porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przygotować ciało do lata? Jak zadbać o figurę i skórę przed plażowaniem gdy nadejdą upały?
Jak przygotować ciało do lata? Jak zadbać o figurę i skórę przed plażowaniem gdy nadejdą upały? Wakacje nadchodzą, trzeba więc przygotować ciało i skórę przed latem ...
Czym rówżni się woda perfumowana i woda toaletowa? Która z nich jest bardziej trwała i dlaczego?

Woda toaletowa czy perfumowana - która jest bardziej trwała?

 Woda toaletowa czy perfumowana - która jest bardziej trwała?

 Poznaj sekrety zapachów i wybierz odpowiedni dla siebie!

fot.: Photos.com
Która woda jest bardziej trwała - toaletowa, czy perfumowana? Czym różnią się od siebie te zapachy? Poznaj sekrety zapachów i wybierz odpowiedni dla siebie!

Bardziej trwała jest woda perfumowana. Dlaczego? Zapachy, których używamy podzielone są według różnych kryteriów. Głównym kryterium jest skoncentrowanie zapachu, czyli ilość użytych olejków zapachowych. Podstawowe znaczenie mają olejki zapachowe, które nadają woń. Duże znaczenie mają również środki homogenizujące i wzmacniające, a także rozpuszczalnik w postaci etanolu lub innych alkoholi lekkich.

Im więcej olejków zostanie użytych do produkcji zapachu, tym więcej alkoholu potrzeba, aby je rozcieńczyć. Oczywiście, to ilość olejków zapachowych decyduje o jakości i trwałości naszego zapachu. Najtrwalszym zapachem (czyli najbardziej skoncentrowaną postacią zapachu) są perfumy. Każda inna kompozycja esencji zapachowej nazywana jest już eau, czyli wodą. Najbardziej trwałą i esencjonalną jest woda perfumowana, a następnie woda toaletowa, która zawiera niewielkie stężenie olejków zapachowych. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zapachy na lato [PERFUMY, WODY TOALETOWE] Zapachy na lato [PERFUMY, WODY TOALETOWE]

Prezentujemy nowości zapachowe. Z drogerii i perfumerii. Na każdą kieszeń. Zobacz, jak będzie pachnieć lato!

PERFUMY. Jakie są różnice pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową a wodą kolońską? PERFUMY. Jakie są różnice pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową a wodą kolońską?

Perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe i wody kolońskie różnią się w procentowym stężeniem "zapachu" w konkretnym roztworze. Zobacz co jest napisane na butelce twoich perfum i porównaj ich cenę z...

Aktualizacja: 21.06.2013 14:31
Autor: nk
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.