porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Festival Conrada: co to za festiwal?
Festival Conrada: co to za festiwal? Festival Conrada to sześciodniowa impreza, która odbywa się w Krakowie. ...

"Chciwość" powieść Marty Guzowskiej - kryminałna intryga i archeologia w jednym!

"Chciwość" powieść Marty Guzowskiej - kryminałna intryga i archeologia w jednym!

Nowa powieśc Marty Guzowskiej "Chciwość" to kryminał archeologiczny

fot.: Wydawnictwo Burda
"Chciwość" to najnowsza powieść Marty Guzowskiej. To trzymający w napięciu thriller archeologiczny, z akcją rozgrywajacą się na malowniczych wyspach Morza Egejskiego, w którym trudna do okiełznania chciwość prowadzi bohaterów do zbrodni.Czy bohaterka uwolni swojego mężczynę z rąk oprawców, znajdzie swój skarb i wyjdzie cało z opresji?

Marta Guzowska jest pisarką i czynnym doktorem archeologii w jednej osobie. Od ponad dwudziestu lat z pasją odkopuje zabytki starożytnych cywilizacji. W panteonie polskich autorów kryminału zapewniła sobie miejsce na stałe, otrzymując Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść Ofiara Polikseny. Kolejne dwie książki, z bohaterem cynicznym antropologiem Mario Yblem, potwierdziły jej znakomity warsztat i klasę niekwestionowanej mistrzyni kryminału archeologicznego.

W swojej najnowszej powieści "Chciwość" Marta Guzowska w głównej roli obsadza kobietę,  wybitną archeolog – Simonę Brenner. Tylko nieliczni wiedzą, że Simona jest także świetnie zakamuflowaną złodziejką i to jedną z najlepszych w tym fachu. Kradnie dzieła sztuki i sprzedaje kolekcjonerom za grube miliony. Tłumaczy przy tym z rozbrajającą szczerością, że dzięki temu ratuje je od zapomnienia, gdyż w przeciwnym razie gniłyby w jednej z setek muzealnych skrzyń. Chciwość kieruje uwagę Simony na złoty diadem Heleny Trojańskiej, odkopany pod koniec XIX w. przez Heinricha Schliemanna. Kobieta opracowuje doskonały plan zuchwałej kradzieży życia i pewna siebie wyjeżdża do Turcji, żeby wcielić go w życie. Sprawy komplikują się, gdy na wykopaliskach w nieznanych okolicznościach znika jej były kochanek Ivan, a porywacze przesyłają Simonie jego palec.

To zaledwie początek brawurowej przygody Simony, której nie sposób nie lubić, nawet pomimo jej niechlubnej profesji. Jest mądra, zaradna, zuchwała i zdeterminowana w dążeniu do celu.

Czy Simonie Brenner uda się wyrwać ze szponów chciwości? Przeczytajcie i sprawdźcie!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sztorm na Glananach: o czym jest kryminał Jeana-Luca Bannaleca? Sztorm na Glananach: o czym jest kryminał Jeana-Luca Bannaleca?

Kto polubił postać komisarza Georgesa Dupina - uzależnionego od kofeiny paryskiego policjanta zesłanego na prowincję za niesubordynację – powinien zacierać ręce. Ukazała się właśnie druga powieść z...

Zbrodnia w szkarłacie: o czym jest książka? Zbrodnia w szkarłacie: o czym jest książka?

Polscy autorzy stworzyli nowy gatunek: kryminał retro. Za sprawą Marka Krajewskiego i Katarzyny Kwiatkowskiej przenosimy się do początków XX wieku i z wypiekami na twarzach zagłębiamy się w mroczne...

Książki: jakie kryminały wziąć na wakacje? Książki: jakie kryminały wziąć na wakacje?

Nic tak nie umila wakacyjnego odpoczynku, jak dobry kryminał. Wiedzą o tym wielbiciele tego gatunku literackiego. Oferta polskich wydawców jest różnorodna i bogata. Dlatego podpowiemy, jakie powieści...

Aktualizacja: 03.06.2016 17:49
Autor: asmialek - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.