porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kuchenne rewolucje - Magda Gessler w Chełmie - co wydarzy się w 8 odcinku? Nowa nazwa, nowy wystrój i nowe potrawy - jak Magda ...
Wałęsa, człowiek z nadziei dostępny online? Gdzie film Wałęsa, człowiek z nadziei za darmo?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE: Czy można obejrzeć film Wajdy w internecie?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE: Czy można obejrzeć film Wajdy w internecie?

Czy film Wałęsa, człowiek z nadziei jest dostępny online?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE – tę frazę coraz częściej wpisują w wyszukiwarkach chętni do obejrzenia nowego filmu Wajdy za darmo w internecie, licząc na download filmu. Czy to jest możliwe i... czy jest legalne?

W piątek 4. października polska premiera kinowa nowego dzieła Andrzeja Wajdy, dlatego fraza „Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE” (wyniki wyszukiwania tej frazy w internecie m.in. tu: http://www.google.pl/search?q=Wa%C5%82%C4%99sa%2C+cz%C5%82owiek+z+nadziei+ONLINE) znajduje się już w czołówce wyszukiwań. Jak widać, chętnych do obejrzenia filmu jest wielu, ale nie wszyscy wybierają się do kina.

>>> Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE? [kliknij!]

Nowego, a już głośnego filmu Andrzeja Wajdy, w internecie jednak nie znajdziemy; by ująć rzecz precyzyjnie – nie znajdziemy go w oficjalnej, legalnej dystrybucji internetowej. Pirackie kopie filmu są do znalezienia w serwisach co najmniej balansujących na granicy legalności, jeśli nie wprost nielegalnych.

Z tych źródeł lepiej jednak nie korzystać. Przypomnijmy: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych w art. 118 stanowi, że osoba, która wykonuje kopie utworów objętych ochroną w świetle prawa autorskie (a „ściąganie” plików z internetu ma charakter kopiowania treści), naraża się na odpowiedzialność karną. 

Wałęsa, człowiek z nadziei – twórcy apelują

Fundacja Legalna Kultura wraz z twórcami filmu Wałęsa, człowiek z nadziei apelują do wszystkich, aby obejrzeli film legalnie.

Odtwórca roli tytułowej Robert Więckiewicz powiedział: „Dla mnie to była bardzo istotna zmiana. To, co się zdarzyło w sierpniu 80. W środku tej kaszany komunistycznej zrobiła się przestrzeń wolności. Można zadać sobie pytanie, dlaczego oni działali w podziemiu, dlaczego oni działali nielegalnie? Dlatego, że ówczesna władza nie pozwalała im działać legalnie. Dzisiaj mamy inną sytuację, dzisiaj można robić legalnie to wszystko, co oni wówczas robili. I dzisiaj jest paradoksalnie odwrotnie – mimo że można, a nawet należy, to się robi nielegalnie. Wydaje mi się, że to dotyczy głównie ludzi młodych, niestety, którzy może nie do końca sobie zdają sprawę z tego, że to jest jakiś rodzaj dziedzictwa, które ktoś wypracował. Że jeśli powstaje film czy utwór muzyczny, czy książka, to ktoś za tym stoi, ktoś musiał włożyć w to jakiś wysiłek. I nie tylko wysiłek finansowy po to, żeby coś powstało konkretnego, ale przede wszystkim wysiłek intelektualny. I że należy się respektowanie tego, poszanowanie dla czyjegoś wysiłku intelektualnego, a nie branie sobie dowolnie, jak mi się podoba, nic nie dając w zamian”.

>>> Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film? [kliknij!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Oscary 2014, polski kandydat: Wałęsa. Człowiek z nadziei Oscary 2014, polski kandydat: Wałęsa. Człowiek z nadziei

2 marca stycznia 2014 roku poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny startuje polski kandydat Wałęsa. Człowiek z nadziei. Czy Wajda ma szansę na Oscara?...

Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film? Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film?

W internecie natknąć się można na piracką kopię filmu Wałęsa, człowiek z nadziei. Brak jednak pewności co do tego, czy nie jest to niebezpieczny koń trojański.

Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE? Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE?

Film Andrzeja Wajdy pt. Wałęsa, człowiek z nadziei wchodzi na ekrany – a ci, którzy szczędzą dwudziestu złotych na bilet do kina, szukają downloadu w internecie, m.in. w popularnym serwisie...

Aktualizacja: 30.01.2014 14:22
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]

Marek Kalita jest nie tylko polskim aktorem teatralno- filmowym, ale ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.