porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kuchenne rewolucje - Magda Gessler w Chełmie - co wydarzy się w 8 odcinku? Nowa nazwa, nowy wystrój i nowe potrawy - jak Magda ...
Wałęsa, człowiek z nadziei dostępny online? Gdzie film Wałęsa, człowiek z nadziei za darmo?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE: Czy można obejrzeć film Wajdy w internecie?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE: Czy można obejrzeć film Wajdy w internecie?

Czy film Wałęsa, człowiek z nadziei jest dostępny online?

Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE – tę frazę coraz częściej wpisują w wyszukiwarkach chętni do obejrzenia nowego filmu Wajdy za darmo w internecie, licząc na download filmu. Czy to jest możliwe i... czy jest legalne?

W piątek 4. października polska premiera kinowa nowego dzieła Andrzeja Wajdy, dlatego fraza „Wałęsa, człowiek z nadziei ONLINE” (wyniki wyszukiwania tej frazy w internecie m.in. tu: http://www.google.pl/search?q=Wa%C5%82%C4%99sa%2C+cz%C5%82owiek+z+nadziei+ONLINE) znajduje się już w czołówce wyszukiwań. Jak widać, chętnych do obejrzenia filmu jest wielu, ale nie wszyscy wybierają się do kina.

>>> Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE? [kliknij!]

Nowego, a już głośnego filmu Andrzeja Wajdy, w internecie jednak nie znajdziemy; by ująć rzecz precyzyjnie – nie znajdziemy go w oficjalnej, legalnej dystrybucji internetowej. Pirackie kopie filmu są do znalezienia w serwisach co najmniej balansujących na granicy legalności, jeśli nie wprost nielegalnych.

Z tych źródeł lepiej jednak nie korzystać. Przypomnijmy: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych w art. 118 stanowi, że osoba, która wykonuje kopie utworów objętych ochroną w świetle prawa autorskie (a „ściąganie” plików z internetu ma charakter kopiowania treści), naraża się na odpowiedzialność karną. 

Wałęsa, człowiek z nadziei – twórcy apelują

Fundacja Legalna Kultura wraz z twórcami filmu Wałęsa, człowiek z nadziei apelują do wszystkich, aby obejrzeli film legalnie.

Odtwórca roli tytułowej Robert Więckiewicz powiedział: „Dla mnie to była bardzo istotna zmiana. To, co się zdarzyło w sierpniu 80. W środku tej kaszany komunistycznej zrobiła się przestrzeń wolności. Można zadać sobie pytanie, dlaczego oni działali w podziemiu, dlaczego oni działali nielegalnie? Dlatego, że ówczesna władza nie pozwalała im działać legalnie. Dzisiaj mamy inną sytuację, dzisiaj można robić legalnie to wszystko, co oni wówczas robili. I dzisiaj jest paradoksalnie odwrotnie – mimo że można, a nawet należy, to się robi nielegalnie. Wydaje mi się, że to dotyczy głównie ludzi młodych, niestety, którzy może nie do końca sobie zdają sprawę z tego, że to jest jakiś rodzaj dziedzictwa, które ktoś wypracował. Że jeśli powstaje film czy utwór muzyczny, czy książka, to ktoś za tym stoi, ktoś musiał włożyć w to jakiś wysiłek. I nie tylko wysiłek finansowy po to, żeby coś powstało konkretnego, ale przede wszystkim wysiłek intelektualny. I że należy się respektowanie tego, poszanowanie dla czyjegoś wysiłku intelektualnego, a nie branie sobie dowolnie, jak mi się podoba, nic nie dając w zamian”.

>>> Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film? [kliknij!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Oscary 2014, polski kandydat: Wałęsa. Człowiek z nadziei Oscary 2014, polski kandydat: Wałęsa. Człowiek z nadziei

2 marca stycznia 2014 roku poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny startuje polski kandydat Wałęsa. Człowiek z nadziei. Czy Wajda ma szansę na Oscara?...

Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film? Wałęsa, człowiek z nadziei PIRACKA KOPIA: Czy to ten film?

W internecie natknąć się można na piracką kopię filmu Wałęsa, człowiek z nadziei. Brak jednak pewności co do tego, czy nie jest to niebezpieczny koń trojański.

Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE? Wałęsa, człowiek z nadziei na CHOMIKUJ: Czy oglądanie jest NIELEGALNE?

Film Andrzeja Wajdy pt. Wałęsa, człowiek z nadziei wchodzi na ekrany – a ci, którzy szczędzą dwudziestu złotych na bilet do kina, szukają downloadu w internecie, m.in. w popularnym serwisie...

Aktualizacja: 30.01.2014 14:22
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.