porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy warto przeczytac książkę pt:" Chodzi mi tylko o prawdę? Gdy ksiądz pyta o twoje życie duchowe i moralne, a ciebie szlag ...
Książki dla dzieci - Wydawnictwo Dwie Siostry dba również o najmłodszych czytelników - dla nich skierowana jest "Minibiblia w obrazkach"

Czy warto kupić dziecku "MINIBIBLIĘ W OBRAZKACH " Soledad Bravi? Co to jest KSIĄŻKA OBRAZKOWA?

Czy warto kupić dziecku "MINIBIBLIĘ W OBRAZKACH " Soledad Bravi? Co to jest KSIĄŻKA OBRAZKOWA?
Minibiblia w obrazkach to nowość Wydawnictwa Dwie Siostry - tej książki nie można przegapić! fot.: Wydawnictwo Dwie Siostry
"Minibiblia w obrazkach" to książka obrazkowa, która wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry dopiero co pojawiła się na rynku.Co to jest książka obrazkowa i dlaczego warto ją dziecku pokazywać i czytać? Jak w książce Soledad Bravi ukazane są biblijne wydarzenia?

Książki obrazkowe (picture book) długo były nieobecne na polskim rynku wydawniczym i tak naprawdę dopiero w ostatnich latach wydawnictwa starają się zapełnić tę lukę. Książki obrazkowe na Zachodzie są bardzo popularne i przypisuje się im duże znaczenie - w rozwoju dziecka, nauce postrzegania świata i zjawisk i oswajania ich, rozwijaniu wyobraźni i w pierwszym kontakcie ze sztuką (wiele z książek obrazkowych spełnia wszelkie cechy dzieła sztuki użytkowej). Książka obrazkowa jest przecież jednym z pierwszych etapów edukacji dziecka.

Picture book działa na kilku poziomach - obrazu i słowa, które wzajemnie uzupełniają się i dopowiadają. Ilustracja - przyciąga wzrok, przykuwa uwagę, opowiada obrazem - słowo uzupełniają ten przekaz. U nas traktowane do niedawna były po macoszemu - dopiero od kilku lat widać staranność i dbałość, z jaką wydawnictwa wprowadzają na rynek książeczki obrazkowe.

"Minibiblia w obrazkach" Soledad Bravi to jedna z ostatnich propozycji Wydawnictwa Dwie Siostry. Obrazkowa Biblia dla maluszków jest książką, jakiej jeszcze na naszym rynku nie było. Wydana w formacie 14 cm x 14 cm przyciąga wzrok żółtą okładką z namalowanymi symbolami, znanymi nam z Biblii: wężem i jabłkiem. Książka ma 96 stron - na każdej z nich narysowany jest obraz przedstawiający jeden biblijny motyw, scenę i postaci – od stworzenia świata do wniebowstąpienia Jezusa.

Ilustracje są bardzo pomysłowe, nie bombardujące czytelnika/oglądającego natłokiem szczegółów  - na każdej stronie jest przedstawiony tylko  jeden element (czasem powielony jak np. przy wyliczance plag egipskich - na każdej stronie zaprezentowana jest jedna plaga np. komary, żaby, muchy, grad itd - zduplikowane) - w sam raz dla percepcji małego odbiorcy.

Książka urzeka prostotą, lekkością i radością. Rysunki są bardzo proste, wręcz ascetyczne, jednak podane w żywych kolorach interesują i sprawiają, że mali słuchacze domagają się poznania historii prezentowanych tu wydarzeń. Mniej znaczy tu więcej.

Kim jest autorka "Minibibli w obrazkach" Soledad Bravi? Soledad Bravi to znana francuska ilustratorka znana z lekkiej, dowcipnej kreski, autorka wielu pełnych humoru książek obrazkowych dla najmłodszych. Stała współpracowniczka francuskiego wydania magazynu "Elle". 

"Minibiblia w obrazkach" to pozycja, która trafi do gustu zarówno dzieci, jak i ich rodziców - od tych ostatnich wymaga jednak znajomości Biblii, na poziomie przynajmniej podstawowym, aby móc opowiadać i tłumaczyć maluchowi znaczenia poszczególnych ilustracji -  wydarzeń i symboli...

"Minibiblia w obrazkach" Soledad Bravi,
Wydawnictwo Dwie Siostry,
2012 r.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 14:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.