porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Które stacje TV miały najlepsze wyniki oglądalności w 2013 roku? Według danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement widzowie telewizyjni spędzili ...
Stacja Ojca Rydzyka przymierza się do debiutu w kanałach Naziemnej Telewizji Cyfrowej dostępnej w całej Polsce

Telewizja Trwam - od kiedy na multipleksie cyfrowym?

Według porozumienia TVP i TV Trwam niebawem Telewizja Polska zwolni miejsce na multipleksie pierwszym (MUX1) stacji Ojca Tadeusza Rydzyka. Mówimy, kiedy należy spodziewać się cyfrowego debiutu TV Trwam w przekazie naziemnym TV.

TV Trwam (fundacja Lux Veritatis) otrzymała koncesję na nadawanie naziemne (DVB-T, Naziemna Telewizja Cyfrowa) wraz z trzema innymi programami, a na MUX1 wystartuje jako pierwsza z nich. Ma to nastąpić 15 lutego 2014.

>>> 5 mitów nt. ojca Tadeusza Rydzyka [GALERIA MEMÓW] [KLIKNIJ]

Telewizja Polska uzyskała gwarancje, że nie będą na niej ciążyły żadne zobowiązania płatnicze związane ze zwalnianym miejscem na multipleksie pierwszym, albowiem wszystkie te zobowiązania przejmie fundacja, jako właściciel TV Trwam” – czytamy w komunikacie nadawców.

TVP nadaje programy z MUX1 tymczasowo, docelowo ma zająć MUX3. Telewizja Polska została zobowiązana ustawowo do przeniesienia swoich programów z MUX 1 na MUX 3, gdy zasięg tego ostatniego dotrze do 95 proc. ludności, nie później niż do 27 kwietnia 2014 r.

Na razie nie wiadomo, czy termin 15 lutego 2014 zostanie dotrzymany, trwa bowiem spór TV Trwam z Krajową Radą Radiofonii i TV na temat opłat koncesyjnych i przebiegu procedury uruchomienia stacji w przekazie naziemnym.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zmiany w telewizji naziemnej: jakie będą w lutym?

15 lutego nastąpią zmiany w cyfrowej telewizji naziemnej. Na mulitipleksie pierwszym miejsce oo TVP Info zajmie TV Trvam. Pojawi się także TVP ABC, program poświęcony najmłodszym, na którym...

Aktualizacja: 05.01.2014 16:52
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.