porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
O czym jest książka BIAŁE TRUFLE? Nie tylko dla miłośników kuchni
O czym jest książka BIAŁE TRUFLE? Nie tylko dla miłośników kuchni Książka "Białe Trufle" to smakowita opowieść o miłości, jedzeniu i ...
Po jaką książkę sięgnąć ?

Jak i jaką wybrać lekturę?

Sięgając na półkę z książkami, nie wiesz co wybrać ? Wszystko zależy od Twoich upodobań. Przeczytaj artykuł, popytaj znajomych i wybierz właściwą dla siebie lekturę. Czytanie to frajda!
SKOMENTUJ

Co Cię interesuje?

Pierwszym krokiem do znalezienia tej właściwej książki, jest odpowiedź na pytanie: co tak naprawdę Cię interesuje? Wiele zależy od tego, czy chcesz poczytać dla relaksu, czy wolisz poprzez lekturę poszerzyć zakres swojej wiedzy na dany temat. Możesz wybrać coś lekkiego, przyjemnego i sięgnąć po listę bestsellerów z ostatnich lat lub zgłębić informacje na temat Historii Polski, Biotechnologii, czy nawet Buddyzmu!

Kupić czy wypożyczyć?

Zależy od lektury. Kupując książkę, masz gwarancję, że nie będzie zniszczona. Jednak nie wszystkie nakłady są wznawiane, więc czasem warto poszperać w bilbiotece. Po przeczytaniu (a czasem niestety prędzej) zwrócisz książkę, nie narażając się na zbędne koszty. Biblioteki i wypożyczalnie są bezpłatne i często mają rozwinięty system internetowy. Bez różnicy, którą z opcji wybierzesz, pytaj pracowników, co ciekawego mają teraz w ofercie. 

Tłumaczenie

Jeśli sięgasz po literaturę obcą, zastanów się, które tłumaczenie Ci odpowiada. Możesz niepotrzebnie zrazić się do autora.

Niektóre książki trzeba znać

Istnieje niepisany kanon lektur, które trzeba znać. Zainteresuj się ! Może pokochasz dramaty Shakespeare'a lub powieści Dostojewskiego...?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Maklak. Oczami córki - biografia Zdzisława Maklakiewicza - czy warto przeczytać? Maklak. Oczami córki -  biografia Zdzisława Maklakiewicza - czy warto przeczytać?

Krąży taka anegdota o Zdzisławie Maklakiewiczu, że gdy na egzaminie w szkole teatralnej zaczął recytować Inwokację z „Pana Tadeusza” komisja egzaminacyjna pospadała z krzeseł... ze śmiechu.

Zygmunt Miłoszewski - kim jest laureat Paszportu Polityki, autor powieści kryminalnych? Zygmunt Miłoszewski - kim jest laureat Paszportu Polityki, autor powieści kryminalnych?

Zygmunt Miłoszewski został laureatem Paszportu Polityki. Jury doceniło jego cykl powieści kryminalnych, w których "wciągająca intryga łączy się z przenikliwym portretem współczesnej Polski...

O czym jest książka NIEKOCHANA Katarzyny Misiołek? O czym jest książka NIEKOCHANA Katarzyny Misiołek?

Czytajmy polskich autorów! Na przykład Katarzynę Misiołek, który wydała właśnie powieść "Niekochana". To historia małżeństwa Agnieszki i Igora, które zaczyna się jak sielanka. Szybko jednak zmienia...

Aktualizacja: 17.04.2018 21:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.