-
zobacz więcej
Po jakie książkowe nowości sięgnąć we wrześniu?

Pokój dla artysty to jedna z wrzęsniowych nowości książkowych
fot.: Prószyński i s-ka- "Chciwość" powieść Marty Guzowskiej - kryminałna intryga i...
- Festival Conrada: co to za festiwal?
- Najlepsze księgarnie internetowe: gdzie kupować książki w sieci?
- Tania książka, tanie księgarnie: ADRESY
- Żywność funkcjonalna - dlaczego warto przeczytać książkę objętą...
- Feblik: o czym będzie najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz?
- Byłam służącą w arabskich pałacach - o czym jest książka Laili...
- Motocykl zamiast kochanki – nowa książka wydawnictwa Helion
- Jaki naprawdę był Himmler i jak uciekła z Korei Północnej, czyli dwie...
- „Stalkerzy” Paula Fincha. Czy warto sięgnąć po tę książkę?
Nowości książkowe we wrześniu: co czytać?
Przyzwyczajenie z wakacji, jeśli spędziło się je z książką, warto kontynuować. Zwłaszcza, że we wrześniu na czytelników czeka sporo nowości.
Zapewne dla wielu wielbicieli historii ważną pozycję wydawniczą będzie stanowić zapowiadana na 4 września br. książka Andersa Rydella „Bezcenne. Naziści opętani sztuką” (wyd. Albatros). Autor opisuje jak hitlerowscy najeźdźcy ograbiali podbijane państwa Europy z najcenniejszych dzieł sztuki. Na rozkaz Hitlera po Europie krążyły specjalnie przeszkolone oddziały, których zadaniem było zagrabianie skarbów kultury. „Bezcenne...”, to także historia o dzisiejszej, prawnej i moralnej walce o odzyskanie skradzionych dzieł.
Jego pierwsza powieść „Polowanie na Czerwony Październik” jest już klasyką, swego czasu docenioną przez amerykański przemysł filmowy. Na jej podstawie zrealizowano sensacyjny obraz kinowy pod tym samym tytułem, co powieść.
9 września br. ukaże się najnowsza, a zarazem ostatnia wydana za życia zmarłego przedwcześnie (+ 66 l.) pisarza Toma Clancy książka „Wektor zagrożenia” (wyd. Albatros). Opowiada o cyberwojnie jaką z USA postanawiają wygrać Chiny, by móc opanować Morze Południowochińskie.
Po 10 latach milczenia Kazuo Ishiguro, brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, powraca powieścią „Pogrzebany olbrzym” (ukaże się 23 września br., wyd. Albatros), o której wydawca informuje, że to „uniwersalna przypowieść o sile pamięci, zemście, miłości i wojnie”.
Miłośnikom pary policjantki i patolog, czyli Jane Rizzoli i Maury Isles, które trafiły na ekrany telewizyjne, rekomendujemy książkowy thriller z obu paniami w roli głównej „Umrzeć po raz drugi” (ukaże się 23 września br., wyd. Albatros) pióra Tess Gerritsen. Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, dochodzą do wniosku, że morderstwo musiała popełnić okrutna bestia, o czym świadczą ślady na ciele ofiary.
„Z Pokorą przez życie” (ukaże się 22 września br., wyd. Prószyński i S-ka) to tytuł wywiadu-rzeki, którego udzielił Krzysztofowie Pyziowi znany i lubiany aktor Wojciech Pokora („Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4”, „Brunet wieczorowa porą”). Wykonawca wielu znakomitych ról, które obdarzał wdziękiem, poczuciem humoru i dobrą charakterystycznością. Aktor zdradza kto odkrył w nim komedianta, u kogo pobierał lekcje aktorstwa, kto jest miłością jego życia. Wspomina też reżyserów, koleżanki i kolegów aktorów, z którymi pracował. Sypie anegdotami.
Warto sięgnąć po debiut prozatorski Agnieszki Nietresty-Zatoń „Pustostan” (ukaże się 15 września br., wyd. Prószyński i S-ka). Rzecz o kobietach, które stają się dla siebie nawzajem wrogami... Dlaczego?
Miłośników pisarstwa Marii Ulatowskiej ucieszy jej najnowsza powieść „Pokój dla artysty” (ukaże się 19 września br., wyd. Prószyński i S-ka), napisana w duecie z Jackiem Skowrońskim. W idyllicznej podwarszawskiej miejscowości dochodzi do tajemniczej zbrodni.
Wielbicielom twórczości muzycznej i poetyckiej Marka Grechuty polecamy „Pani mi mówi niemożliwe” (ukaże się 24 września br., wyd. Prószyński i S-ka), zbiór jego wierszy, które szybko stawały się przebojami, gdy je zaśpiewał, takie jak „Świecie nasz”, „Będziesz moja panią”, „Wiosna, ach to ty!” i wiele innych.
Dobrych lektur!
GR

Żywność funkcjonalna to książka autorstwa Jenny Bor i Thorstena Weissa. Omawiają w niej wpływ jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie. Podpowiadają co jeść, by czuć się lepiej i zmniejszyć skutki...

"Feblik" to kolejna książka ze słynnego i uwielbianego przez młodzież cyklu Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada. Przeczytajcie, o czym będzie powieść i od kiedy można jej wypatrywać w księgarniach!

Kraje Zatoki Perskiej to świat wciąż nam obcy. Z jednej strony fascynuje bogactwem szejków, z drugiej budzi nieufność. Bo tak naprawdę jest nam mentalnie i obyczajowo zupełnie obcy. „Byłam służącą w...
Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i ...
-
zobacz więcej
- Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?
- Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?
- Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
- Wzór rozwiązania umowy z NC+. POBIERZ wzór rezygnacji z umowy o abonament
- Jak uprawiać albicję jedwabistą?
- Zamiokulkas: jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać
- Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni
- KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?

Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Sejmu V, VI i VII kadencji z ...
-
zobacz sylwetkę
- #NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza
- Jesień w kratkę i mocnych barwach - nowa kolekcja Caterina
- Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!
- 3 zasady dobrego życia i biznesu według Zino Davidoffa
- Jak zrobić francuską tartę cytrynową?
- Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?
- Kawa - czy picie kawy zmniejsza piersi?
- Woda prosto z kranu - czy można pić kranówkę bez przegotowania?