porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jadłonomia i Wydawnictwo Dwie Siostry - książka: Jadłonomia. Kuchnia roślinna GALERIA
Jadłonomia i Wydawnictwo Dwie Siostry - książka: Jadłonomia. Kuchnia roślinna GALERIA Pierwsza książka kucharska twórczyni „Jadłonomii” – najpopularniejszego polskiego bloga o ...
Książki dla dzieci - nowości. "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" Zofia Stancecka, ilustracje Danie de Latour.

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach - dlaczego warto przeczytać z dzieckiem?

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach - dlaczego warto przeczytać z dzieckiem?

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach - dlaczego warto przeczytać z dzieckiem?

"Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" to książka, która powinna zainteresować rodziców małych i starszych dzieci. Świąt u nas nie brakuje, a nie każdy dokładnie wie, co, dlaczego i po co świetujemy... Książka Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura w przystępny sposób przybliży najmłodszym kilka ważnych dla Polski dat. Bez zbędnego patosu i na wesoło - tak jak dzieci lubią najbardziej!

Historii w szkole coraz mniej, czego efektem jest nieznajomość podstawowych dat, wydarzeń historycznych, dla Polski istotnych. Młodzi Polacy są trochę na bakier z wiedzą historyczną o swoim kraju, jego przeszłości. Patriotyzm nie jest trendy, choć może coś się w tym kierunku zmienia na dobre. Coraz śmielej wywieszamy na balkonach flagi przy okazji patriotycznych świąt, robimy biało-czerwone kotyliony...

>>> JAŚKI. REPETA, książka J-P. Arrou-Vignod'a - o czym opowiada? [KLIKNIJ]

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

Aby uzupełniać braki w wiedzy historycznej i wychowywać pokolenia patriotów warto od dzieciństwa wpajać dzieciom pewne wartości, a przede wszystkim opowiadać i tłumaczyć, tłumaczyć... Książka Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura (wydana przez Egmont i Muzeum Józefa Piłsudskiego) będzie w tym bardzo pomocna, bo w przystępny i zrozumiały sposób, a do tego na wesoło (tak jak dzieci lubią najbardziej) przybliża sześć polskich świąt. Znajdziemy tu i fakty historyczne i objaśnienia wydarzeń, które cyklicznie wspominamy, z komentarzem: dlaczego i po co to robimy. Książka nie nudzi, a bawi - to najlepszy sposób na trafienie do młodego czytelnika (książka zalecana jest dzieciom w wieku 6-9 lat) i sprawienie, by zapamiętał istotne informacje, które pozwolą mu błysnąć wiedzą w szkole, ale przede wszystkim sprawią, że będzie miał świadomość, dlaczego wracamy pamięcią do pewnych wydarzeń historycznych, mówimy o nich i po prostu świętujemy!

>>> Najmniejszy słoń świata - o czym jest książka? Debiut pisarski ilustratora Macieja Szymanowicza [KLIKNIJ]

Dlaczego świętujemy 11 listopada, 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 czerwca i 15 sierpnia - dowiesz się tego z książki "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" . Zamiast suchych faktów jak z podręcznika, znajdziemy tu krótkie i zabawne opowiadanka "z podwórka". Główni bohaterowie, którzy na przykładzie wydarzeń z życia swojej paczki i bazy, która mają, wprowadzają czytelników w świat historii, to Jacek, Malinowski, Jagoda, Maśka i Wiktor. Ważną postacią jest też Dziadek, który z racji wieku nie jest w paczce, tylko przesiaduje w pobliżu bawiących się dzieci i komentuje różne ich poczynania, dzieląc się w zabawny sposób swoją wiedzą na wiele tematów. Dziadek tłumacząc dzieciom różne kwestie, w zabawny sposób odwołuje się do swoich wspomnień z czasów, kiedy działał w partyzantce.

Nie sposób pominąć ilustracji Daniela de Latoura - zabawnych, które dodają książce lekkości i humoru. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością.

Po przeczytaniu "Naszej paczki" rodzice nie będą już zakłopotani pytaniami dzieci "a dlaczego wieszamy flagę", "a po co robimy kotyliony", "a ... ", na które to pytania, nie zawsze łatwo jest szybko i mądrze odpowiedzieć "z głowy. Książa ta może być przyczynkiem do wielu ciekawych rozmów i dyskusji nie tylko na temat opisywanych tu świąt, ale ogólnie patriotyzmu, polskości, wspólnej odpowiedzialność za państwo, wartości pracy, niepodległości czy demokracji. Pomoże rozsupłać znaczenie wielu trudnych słów i nazw, a także wyjaśni symbole narodowe.

"Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świetach",
Zofia Stanecka,
il. Daniel de Latoru,
Egmont i Muzeum Józefa Piłsudskiego,
2014.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Mały Koko Smoko idzie do szkoły: czy warto przeczytać książkę Ingo Siegnera? Mały Koko Smoko idzie do szkoły: czy warto przeczytać książkę Ingo Siegnera?

Choć przed nami wakacje - my polecamy książkę o szkole! Zabierzcie ją na wakacje, bo warto, a już szczególnie jeśli twoje dziecko dopiero ma rozpocząć edukację szkolną! Bo "Koko Smoko idzie do...

Prezenty na Dzień Dziecka: KSIĄŻKI, które polecamy [GALERIA] Prezenty na Dzień Dziecka: KSIĄŻKI, które polecamy [GALERIA]

Nie wiesz, co kupić dziecku na Dzień Dziecka? Polecamy książki, które są prezentem ponadczasowym! Nie ulegają modom, nigdy się nie nudzą! A poza tym pełnią ważną rolę w edukacji dziecka.

KSIĄŻKI: nowości wydawnicze, które warto przeczytać wiosną KSIĄŻKI: nowości wydawnicze, które warto przeczytać wiosną

Czytać książki, jak wiadomo, warto o każdej porze roku. Podczas wiosny i lata czytanie może stać się rozkoszą dla umysłu i dla ciała zarazem, ponieważ z racji pięknej pogody warto oddawać się...

Aktualizacja: 11.11.2014 08:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?

Film "Joanna" w reżyserii Anety Kopacz jest jedną z polskich ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.