porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co Hozier podarował polskiemu kinu? „Take Me To Church” utwór stworzony przez irlandzkiego wokalistę, kompozytora ...

Polski sukces na festiwalu filmowym w Wenecji

"Klezmer" bez jakiejkolwiek reklamy i rozgłosu w Polsce, trafił na prestiżowy przegląd jakim jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.


Polski sukces na festiwalu filmowym w Wenecji

„Klezmer” w reżyserii Piotra Chrzana i na podstawie scenariusza jego autorstwa, podejmuje trudny temat wojny i holokaustu.
Bez jakiejkolwiek reklamy i rozgłosu w Polsce, trafił na prestiżowy przegląd jakim jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.
Został pokazany w sekcji kina autorskiego „Venice Days” i zebrał świetne oceny. Można wręcz mówić o sukcesie. Publiczność była zachwycona. Jakie będą opinie jury przekonamy się już w sobotę (12 września br.), gdy zostaną rozdane nagrody. Warto dodać, że świetne notowania i szansę na najważniejszą nagrodę (Złoty Lew) ma „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.
„Klezmera” promował w Wenecji reżyser filmu, Piotr Chrzan, i aktorzy Filip Kosior i Szymon Nowak. W filmie grają też, m.in.: Lesław Żurek, Ewa Jakubowicz, Rafał Maćkowiak.
GRMATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
SIN CITY 2. Warto iść do kina? SIN CITY 2. Warto iść do kina?

"Sin City 2. Damulka warta grzechu" to film, który ma być kontynuacją kultowego już Sin City. Czy warto iść do kina?

Jak Josh Gad i Ashton Kutcher przygotowywali się do ról w filmie „Jobs” o twórcy marki Apple? Jak Josh Gad i Ashton Kutcher przygotowywali się do ról w filmie „Jobs” o twórcy marki Apple?

Aktor Josh Gad, grający współtwórcę marki Apple w filmie „Jobs”, aby przygotować się do roli zdecydował się na kursy programowania. Wcielający się w rolę ekscentrycznego CEO marki Apple Ashton...

DJANGO. Czy warto iść do kina na nowy film Quentina Tarantino?

To zdecydowanie najsłabszy film Quentina Tarantino. Oglądając go odnosi się wrażenie, że ta żywa legenda Hollywood zjada własny ogon. Z drugiej jednak strony jego reżyserska wielkość i pasja, z jaką...

Aktualizacja: 17.09.2015 14:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.