porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto zagra na finał warszawskiego festiwalu "Jazz na Starówce"? Kiedy kończy się ta impreza? W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, w Warszawie odbędzie się finałowy ...
Grają triumfatorzy Konkursu Chopina 2015

Jakie koncerty uczczą 206. urodziny Chopina w Filharmonii Narodowej?

206. urodziny Fryderyka Chopina, przypadające 1 marca 2016 roku, uczczone zostaną m.in. Koncertami Urodzinowymi na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ponad cztery miesiące po Konkursie im. Chopina wystąpią tam dwaj najlepsi pianiści ubiegłorocznej rywalizacji.

1 marca 2016 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi Seong-Jin Cho z Korei Południowej, laureat I nagrody konkursu z 2015 roku. Warto przypomnieć, że jego zwycięstwo przyjęte zostało z akceptacją przez ekspertów i przez publiczność. Ta ostatnia miała oczywiście kilku faworytów, ale niewątpliwy talent Koreańczyka nie wzbudził kontrowersji.

Najdłuższa pozycja w „urodzinowym” programie recitalu Seong-Jin Cho to Sonata b-moll op. 35 z Marszem Żałobym. Pianista ma zagrać także bardzo popularnego Poloneza As-dur op. 53, Nokturn c-moll op. 48 nr 1 , Fantazję f-moll op. 40, Mazurki op. 33, Balladę F-dur op. 38 i Scherzo b-moll op. 31.

W recitalu Charlesa Rochard-Hamelina, zaplanowanym na 2 marca, powtórzą się tylko Mazurki op. 33. Kanadyjczyk zagrać ma Sonatę h-moll op. 58, a ponadto Nokturn H-dur op. 62 nr 1, Balladę As-dur op. 47, Poloneza-Fantazję As-dur op. 61 i Rondo Es-dur op. 16.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Lato Zet i Dwójki 2015. Kiedy koncerty? Harmonogram Lato Zet i Dwójki 2015. Kiedy koncerty? Harmonogram

Lato Zet i Dwójki 2015 rozpoczęło się w niedzielę 28 czerwca. Przed nami moc atrakcji i koncert w każdą niedzielę w innym mieście!

Noc Muzeów w Warszawie - koncert chopinowski w Łazienkach

Noc Muzeów w Warszawie to nie tylko zwiedzanie galerii, muzeów i niedostępnych na co dzień instytucji, ale też wiele wydarzeń towarzyszących. Jeśli masz dość ścisku przed muzeami i oglądania wystaw w...

Co zagra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2012? Kiedy odbędą się bezpłatne koncerty orkiestry Sinfonia Varsovia?

Jak co roku warszawska orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje cykl bezpłatnych koncertów. W roku 2012 festiwal rozłożony jest na dwa październikowe weekendy. Wstęp na wszystkie koncerty jest...

Aktualizacja: 24.02.2016 17:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.