porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W jaki sposób samodzielnie wykonać peeling? Samodzielne wykonanie pilingu w domu nie jest trudne. Wystarczy kupić ...
Sposoby na trudne plamy: jak pozbyć się gumy do żucia, a jak plamy po kleju?

Jak usunąć plamy z ubrania?

Jak usunąć plamy z ubrania?

Guma do żucia przyklejona do ulubionej bluzki czy spodni? To nie dramat, bo są skuteczne sposoby, jak uporać się z tym problemem.

fot.: Photos.com
Jak pozbyć się gumy do żucia przyklejonej do ubrania? Co zrobić, aby guma nie pozostawiła plamy na ulubionej marynarce czy spodniach? Okazuje się, że są sposoby, na skuteczne usunięcie plam.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Tkaninę sklejoną gumą wystarczy włożyć do zamrażalnika, żeby się zamroziła. Jeżeli jednak ubranie się w nim nie mieści (np. kurtka czy jeansowe spodnie) należy je obłożyć kostkami lodu i... chwilę poczekać. Potem wystarczy wykruszyć gumę do żucia. Pozostałe plamy trzeba potem wyczyścić alkoholem metylowym lub benzyną do czyszczenia.

Jak pozbyć się kleju z ubrania

Jeżeli ubrudzisz ubranie syntetycznym klejem, nie wpadaj w panikę, bo jest kilka domowych sposobów na skuteczne pozbycie się plamy z kleju z ubrania.

  • Klej celulozowy spłucz zimną wodą lub namocz i wyczyść roztworem salmiaku; możesz też wyprać w proszku enzymatycznym i wypłukać.
  • Klej epoksydowy usuń spirytusem metylowym, zanim jeszcze stwardnieje.
  • Klej do sklejania modeli samolotów zmywa się acetonem lub octanem amylu. Niektórzy producenci załączają do kleju również rozpuszczalniki.
  • Klej poliwinylowy czyść spirytusem metylowym.
  • Klej neoprenowy (u nas sprzedawany jako neostik) usuń nie natłuszczającym zmywaczem do paznokci, acetonem lub octanem amylu; następnie przemyj plamę rozpuszczalnikiem.
  • Miejsca z klejem z taśm klejących i etykiet namocz w wodzie lub przykryj mokrą ściereczką do odmoczenia, a następnie zmyj spirytusem metylowym lub benzyną do czyszczenia.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pozbyć się plam z warzyw na dłoniach? Jak mieć zawsze zadbane ręce? Jak pozbyć się plam z warzyw na dłoniach? Jak mieć zawsze zadbane ręce?

Zabrudzenia po papierosach, burakach, marchewce mogą szpecić dłonie. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się tych uciążliwych zabrudzeń. Jak usunąć z rąk szpecące plamy?

Aktualizacja: 05.06.2013 23:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.