porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ROZDWAJAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE - co robić, jak wzmocnić paznokcie?
ROZDWAJAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE - co robić, jak wzmocnić paznokcie? Brzydkie, rozdwajające się paznokcie to wątpliwa ozdoba. Podpowiadamy, jakie podjąć ...
Pamiętaj, by unikać zgodnych kolorystycznie połączeń cienia do powiek i ubrania – zielona koszula czy sukienka i zielony cień, to katastrofa stylistyczna.

MAKIJAŻ OCZU. Jak dobierać kolory cieni do powiek? Jak dobrać makijaż ? Porady Mowimyjak.pl

MAKIJAŻ OCZU. Jak dobierać kolory cieni do powiek? Jak dobrać makijaż ? Porady Mowimyjak.pl
Obowiązująca teraz zasada jest taka, że im kolor dalszy od barwy tęczówki, tym bardziej wyrazisty będzie makijaż oczu fot.: Photos.com
Jeśli chcesz, żeby twoje oczy były mocnym akcentem makijażu, wybierz takie cienie do powiek, które dodadzą magii twojemu spojrzeniu. Jak dobrać makijaż? Makijaż oczu: jak dobrać makijaż do koloru oczu?

W tej chwili w makijażu panuje zasada… łamania wszelkich dotychczasowych zasad. Jeszcze niedawno makijażyści lansowali pogląd, że cienie do powiek powinno dobierać się do koloru oczu. Dziś jest to uznawane za jeden z większych błędów, bo jednakowe kolory sprawiają, że oko wygląda na przygaszone. Dlatego lepiej wybierać inne barwy. Obowiązująca teraz zasada jest taka, że im kolor dalszy od barwy tęczówki, tym bardziej wyrazisty będzie makijaż oczu, np. zielony cień daje lepszy efekt przy niebieskich oczach, niż przy piwnych, a jeszcze lepiej będzie wyglądał przy oczach brązowych.

Na dzień, np. do pracy, lepiej wybierać barwy harmonijne, które delikatnie podkreślą oczy. I tak, przy tęczówkach niebieskich, wybieraj cienie zielone, różowe, żółte; przy zielonych – żółte i błękitne; przy brązowych – pomarańczowe i czerwone; a przy piwnych – brzoskwiniowe, koralowe i brązowe. Jeśli chcesz uzyskać efekt bardziej kontrastujący, który na pewno przyciągnie uwagę do twoich oczu, to mając tęczówki niebieskie użyj cieni  czarnych, brązowych, fioletowych; zielone – czarnych, brązowych, miedzianych i czerwieni; brązowe – czerwonych, pomarańczowych, niebieskich; piwne – brązowych, brzoskwiniowych, jaskrawo czerwonych.

Pamiętaj również, by unikać zgodnych kolorystycznie połączeń cienia do powiek i ubrania – zielona koszula czy sukienka i zielony cień, to katastrofa stylistyczna.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste? Jak ukryć makijażem to, że oczy są wyłupiaste?

Nie ma takiej wady, której nie dałoby się zamaskować makijażem. Każdy kształt oka da się skorygować. Trzeba znać tylko kilka tricków.

Regulacja brwi – jak osiągnąć idealny kształt? [3 RADY WIZAŻYSTKI] Regulacja brwi – jak osiągnąć idealny kształt? [3 RADY WIZAŻYSTKI]

Poradniki często podają, że brwi powinna dzielić taka odległość, jak od brzegu jednego do brzegu drugiego nozdrza. To jednak zła rada, bo brwi są wówczas rozstawione zbyt szeroko i zniekształcają...

Brwi. Jak regulować brwi, by wyglądać lepiej? Brwi. Jak regulować brwi, by wyglądać lepiej?

Niewiele rzeczy ma tak wielki wpływ na kształt i rysy twarzy, jak brwi. Odpowiedni kształt może cię postarzyć albo odmłodzić. Zarys łuków brwiowych może tez bardzo niekorzystnie zmienić kształt nosa.

Aktualizacja: 08.09.2012 17:19
Autor: Anna Gutman
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.