porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK ZOSTAĆ MODELKĄ. Jaką osobowość i dodatkowe atuty powinna mieć kandydatka na modelkę?
JAK ZOSTAĆ MODELKĄ. Jaką osobowość i dodatkowe atuty powinna mieć kandydatka na modelkę? Jeżeli zainspirował cię program Top Model. Zostań modelką (Top Model ...
Portfolio modelki, zwane też książką, to zbiór jej zdjęć np. z castingu do TOP MODEL, ukazujących jej możliwości zawodowe. Dowiedz się jak powinno wyglądać

Jak powinno wyglądać portfolio modelki?

Każda dziewczyna, która poważnie myśli o pracy w modelingu, powinna mieć swoje portfolio. Jak wygląda portfolio modelki? Ile zdjęć i jakie fotografie powinny się w nim znaleźć? Mówimy, jak zbudować profesjonalne portfolio modelki.

Czym jest portfolio modelki?

Każdy poważny artysta posiada swoje portfolio. Portfolio to zbiór najlepeszych prac artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby. Umieszczone w portfolio prace, np. szkice, zdjęcia, artykuły są podstawą do oceny umiejętności i zdolności ich właściciela do wykonywanej pracy. W przypadku modelek portfolio odgrywa olbrzymią rolą. Na każdym profesjonalnym castingu, organizowanym przez agencję modelek, niezbędnym elementem prezentacji modelki jest właśnie zbiór jej zdjęć. Zanim modelka zaprezentuje się na wybiegu, jury castingu przejrzy jej portfolio i na jego podstawie oceni, czy dana modelka jest fotogeniczna i czy ma predyspozycje do pracy w modelingu. Radzimy, jak zbudować profesjonalne portfolio!

Jakie kryteria musi spełniać portfolio modelki?

Profesjonalne portfolio towarzyszy modelce przez cały czas. Podstawowym kryterium, które musi spełniać portfolio modeliki jest sesja fotograficzna wykonana przez profesjonalnego fotografa. Wszelkie zdjęcia nieznanych fotografów nie są w portfolio mile widziane.

Drugie kryterium dotyczy jakości wybranych zdjęć. Pamiętaj, że to właśnie na podstawie portfolio oceniana jest twoja fotogeniczność. Dlatego też wybieraj najlepsze zdjęcia, najciekawsze ujęcia, nietypowe pozy. Warto zaprezentować zdjęcia w różnym oświetleniu, z rozmaitymi uczesaniami, makijażem. Im bardziej oryginalne i bogate portfolio, tym większa szansa, że rzucisz jury castingu na kolana.

Jakie zdjęcia muszą znaleźć się w portfolio?

Swoje portfolio modelka stale upiększa i uaktualnia o nowsze zdjęcia. Istnieje kilka stałych zdjęć, które obowiązkowo musi zawierać portfolio modelki. Są to:

  • Portret – najlepiej 2 różne portrety modelki: jednen uśmiechnięty, drugi poważny. To kluczowe zdjęcie w ocenie rysów twarzy i fotogeniczności modelki.
  • Zdjęcie w bieliźnie lub kostiumie kąpielowym – w portfolio modelki nie może zabraknąć zdjęć ukazujących jej sylwetkę. Dzięki temu modelka prezentuje swoje ciało, unaocznia wszystkie jego walory i mankamenty.
  • Zdjęcie w stroju eleganckim – modelka musi zaprezentować się w przynajmniej jednej kreacji wieczorowej.
  • Zdjęcie w stroju sportowym - tzw. zdjęcie na luzie, ukazujące modelkę w codziennych sytuacjach. Zdjęcie to ma oddawać naturalność modelki.
  • Zdjęcia ukazujące włosy, ręce, nogi jako element pierwszoplanowy – tego typu zdjęcia służą zwykle do oceny predyspozycji modelki w występach reklamowych.
  • Zdjęcie w ruchu – to zdjęcie powinno ukazywać modelkę w ruchu, chodzi o zbadanie jak wygląda ciało modelki podczas ruchu.

Przeczytaj też:

>> Jakie wymiary, wiek i wzrost ma idealna modelka?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak schudnąć tak jak zrobiła to Olga Kaczyńska z Top Model 2?

Figura modelki jest osiągalna dla każdego. Zobacz, jak prosto schudnąć 10 kilo w trzy miesiące i wyglądać jak modelka na wybiegu. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby wcisnąć się wymarzone spodnie...

Ile kilogramów może zrzucić modelka? Jakie są odpowiednie wymiary modelki? PRACA MODELKI

Topowe modelki przeważnie trzymają linię równo, ale nawet im zdarza się przytyć i zaraz potem gwałtownie schudnąć. Jak one to robią? Ile kilogramów mogą bezpiecznie schudnąć, bez podejrzenia o...

Co zrobić by wyglądać jak Top Model? Zobacz, jak prostymi sztuczkami uzyskać wygląd topmodelki

Długie włosy, gładka cera, biały uśmiech i nogi jak u żyrafy – czy każda modelka to ma? Czy krótkonoga dziewczyna o budowie bombki choinkowej może poczuć się jak TOP MODEL? i Sprawdzić się w...

Aktualizacja: 26.06.2014 09:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.