porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ESKA Music Awards – lista nominowanych
ESKA Music Awards – lista nominowanych Kiedy odbędzie się gala ESKA Music Awards? Kto został nominowany ...
Słoneczna Italia w pochmurnej Warszawie

Co kwitnie w Ogrodach Muzycznych 2014?

To już czternasty raz. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego nie ustępuje pola latom biegnącym w trzecim tysiącleciu. W roku 2014 odbywa się w dniach 27 czerwca – 19 lipca. Tym razem na włoską nutę. Stąd podtytuł festiwalu: Evviva 'arte.

Pomimo okrojonego budżetu (zwłaszcza z kasy miasta) w programie znów pojawiają się znakomite wydarzenia muzyczne. Przede wszystkim pod kątem Włoch, bowiem one są głównym tematem festiwalu 2014. 1 lipca Włochy objęły prezydencję w Unii Europejskiej.

Program obejmuje cztery koncerty, w tym rewelacyjny koncert muzyki ludowej południowych Włoch pod nazwą „La notte dela Taranta”.

Dzieła operowe pojawiają się w postaci filmów muzycznych. Jest wśród nich „Tosca” Pucciniego (z udziałem Placido Domingo), są dzieła Rossiniego „Kopciuszek” i „Turek w Italii”, jest „Rycerskość wieśniacza” Mascagniego.

Balety z kolei wiążą się z Rosją i Francją - „Święto wiosny” czy „Śpiaca królewna”. Inne filmy poświęcone są wielkim artystom sceny i estrady: królowi tenorów Luciano Pavarottiemu, królowej fortepianu Marcie Argerich czy znakomitym jazzmanom: Herbie Hancockowi i Bobby'emu McFerrinowi.

Są jeszcze filmy krajoznawcze poświęcone słonecznej Italii.

A każdy wieczór poprzedzony jest ciekawą dyskusją związaną z tematem dnia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy. Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera...

Festiwal Ogrody Muzyczne: jakie koncerty? PROGRAM

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie w lipcu odbywa się artystyczny festiwal Ogrody Muzyczne. Poza koncertami w programie znajdą się też inne atrakcje. Sprawdź, jakiej muzyki będzie można...

Co zagra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2012? Kiedy odbędą się bezpłatne koncerty orkiestry Sinfonia Varsovia?

Jak co roku warszawska orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje cykl bezpłatnych koncertów. W roku 2012 festiwal rozłożony jest na dwa październikowe weekendy. Wstęp na wszystkie koncerty jest...

Aktualizacja: 17.04.2018 12:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.