porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić makijaż polish? MODNY MAKIJAŻ KROK PO KROKU Ostatnie trendy w makijażu pokazują, że makijaże nude, polish i ...
Makijaż oczu wymaga umiejętności. Dowiedz się, jak powiększyć oko przy pomocy cienia i tuszu do rzęs

Jak malować małe oczy? JAK POMALOWAĆ OCZY NA BAL?

Jak malować małe oczy? JAK POMALOWAĆ OCZY NA BAL?

Makijaż oczu wymaga umiejętności. Sprawdź, jak umalować małe oczy.

fot.: Photos.com
Nie masz dużych oczu? Nic się nie przejmuj! Odpowiedni makijaż optycznie powiększy małe oczy. Oto triki i zasady makijażu, dzięki którym małe oczy staną się bardziej wyraziste i zdecydowanie większe. 

Zasady malowania małych oczu

1. Nałóż jasny perłowy lub lekko połyskujący cień na całą górną powiekę. Nie używaj cienia w kolorze tęczówki. Dobre cienie dla małych oczu to jasny beż, róż, biały, srebrny - optycznie powiększają oczy.

2. Powyżej linii załamania powieki i w zewnętrznym kąciku oka, nałóż nieco ciemniejszy cień - da to głębię, która stworzy iluzję większych oczu. Wybierz cień, który kontrastuje z kolorem twoich oczu - np. dla oczu niebieskich świetny będzie brązowy czy fioletowy. Przy małych oczach ciemniejszy cień nie powinien zbyt mocno kontrastować z jasnym, a więc do beżowego dobierz brązowy, do srebrnego – szary, do  różowego - fioletowy.

3. Ciemny cień możesz nałożyć też pod dolną linią rzęs, ale nie na całej długości, tylko w zewnętrznych kącikach powiek. Aby małe oczy wydawały się większe, warto też nałożyć  białą miękką kredkę na wewnętrzną krawędź dolnej powieki. Powstanie wrażenie, że białko oka jest większe. Oprócz tego w wewnętrznych kącikach oczu i tuż pod brwiami możesz nałożyć jasny rozświetlający cień -  to otwiera oko.

4.  Jeśli chcesz optycznie powiększyć oczy, nie używaj czarnej kreski. Do zaznaczania konturu oka najlepsza będzie kredka brązowa lub szara. Górną kreskę w zewnętrznym kąciku oczu warto lekko podnieś ku górze, powstanie złudzenie szeroko otwartych oczu. Dolna kreska powinna być delikatna i zaczynać się w połowie oka, a kończyć w zewnętrznym kąciku oka.

5. Rzęsy najlepiej wytuszować tuszem brązowym, grafitowym, śliwkowym, szarym, a tylko same końcówki czarnym, daje to efekt otwarcia oka. Używaj tuszu, który wydłuża i mocno podkręca rzęsy. Nałóż więcej maskary na rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu - to najprostszy sposób na powiększenie oczu.

6. Aby małe oczy sprawiały wrażenie większych, warto mieć też starannie wyregulowane brwi. Nie powinno się ich jednak zbyt mocno przyciemniać.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste? Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste?

Nie ma takiej wady, której nie dałoby się zamaskować makijażem. Każdy kształt oka da się skorygować. Trzeba znać tylko kilka tricków.

Jak zrobić makijaż oczu? Jak zrobić makijaż oczu?

To właśnie oczy są najbardziej wyrazistym elementem twarzy, dlatego robiąc makijaż, właśnie oczom poświęć szczególną uwagę. Mówimy, jak umalować oczy.

Jak powiększyć makijażem małe oczy? Jak powiększyć makijażem małe oczy?

Pragniemy mieć wielkie i piękne oczy jak hinduskie piękności z bollywoodzkich hitów filmowych. Europejki jednak rzadko mają duże oczy. Możemy sobie za to pomóc makijażem, by je powiększyć.

Aktualizacja: 18.09.2012 18:08
Autor: Kamila Sowa
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.