porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto chce ściągnąć trumnę z ciałem Wiery Gran do Polski? Wiera Gran była słynną polską śpiewaczką. Opuszczona samotna umarła na ...
Koncerty dzień po dniu, od soboty do soboty

Co gra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2014?

Festiwal muzyczny Sinfonia Varsovia swojemu Miastu odbywa się w roku 2014 po raz czternasty. Świętująca swoje 30-lecie wspaniała orkiestra oferuje warszawianom muzyczną ucztę. Na ogół bezpłatnie.

Impreza zaplanowana została na dni 18-25 października 2014 r. Przewidziano dwa koncerty symfoniczne.

19 października w sali Filharmonii Narodowej (ul. Jasna) Sinfonia Varsovia zagra pod batutą Jerzego Maksymiuka, z udziałem trojga solistów (ten koncert wyjątkowo jest płatny). Program: Divertimento D-dur Mozarta, Sinfonia Concertante Panufnika, III Symfonia c-moll Saint-Saënsa oraz specjalnie skomponowana Fanfara jubileuszowa Maksymiuka.

24 października w konkatedrze warszawsko-praskiej (ul. Grochowska 365) warszawska orkiestra pod batutą niemieckiego dyrygenta Volkera Schmidta-Gertenbacha wykona Koncert na skrzypce i wiolonczelę Brahmsa (soliści Jakub Haufa i Marcel Markowski) oraz IV Symfonię Schumanna.

Ani jeden z ośmiu dni festiwalu nie przechodzi bez koncertu. Obok wymienionych dwóch symfonicznych – w programie jest sześć kameralnych (18.X, 20-23.X oraz 25.X), w których zagrają członkowie orkiestry Sinfonia Varsovia, w zespołach od duetu po kwartet. Wszystkie bezpłatne. Miejsce: siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 262 (dawny Instutut Weterynarii). Repertuar – od baroku (C. Ph. E. Bach) przez klasykę (Haydn), romantyzm (Chopin, Kreisler) po współczesność (Szostakowicz, Panufnik) łącznie z muzyka rozrywkową (Nino Rota).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy. Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera...

Coke Live Festival 2015: kto wystąpi? Coke Live Festival 2015: kto wystąpi?

W sierpniu w Krakowie odbędzie się jeden z najważniejszych muzycznych festiwali letnich w Polsce. Sprawdź, kogo zobaczymy na scenie!

Co kwitnie w Ogrodach Muzycznych 2014?

To już czternasty raz. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego nie ustępuje pola latom biegnącym w trzecim tysiącleciu. W roku 2014 odbywa się w dniach 27 czerwca – 19...

Aktualizacja: 29.05.2015 12:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.