porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Po jakie książkowe nowości sięgnąć we wrześniu?
Po jakie książkowe nowości sięgnąć we wrześniu? Przyzwyczajenie z wakacji, jeśli spędziło się je z książką, warto ...

Jaki naprawdę był Himmler i jak uciekła z Korei Północnej, czyli dwie sensacyjne książki w polskich księgarniach

Jaki naprawdę był Himmler i jak uciekła z Korei Północnej, czyli dwie sensacyjne książki w polskich księgarniach

Listy ludobójcy to dokumentalne studium Himmlera

fot.: Prószyński i s-ka
Na polskich półkach księgarskich ukazały się dwie sensacyjne publikacje. O różnej tematyce i czasie, który opisują, a jednak wiele je łączy...

Kim naprawdę był Himmler i jak uciekła z Korei Północnej, czyli dwie sensacyjne książki w polskich księgarniach

Już sam tytuł nie pozostawia wątpliwości „Listy ludobójcy” (wyd. Prószyński i S-ka). Rzecz dotyczy zbioru listów Heinricha Himmlera, które odnaleziono w Izraelu. Publikacja jest dziełem Katrin Himmler niemieckiej pisarki, wnuczki Ernsta Himmlera, młodszego brata Heinricha Himmlera i Michaela Wildta, niemieckiego historyka, obecnie wykładowcy na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie.

Tytuł nadany tomowi korespondencji nazistowskiego zbrodniarza, nie pozostawia wątpliwości, co do przekonań ideowych i ich wypełniania przez autora listów. Był świadomym ideowym ludobójcą.
Listy Himmlera do żony Margi i jej odpowiedzi, obejmującą okres od ich pierwszego spotkania w 1927 roku aż do zakończenia wojny w 1945 roku. Wyłania się z nich wizerunek „zbrodniarza z przekonania”. Ludobójstwo postrzegał jako nałożony na niego obowiązek, który należało sumiennie wykonać. W jego listach nie ma śladu zwątpienia, co do jego działalności. Publikację listów Himmlerów, uzupełniają inne dokumenty przechowywane w Tel Awiwie, przede wszystkim fragmenty dziennika córki Heinricha i Margi Himmlerów - Gudrun. „Listy ludobójcy” są bez wątpienia ważnym dokumentem, a dla czytelnika - przestrogą.

Równie sensacyjną książką jest „Dziewczyna o siedmiu imionach” (wyd. Prószyński i S-ka) Hyeonseo Lee. To opowieść o ucieczce z Korei Północnej. Oddzielone od reszty świata państwo, rządzone przez bezwzględnych tyranów wedle ich „widzimisię” , działa na wyobraźnię tych, do których docierają strzępy przemycanych stamtąd informacji.
Historia Lee, urodzonej i wychowanej w Korei Północnej, jest nie tylko opisem odwagi. To także opowieść o dorastaniu do wolności, do świadomości, że żyje w kraju zniewolonym, a jej własne życie nie należy do niej, nie ona nim kieruje...
Dziewczyna musiała zaplanować ucieczkę tak, by nie narazić swoich bliskich na tortury i represje. Jak tego dokonała? Jak udało jej się wydostać z „najwspanialszego kraju na świecie” matkę i brata? Polecamy lekturę „Dziewczyny o siedmiu imionach”.
GR


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Żywność funkcjonalna - dlaczego warto przeczytać książkę objętą naszym patronatem Żywność funkcjonalna - dlaczego warto przeczytać książkę objętą naszym patronatem

Żywność funkcjonalna to książka autorstwa Jenny Bor i Thorstena Weissa. Omawiają w niej wpływ jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie. Podpowiadają co jeść, by czuć się lepiej i zmniejszyć skutki...

Feblik: o czym będzie najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz? Feblik: o czym będzie najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz?

"Feblik" to kolejna książka ze słynnego i uwielbianego przez młodzież cyklu Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada. Przeczytajcie, o czym będzie powieść i od kiedy można jej wypatrywać w księgarniach!

Byłam służącą w arabskich pałacach - o czym jest książka Laili Shukri?  Byłam służącą w arabskich pałacach - o czym jest książka Laili Shukri?

Kraje Zatoki Perskiej to świat wciąż nam obcy. Z jednej strony fascynuje bogactwem szejków, z drugiej budzi nieufność. Bo tak naprawdę jest nam mentalnie i obyczajowo zupełnie obcy. „Byłam służącą w...

Aktualizacja: 18.09.2015 13:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Co robił przez 4 lata? [SUKCESY i PORAŻKI]
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Co robił przez 4 lata? [SUKCESY i PORAŻKI]

Miały być tańsze leki, skrócenie kolejek i szybkie leczenie dla ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.