porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić, gdy WŁOSY WYPADAJĄ? Jak zrobić maseczkę na wypadające włosy? Wypadanie włosów może być spowodowane dietą ubogą w składniki odżywcze, ...
Soczewki kontaktowe to wybawienie dla wielu okularników. Warto jednak wiedzieć jakie są i jak je kupować

SOCZEWKI KONTAKTOWE. Co powinieneś wiedzieć o soczewkach kontaktowych?

SOCZEWKI KONTAKTOWE. Co powinieneś wiedzieć o soczewkach kontaktowych?

Soczewki kontaktowe są już tak doskonałe, że w  zasadzie możemy je założyć i zupełnie o nich zapomnieć. Są doskonałą alternatywą dla operacyjnej korekty wad wzroku, która wciąż budzi lęk.

fot.: Photos.com
Soczewki kontaktowe. Okularnicy je kochają - bo z powodzeniem zastępują okulary i pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku. Dzięki nim można aktywnie uprawiać wiele sportów i... wyglądać lepiej (a przynajmniej inaczej). Zanim jednak je kupisz – zobacz, co nowego w świecie soczewek kontaktowych.

Jakie są możliwości soczewek kontaktowych?

W ciągu ostatnich lat rynek soczewek kontaktowych bardzo się rozwinął. Nie wymagają już tak skomplikowanej pielęgnacji jak kiedyś. W zasadzie możemy je założyć i zupełnie o nich zapomnieć. Są doskonałą alternatywą dla operacyjnej korekty wad wzroku, która wciąż budzi lęk.

Za pomocą soczewek kontaktowych możemy dziś skorygować w zasadzie większość wad -  krótkowidzenie, dalekowidzenie czy nawet astygmatyzm. Nowoczesne soczewki chronią też przez szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ale soczewki odgrywają już nie tylko rolę korekcyjną, możemy dzięki nim bawić się naszym wizerunkiem, zmieniając kolor oczu czy eksperymentując z bardziej odważnymi efektami estetycznymi. Chcą kupić soczewki, nie musimy też nawet wychodzić z domu, sklepy internetowe mają je w znacznie lepszych cenach niz stacjonarne placówki optyczne.

Tym, co odstraszało kiedyś wiele osób przed zdecydowaniem się na soczewki kontaktowe, była konieczność ich starannej pielęgnacji, odbiałczania itd. Dziś te czasy już minęły. Wystarczy jeden płyn do przechowywania, a nawet - w przypadki soczewek jednorazowych -  nie potrzebujemy go w ogóle. Technologie produkcji soczewek też są coraz nowocześniejsze, dziś materiał, z którego są zrobione, przepuszcza znacznie więcej tlenu, dzięki czemu nie ma już konieczności codziennego zdejmowania soczewek.

Najpopularniejsze rodzaje soczewek kontaktowych to:

Jednodniowe – jednorazowe, po każdym użyciu wyrzucane są do kosza, nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji, bardzo wygodne i bezpieczne bo zawsze sterylne.

Dwutygodniowe czy miesięczne, soczewki przeznacozne do noszenia przez jakiś czas. Najpopularniejsze są dziś te z nich, które nie wymagają nawet zdejmowania na noc przez kilka dni. Generalnie jednak istnieje konieczność używania płynu do ich przetrzymywania. Również bardzo zdrowe dla oka z uwagi na szybki czas wymiany. Kiedyś popularne były soczewki trzymiesięczne, półroczne czy nawet roczne, dziś raczej stosuje się te o krótszym czasie wymiany, znacznie zdrowsze dla oka.

Na dzień i na noc, trzydziestodniowe – nie wymagają zdejmowania, mają bardzo wysoką przepuszczalność tlenu,wystarczają na miesiąc użytkowania.

Progresywne i toryczne – rozwiązanie dla wszystkich, którzy posiadają bardziej skomplikowane wady wzroku niż zwykła krótko- czy dalekowzroczność. Coraz bardziej udoskonalane, również do noszenia 24 godziny na dobę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.03.2012 16:17
Autor: stulbia modra
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.