porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto chce ściągnąć trumnę z ciałem Wiery Gran do Polski? Wiera Gran była słynną polską śpiewaczką. Opuszczona samotna umarła na ...
Koncerty dzień po dniu, od soboty do soboty

Co gra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2014?

Festiwal muzyczny Sinfonia Varsovia swojemu Miastu odbywa się w roku 2014 po raz czternasty. Świętująca swoje 30-lecie wspaniała orkiestra oferuje warszawianom muzyczną ucztę. Na ogół bezpłatnie.

Impreza zaplanowana została na dni 18-25 października 2014 r. Przewidziano dwa koncerty symfoniczne.

19 października w sali Filharmonii Narodowej (ul. Jasna) Sinfonia Varsovia zagra pod batutą Jerzego Maksymiuka, z udziałem trojga solistów (ten koncert wyjątkowo jest płatny). Program: Divertimento D-dur Mozarta, Sinfonia Concertante Panufnika, III Symfonia c-moll Saint-Saënsa oraz specjalnie skomponowana Fanfara jubileuszowa Maksymiuka.

24 października w konkatedrze warszawsko-praskiej (ul. Grochowska 365) warszawska orkiestra pod batutą niemieckiego dyrygenta Volkera Schmidta-Gertenbacha wykona Koncert na skrzypce i wiolonczelę Brahmsa (soliści Jakub Haufa i Marcel Markowski) oraz IV Symfonię Schumanna.

Ani jeden z ośmiu dni festiwalu nie przechodzi bez koncertu. Obok wymienionych dwóch symfonicznych – w programie jest sześć kameralnych (18.X, 20-23.X oraz 25.X), w których zagrają członkowie orkiestry Sinfonia Varsovia, w zespołach od duetu po kwartet. Wszystkie bezpłatne. Miejsce: siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 262 (dawny Instutut Weterynarii). Repertuar – od baroku (C. Ph. E. Bach) przez klasykę (Haydn), romantyzm (Chopin, Kreisler) po współczesność (Szostakowicz, Panufnik) łącznie z muzyka rozrywkową (Nino Rota).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto i kiedy wystąpi na Polsat SuperHit Festiwal 2015?

My już wiemy. To, jak zawsze, wyczekiwane przez widzów święto muzyki - Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 w Operze Leśnej.

POLSAT SOPOT FESTIVAL 2014. Gdzie i kiedy oglądać? POLSAT SOPOT FESTIVAL 2014. Gdzie i kiedy oglądać?

Tegoroczny Polsat Sopot Festival zapowiada będzie imponującym zwieńczeniem letniego sezonu wielkich widowisk telewizyjnych. Dwa wieczory pełne przebojów w wykonaniu wielkich gwiazd estrady. Pięć...

Co kwitnie w Ogrodach Muzycznych 2014?

To już czternasty raz. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego nie ustępuje pola latom biegnącym w trzecim tysiącleciu. W roku 2014 odbywa się w dniach 27 czerwca – 19...

Aktualizacja: 29.05.2015 12:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.