porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
O czym jest książka "Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu"? Ten budynek to miejsce magiczne, jedna z wizytówek Paryża. To ...

„Stalkerzy” Paula Fincha. Czy warto sięgnąć po tę książkę?

Stalker, to słowo coraz częściej powtarza się w doniesieniach medialnych. Zaczyna towarzyszyć naszej codzienności. Stalker ( z ang.) oznacza osobę śledzącą kogoś, prześladowcę. Wiele zachodnich gwiazd kina i show biznesu boryka się z obecnością w ich życiu stalkerów.

„Stalkerzy” Paula Fincha. Czy warto sięgnąć po tę książkę?

Stalker, to słowo coraz częściej powtarza się w doniesieniach medialnych. Zaczyna towarzyszyć naszej codzienności.

Stalker ( z ang.) oznacza osobę śledzącą kogoś, prześladowcę. Wiele zachodnich gwiazd kina i show biznesu boryka się z obecnością w ich życiu stalkerów.

To zjawisko przenika też do Polski. Aktorka Małgorzata Foremniak, czy jej koleżanka Dominika Ostałowska, przez długi czas były nękane przez tego typu osobników. Są to zwykle fani danego artysty, często o zaburzonej psychice, którym wydaje się, że ich uwielbienie (czasem też niechęć) daje im prawo do zawłaszczania życia idola, do wyłączności jego uwagi, kontrolowania jego życia.
Grozę tego typu zjawiska opisuje w powieści sensacyjnej „Stalkerzy” Paul Finch, brytyjski pisarz i scenarzysta. Jest on autorem kryminalnej serii z detektywem sierżantem Markiem „Heckiem” Heckenbergiem w roli głównej.
„Stalkerzy” są pierwsza powieścią Fincha, w której wprowadza on na jej karty postać „Hecka”, najskuteczniejszego glinę w elitarnej jednostce Scotland Yardu.

Detektyw sierżant Mark „Heck” Heckenburg prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia 38 kobiet. Każda z nich wiodła szczęśliwe, pełne sukcesów życie, zanim przepadła bez śladu. Trop prowadzi do sekretnego klubu, w którym możliwe jest wszystko, za co klienci chcą zapłacić...

Powieść „Stalkerzy” zajmuje uwagę czytelnika od pierwszych wersów. Budowanie napięcia, stanu zagrożenia, osaczenia jest mistrzowskie. Świetna lektura nie tylko na letni wypoczynek.
GR

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy warto przeczytać „Czarnego Anioła. Opowieść o Ewie Demarczyk”? Czy warto przeczytać „Czarnego Anioła. Opowieść o Ewie Demarczyk”?

O Ewie Demarczyk nie można mówić inaczej niż - artystka wybitna. Jej debiut, jak chyba żaden inny, zelektryzował i wprawił w zachwyt wszystkich, którzy byli jego świadkami.

Czy sięgnąć po książkę Katarzyny Puzyńskiej „Więcej czerwieni”?

Po dobrze przyjętym debiucie, kryminale zatytułowanym „Motylek” (Prószyński i S-ka), Katarzyna Puzyńska wydała drugą powieść „Więcej czerwieni” (też Prószyński i S-ka). Autorka nie zmieniła...

Aktualizacja: 11.08.2015 14:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Męczyńska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Książki które warto przeczytać. W dziale Książki podpowiemy jakie ksiązki warto kupić? Książki - Poszukujesz książek? Jaka jest najlepsza księgarnia internetowa. Gdzie kupisz książki online. Przeczytaj nasze recenzje. Najnowsze wydania, recenzje, felietony, zapowiedzi. Premiery wydawnicze i spotkania z pisarzami. Cytaty z książek. Jakie bajki czytać dzieciom? Targi książki. Modna książka. Serie wydawnicze. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.