką z mleczkiem. Jego bohater trenuje boks. Lekcje walki na pięści bierze też Roznerski, by postać wypadła wiarygodnie. Na treningach pod okiem Pawła Latosa, kierowcy rajdowego i trenera sportów walki, wylewa litry potu.

- Kiedyś, oglądając boks w telewizji, zastanawiałem się, dlaczego pięściarze się tak pocą. Dzisiaj już się nie dziwię – opowiada ze śmiechem. I dodaje: - Staram się być w dobrej formie. Dużo biegam, ćwiczę na siłowni, jeżdżę na rowerze, ale treningi pięściarskie mnie wykańczają. Na drugi dzień po pierwszych zajęciach nie mogłem się ruszać. Nie zniechęcił się jednak, tym bardziej że nauczył się już prawego sierpowego, lewego prostego, kilku kombinacji ciosów i uników.

- Boks to świetny sport – nie kryje fascynacji. - Bardzo mi się spodobał, nawet wykupiłem dodatkowe zajęcia. Mam zamiar kontynuować naukę! Czyżby miał to być Roznerskiego plan B na życie? Nie, na razie nie zamierza rzucać aktorstwa. Niemniej, jak mówi: - Nie muszę być aktorem całe życie, chociaż uwielbiam ten zawód. Nie wiem, czy popracuję jeszcze 20 lat, czy może mniej, a może więcej? Ale wiem, że chciałbym wrócić na wieś...

Co fascynuje Mikołaja Roznerskiego w aktorstwie? - Zmiany i ciągły rozwój - odpowiada. Miejmy nadzieję, że dostanie na to wiele szans.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Joanna Majstrak z M jak MIŁOŚĆ? [KARIERA, RODZINA] Joanna Majstrak z M jak MIŁOŚĆ? [KARIERA, RODZINA]

Elkę w serialu „M jak miłość” gra młoda aktorka Joanna Majstrak. To nie jest jej pierwsza rola. Grała już epizody m.in. w „Klanie” , w „Usta usta”, ale to pierwsza większa rola. W dodatku ciekawa, bo...

Małgorzata Pieńkowska znów w M jak miłość. Od kiedy będziemy mogli ją oglądać?

Małgorzata Pieńkowska po dwuletniej przerwie wraca do „M jak miłość”. Grana przez nią Maria Rogowska pojawi się ponownie w serialu we wtorek, 6 maja, w odcinku 1061.

Kim jest OLEK w M JAK MIŁOŚĆ i grający go MAURYCY POPIEL?

W poniedziałek, 24 lutego, w „M jak miłość” wielka niespodzianka. Marcin (Mikołaj Roznerski) spotka swojego, nigdy niewidzianego, brata, Olka (Maurycy Popiel). Kim jest Maurycy Popiel odtwarząjący...

Aktualizacja: 01.09.2014 10:50
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]

Janusz Korwin-Mikke od lat budzi wiele kontrowersji w świecie polityki ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.