porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
BIOGRAFIA VIOLETTY VILLAS. Czy warto kupić, przeczytać?
BIOGRAFIA VIOLETTY VILLAS. Czy warto kupić, przeczytać? “Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia” napisana przez Izę ...
Kto jako pierwszy pocałował na planie Daniela Olbrychskiego? Kto próbował zabić "polską Marilyn"? Przeczytajcie "Elkę" i znajdźcie odpowiedzi na te pytania!

Jak ELŻBIETĘ CZYŻEWSKĄ pamiętają przyjaciele? Jakie sekrety ukryte są w premierowej książce o "polskiej Marilyn Monroe"?

Jak ELŻBIETĘ CZYŻEWSKĄ pamiętają przyjaciele? Jakie sekrety ukryte są w premierowej książce o "polskiej Marilyn Monroe"?
Niezwykła biografia Elżbiety Czyżewskiej w księgarniach już od 25 stycznia!
Elżbieta Czyżewska, nazywana "polską Marilyn Monroe" i "Cybulskim w spódnicy", to aktorka kontrowersyjna i wybitnie zdolna, kochana i nienawidzona, która wciąż budzi w pamięci przyjaciół huragan emocji. Co mówią o niej jej bliscy i ludzie, którzy ją znali? Przeczytaj w książce  Izy Komendołowicz "Elka" (premiera 25 stycznia 2012 roku).

Była kochana i nienawidzona. Wybitnie zdolna, o wielkiej osobowości, talencie i sile przetrwania. Ciągle w podróży i bez zobowiązań, była przez znajomych i fanów przyjmowana skrajnie różnie.

„Elka” to historia oryginalnej, dumnej, inteligentnej kobiety, której życie było ciągiem sukcesów i porażek, miłości i samotności. Ale też wyrazisty obraz środowiska artystycznego, do którego Czyżewska przez całe życie należała. Bezwzględnego, pełnego romansów i ciągłej rywalizacji.

Odważny i autentyczny portret Elżbiety Czyżewskiej - jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich aktorek lat sześćdziesiątych, przedstawiają znajomi i przyjaciele: Andrzej Łapicki, Jerzy Gruza, Daniel Olbrychski, Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Agnieszka Holland, Joanna Pacuła, Bohdan Łazuka, Kazimierz Kutz, Omar Sangare, Zofia Czerwińska, Daniel Passent, Barbara Sass, Barbara Krafftówna, Władysław Kowalski, Zuzanna Olbrychska-Łapicka i Nancy Weber.

Książka ilustrowana jest bogatym materiałem zdjęciowym i dokumentami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dżentelmeni PRL-u - o czym jest książka Emilii Padoł i dlaczego warto ją przeczytać? Dżentelmeni PRL-u - o czym jest książka Emilii Padoł i dlaczego warto ją przeczytać?

Leopold Tyrmand, Daniel Olbrychski, Zbigniew Cybulski, czy Andrzej Łapicki - to tylko niektórzy z bohaterów arcyciekawej książki "Dżentelmeni PRL-u" Emilii Padoł. Autorka przedstawia gwiazdy, których...

Kim był Salinger i kto odkrył tajemnice jego życia? Kim był Salinger i kto odkrył tajemnice jego życia?

Kiedy umarł, wszyscy przypomnieli sobie, że żył... 27 stycznia 2010 roku obiegła świat wiadomość, że w amerykańskim Cornish zmarł Jerome David Salinger, bardziej znany jako J.D. Salinger. Przeżył 91...

"Ostatni tacy przyjaciele. Komeda Hłasko Niziński" Tomasza Lacha. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? "Ostatni tacy przyjaciele. Komeda Hłasko Niziński" Tomasza Lacha. Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

„Ostatni tacy przyjaciele” to książka, która opowiada o szesnastu miesiącach pobytu w Ameryce Krzysztofa Komedy, Marka Hłaski i Marka Nizińskiego. W książce tej znajdziemy historie,...

Aktualizacja: 17.04.2018 20:51
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.