porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
SMOKY EYES. O czym trzeba pamiętać? [8 WAŻNYCH RAD]
SMOKY EYES. O czym trzeba pamiętać? [8 WAŻNYCH RAD] Makijaż przydymiony, czyli smoky eyes, nie musi być mocny. Równie ...
Wyłupiaste lub okrągłe oczy łatwo zamaskować odpowiednim pociągnięciem kredki.

Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste?

Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste?

Wyłupiaste lub okrągłe oczy łatwo zamaskować odpowiednim pociągnięciem kredki

fot.: thinkstockphotos.com
Nie ma takiej wady, której nie dałoby się zamaskować makijażem. Każdy kształt oka da się skorygować. Trzeba znać tylko kilka tricków.

Jeśli masz kłopot z wyłupiastymi oczami lub uważasz, że są one zbyt okrągłe, nie maluj kresek o ostrych krawędziach ani na górnej, ani na dolnej powiece. Dla ciebie najlepszy będzie roztarty eyeliner. Wyraziste kreski bardzo podkreślają oczy i zwracają uwagę na ich kształt, a tego przecież chcemy uniknąć.

>>> SMOKY EYES. O czym trzeba pamiętać? [8 WAŻNYCH RAD – KLIKNIJ!]

Nadaj swoim oczom bardziej koci kształt, obrysowując wewnętrzne krawędzie powiek ciemną konturówka. Dzięki temu oko się zwęzi. Ciemnych kolorów nie wyciągaj poza zewnętrzny kącik oka. Jeśli natomiast chcesz wykonać makijaż smoky eyes, nie naśladuj naturalnego kształtu oka, narysuj bardziej kwadratowy kontur, wtedy cieniem stworzysz bardziej prostokątny kształt. Wyciągnij linie poza zewnętrzny kącik oka. Nie rozświetlaj środkowej części powieki, a maskarę nałóż tylko na górne rzęsy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sztuczne rzęsy – jak je stosować? [9 SPRAWDZONYCH RAD] Sztuczne rzęsy – jak je stosować? [9 SPRAWDZONYCH RAD]

Sztuczne rzęsy nie są uniwersalne i nie pasują do każdego oka. Trzeba sprawdzić na sobie jak wyglądają. Zwykle trzeba je przyciąć, ale czasem wymagają doklejenia kilku włosków.

SMOKY EYES. O czym trzeba pamiętać? [8 WAŻNYCH RAD] SMOKY EYES. O czym trzeba pamiętać? [8 WAŻNYCH RAD]

Makijaż przydymiony, czyli smoky eyes, nie musi być mocny. Równie dobrze może być subtelny i seksowny. Wtedy także powiększa optycznie oczy, jest świeży i zachowuje efekt przydymienia.

Jak zrobić makijaż oczu? Jak zrobić makijaż oczu?

To właśnie oczy są najbardziej wyrazistym elementem twarzy, dlatego robiąc makijaż, właśnie oczom poświęć szczególną uwagę. Mówimy, jak umalować oczy.

Aktualizacja: 17.11.2014 12:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.