porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W jakim serialu zagra Magdalena Cielecka?
W jakim serialu zagra Magdalena Cielecka? Dla stacji HBO realizowany jest nowy serial zatytułowany „Pakt”. do ...

"Sala operacyjna". O czym jest szósty odcinek serialu?

"Sala operacyjna". O czym jest szósty odcinek serialu?

Rak trzustyki to bardzo groźny nowotwór.

fot.: thinkstockphotos.com
W 6. odcinku serialu „Sala operacyjna” lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego pokażą na czym polega rozpoznanie raka trzustki. Jest to niezwykle groźny nowotwór, wciąż umiera 98 proc. pacjentów nim dotkniętych.

Serial Sala Oparcyjna: o czym jest 6 odcinek?

46-letni Piotr Sowiński z Piotrkowa Trybunalskiego od lat cierpiał na bóle w podbrzuszu, był poddawany różnym badaniom, leczono go farmakologicznie. W końcu lekarze orzekli, że chyba jest to nowotwór. W celu potwierdzenia diagnozy pacjent trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego. Jak wspomina przed tymi badaniami wyrzucił z głowy słowo rak. Wbił sobie do głowy, że nie będzie o tym myślał. - Jestem ojcem samotnie wychowującym trójkę dzieci – broni się.

Żeby potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworową lekarze postanowili pobrać wycinki trzustki. Zrobili to metodą laparoskopową i przy okazji obejrzeli obejrzeli inne narządy - wątrobę, węzły chłonne. Badanie było trudnym zabiegiem, bo do trzustki trudno jest dotrzeć lekarzom a poza tym jest to bardzo delikatny narząd. Jednak to co zobaczyli lekarze, uspokoiło ich nieco choć nadal pozostały wątpliwości. Potwierdzenie lub wykluczenie raka wzięli na siebie patomorfolodzy. Pacjenci nie mają z nimi kontaktu, ale to oni podejmują decyzję co do dalszego leczenia. Ciąży nad nimi ogromna odpowiedzialność, dlatego trudne przypadki bada kilka osób naraz.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
"Sala operacyjna". O czym jest 7. odcinek serialu?

Siódmy odcinek serialu „Sala operacyjna” to opowieść o tym jak lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zapobiegają u pacjentów udarom i przywracają ich sercom spokojny rytm. Serial...

"Sala operacyjna". O czym jest 8. odcinek serialu? "Sala operacyjna". O czym jest 8. odcinek serialu?

W 8. odcinku serialu „Sala operacyjna” lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie pokażą m.in. na czym polega wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego.

Sala Operacyjna. O czym jest 5. odcinek serialu? Sala Operacyjna. O czym jest 5. odcinek serialu?

W kolejnym odcinku serialu „Sala operacyjna” czas na mikrochirurgię. Tym razem widzowie mogą podejrzeć z bardzo bliska, w najdrobniejszych szczegółach jak przebiega operacja oka.

Aktualizacja: 09.05.2016 09:12
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Barbara Mularczyk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Barbara Mularczyk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Poznajcie Barbarę Mularczyk. Kim jest aktorka, która gra Mariolkę w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.