porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Alkaliczny styl życia: o czym jest książka?
Alkaliczny styl życia: o czym jest książka? Jak poprawić jakość swojego życia – na to pytanie próbuje ...

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

O czym są "Opowiadania" Zdzisława Beksińskiego?

Zdzisław Beksiński był pisarzem? Dla wielu miłośników twórczości tego malarza to szokująca informacja. Właśnie ukazał się zbiór literackich prac „mistrza z Sanoka”. Beksiński pisał opowiadania krótko, w latach 1963-1965. Porzucił jednak literacką przygodę, bo efekty nie spełniły jego oczekiwań.

Po 50 latach opowiadania Beksińskiego po raz pierwszy ukazują się drukiem. Zdzisław Beksiński to postać nietuzinkowa i tragiczna. Był rzeźbiarzem i rysownikiem, prekursorem grafiki komputerowej i video artu, jest wciąż jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich artystów współczesnych. A jednocześnie to człowiek doświadczony przez los – jego syn Tomasz, znany dziennikarz muzyczny popełnił samobójstwo. Sam malarz został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu przez 19-latka, który pomagał malarzowi w prowadzeniu domu.

Nietuzinkowe i niesamowite są też opowiadania Beksińskiego. Miesza się w nich humor i makabra, literatura sensacyjna i fantastyczna. To opowiadania dla miłośników mocnych wrażeń, takich, jakie dostarczają jego niesamowite obrazy.

Opowiadania

Zdzisław Beksiński,

Wydawnictwo Bosz

Olszanica 2015

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Widok z nieba: o czym jest książka Clary Sanchez? Widok z nieba: o czym jest książka Clary Sanchez?

Bajońskie zarobki i sława – życie top modelek wydaje się być wspaniałe. Ale Clara Sanchez w swojej najnowszej powieści „Widok z nieba” weryfikuje ten obiegowy pogląd kreśląc postać dziewczyny...

Magia sprzątania. Japońska sztuka porządkowania i organizacji - o czym jest książka? Magia sprzątania. Japońska sztuka porządkowania i organizacji - o czym jest książka?

Oglądając pewien popularny program telewizyjny z panią w białej rękawiczce w roli głównej zapewne wielokrotnie zastanawialiście się, o co w tym chodzi? A jednak sprzątanie ma znaczenie. Dowodzi tego...

Na błędach! Poradnik-odradnik - o czym jest książka Pauliny Młynarskiej?  Na błędach! Poradnik-odradnik - o czym jest książka Pauliny Młynarskiej?

Kupujecie jedną książkę, a dostajecie dwie! „Na błędach! Poradnik-odradnik” publikacja Pauliny Młynarskiej jest jak szklanka wody do połowy pełna i – zarazem - do połowy pusta.

Aktualizacja: 08.06.2015 12:33
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Terry Pratchett. Kim był twórca Świata Dysku?

Terry Pratchett był jednym z najbardziej popularnych na świecie pisarzy ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.