porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
SZAFING - co to takiego? Jak pozbyć się zbędnych rzeczy lub wymienić je na inne? Jeśli twoja szafa pęka w szwach od niepotrzebnych rzeczy, koniecznie ...
Co możesz zrobić, by twoje okolice bikini były najbardziej atrakcyjne? Wystarczy kilka porad dotyczących golenia rosnącego tam owłosienia. To prostsze niż przypuszczasz. Przeczytaj nasze wskazówki!

Jak golić miejsca intymne? Jak uniknąć podrażnień na skutek golenia?

Gładkość w miejsach intymnych jest niezwykle pożądana. W wielu tego słowa znaczeniach. I chodzi tutaj nie tylko o względy estetyczne, ale również higieniczne. Przeczytaj, dlaczego powinnaś golić miejsca intymne. Tak zwana naturalność nie jest już wcale w cenie. I to z bardzo konkretnych powodów. Co możesz zrobić, by twoje okolice bikini były najbardziej atrakcyjne? 

Ogolone miejsca intymne nie powinny być standardem wyłącznie w okresie letnim, kiedy to pojawiasz się w skąpym stroju kąpielowym na plaży. Nie warto też traktować golenia miejsc intymnych jako zabiegu kosmetycznego, o którym przypominasz sobie tuż przed kolejną wizytą kontrolną u ginekologa. Po pierwsze ze względów estetycznych, po wtóre z powodów higienicznych. Jak golić miejsca intymne, by nie dochodziło do nieprzyjemnych, swędzących podrażnień skóry? Wystarczy kilka porad dotyczących golenia rosnącego tam owłosienia. To prostsze niż przypuszczasz. Przeczytaj nasze wskazówki!

Najważniejsze jest zadbanie o odpowiedni... sprzęt

Do golenia miejsc intymnych zawsze powinnaś używać nowej maszynki do golenia, o możliwie najostrzejszym ostrzu. Jeśli nie chcesz potem płacić za kupowanie drogich kremów leczących podrażnienia skóry, lepiej na maszynce nie oszczędzaj. Jednorazową maszynką do golenia możesz ogolić nogi, natomiast nie sprawdzają się one w przypadku miejsc intymnych.

Nigdy nie gol miejsc intymnych bez odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych

Mydło? Zanim po nie sięgniesz zastanów się. Zazwyczaj mocno wysusza skórę, czyniąc ją szczególnie wrażliwą na wszelkiego typu podrażnienia. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednio dobranej pianki do golenia. Nie myśl, że jest to wymysł producentów kosmetyków. Pianka do golenia zawiera zazwyczaj sybstancje nawilżające. Co zrobisz, jeśli zapomnisz kupić piankę do golenia dla kobiet? Możesz pożyczyć ją od swojego partnera.

Jak używać maszynki do golenia i czy odkażanie jest konieczne?

Tutaj nie ma jednej recepty. Jeśli nie miałaś do tej pory większych problemów po goleniu miejsc intymnych, kierunek golenia (z włosem czy pod włos) nie ma większego znaczenia. Jeśli jest niestety inaczej, ustawiaj maszynkę zawsze pod pewnym kątem. Dezynfekowanie ogolonych okolic bikini płynem zawierającym alkohol,  także nie u wszystkich jest wskazane. Osobom z bardzo delikatną skórą poleca się raczej kosmetyczne talki. Można dostać je w większości aptek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 24.11.2012 19:39
Autor: Maria Bicz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.