porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Alkaliczny styl życia: o czym jest książka?
Alkaliczny styl życia: o czym jest książka? Jak poprawić jakość swojego życia – na to pytanie próbuje ...

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

Zdzisław Beksiński był pisarzem? Dla wielu miłośników twórczości tego malarza to szokująca informacja. Właśnie ukazał się zbiór literackich prac „mistrza z Sanoka”. Beksiński pisał opowiadania krótko, w latach 1963-1965. Porzucił jednak literacką przygodę, bo efekty nie spełniły jego oczekiwań.

Po 50 latach opowiadania Beksińskiego po raz pierwszy ukazują się drukiem. Zdzisław Beksiński to postać nietuzinkowa i tragiczna. Był rzeźbiarzem i rysownikiem, prekursorem grafiki komputerowej i video artu, jest wciąż jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich artystów współczesnych. A jednocześnie to człowiek doświadczony przez los – jego syn Tomasz, znany dziennikarz muzyczny popełnił samobójstwo. Sam malarz został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu przez 19-latka, który pomagał malarzowi w prowadzeniu domu.

Nietuzinkowe i niesamowite są też opowiadania Beksińskiego. Miesza się w nich humor i makabra, literatura sensacyjna i fantastyczna. To opowiadania dla miłośników mocnych wrażeń, takich, jakie dostarczają jego niesamowite obrazy.

Opowiadania

Zdzisław Beksiński,

Wydawnictwo Bosz

Olszanica 2015

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sztorm na Glananach: o czym jest kryminał Jeana-Luca Bannaleca? Sztorm na Glananach: o czym jest kryminał Jeana-Luca Bannaleca?

Kto polubił postać komisarza Georgesa Dupina - uzależnionego od kofeiny paryskiego policjanta zesłanego na prowincję za niesubordynację – powinien zacierać ręce. Ukazała się właśnie druga powieść z...

Alkaliczny styl życia: o czym jest książka? Alkaliczny styl życia: o czym jest książka?

Jak poprawić jakość swojego życia – na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie coraz więcej osób. Być może odpowiedź znajdziemy w książce psycholog żywienia Beaty Sokołowskiej „Alkaliczny styl życia”.

Odłamki Ismeta Prcica - o czym jest książka? Odłamki Ismeta Prcica - o czym jest książka?

„Odłamki” Ismeta Prcica to powieść o wojnie. Bohaterami jest dwóch młodych mężczyzn, których wojenne losy zaczynają się ze sobą splatać. Kim są mężczyźni? Czy na pewno jest ich dwóch?

Aktualizacja: 08.06.2015 12:33
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.