porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie koncerty uczczą 206. urodziny Chopina w Filharmonii Narodowej? 206. urodziny Fryderyka Chopina, przypadające 1 marca 2016 roku, uczczone ...

Letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii. Gdzie wystąpią muzycy?

Letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii. Gdzie wystąpią muzycy?

Letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii. Gdzie wystąpią muzycy?

fot.: Grupa Zwierciadło
Młoda Polska Filharmonia – młodzieżowa orkiestra działająca pod opieką Fundacji Zwierciadło – rusza w letnią trasę koncertową, która odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016r. Muzycy zagrają w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Poznaniu. W ramach ostatnich 8 tras koncertowych odbyło się 36 koncertów, które łącznie obejrzało blisko 40 tysięcy osób. Orkiestra pod batutą Adama Klocka wraz z energetycznym kwintetem VOŁOSI, zaprezentuje nowe aranżacje autorskich kompozycji zespołu. Wstęp na koncerty jest wolny.

Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy, złożona z 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 15-24 lat wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań.  Młodzi muzycy otrzymują od Fundacji Zwierciadło roczne stypendia pieniężne. Fundatorami projektu są Sławomir Smołokowski i Grzegorz Jankilevitsch.

Z ogromną radością ruszamy z Młodą Polską Filharmonią w kolejną, już dziewiątą,  trasę koncertową. Jak  co roku przygotowaliśmy dla naszej publiczności wyjątkową ucztę muzyczną. Tym razem, z naszym gościem specjalnym - zespołem VOŁOSI,  zabierzemy Państwa w podróż do świata klasyki i jazzu, gdzie zaserwujemy podwójną porcję wirtuozerii, energii i pasji.  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i nieoczywiste brzmienia. Czekamy na Państwa w Warszawie, Poznaniu i Kazimierzu Dolnym! – powiedziała Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło  

Młoda Polska Filharmonia od początku swojej działalności jest wspierana przez przedstawicieli środowiska muzycznego zarówno związanego  z muzyką klasyczną, jak i nowymi brzmieniami. Jako pierwszy projekt poparł światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, komponując utwór specjalnie na potrzeby trasy koncertowej MPF 2011. Projekt wspierają także Kayah, Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Grzegorz Turnau, Marita Albán Juárez, Robert Kubiszyn, Aga Zaryan, Magda Navarette.

Wszystkie koncerty Młoda Polska Filharmonia zagra pod batutą Adama Klocka - dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektora artystycznego Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Adam Klocek jest również  pomysłodawcą i współtwórcą płyty "Night in Calisia", która zdobyła Grammy 2014 w kategorii „najlepszy album dużego zespołu jazzowego".

VOŁOSI koncertują od lat na całym świecie, wszędzie spotykając się z ogromnym entuzjazmem. Pojawiają się na wielkich rockowych festiwalach, w wyrafinowanych salach koncertowych, na małych kameralnych scenach a nawet na dworach królewskich. Zdobyli wiele prestiżowych nagród. Są spotkaniem współczesnego smyczkowego wykonawstwa z muzyką zanurzoną w czystej karpackiej tradycji. To co powstało z tego zderzenia zaskakuje do dziś. Pierwotna moc muzyki korzeni, rockowa energia, jazzowe szaleństwo, klasyczna jakość, tradycyjne maniery, współczesne techniki wykonawcze - to wszystko jest w ich muzyce.  Mary Ann Kennedy z BBC pisze: „VOŁOSI są rewelacją - ich zniewalająca energia przekracza muzyczne i geograficzne granice tworząc absolutnie nieodpartą mieszankę. Spróbujcie ich nie pokochać!”.

Harmonogram letniej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii

4 sierpnia 2016r. (czwartek) o godz. 19:00 - Warszawa, Amfiteatr w Łazienkach Królewskich

5 sierpnia 2016r. (piątek) o godz. 20.30 - Kazimierz Dolny, Rynek Główny (koncert w ramach Jubileuszowego 10. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”)

6 sierpnia 2016r. (sobota) o godz. 19.00 - Poznań, Park Starego Browaru

Mecenasem muzycznym trasy jest radio Zet Chilli

Patroni medialni: „miesięcznik Zwierciadło”, „miesięcznik SENS”, ”zwierciadlo.pl”, „Co jest grane 24”, „Informator Stolicy , Cameral Music”, „Gdzie co? Informator Kulturalny”, „kulturaonline.pl”, „dlastudenta.pl”, „NOVIMEDIA”

Informacje o koncertach: www.mpf.zwierciadlo.pl

Idea projektu Młoda Polska Filharmonia

Młoda Polska Filharmonia - projekt Fundacji Zwierciadło- to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy, złożona z 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 15-24 lat wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań  w 2011, 2013 oraz w 2015 roku. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem Młodej Polskiej Filharmonii jest wybitny muzyk Adam Klocek, pomysłodawca i współtwórca płyty „Night in Calisia”, która zdobyła Grammy 2014 w kategorii „najlepszy album dużego zespołu jazzowego”. Adam Klocek jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. W 2013 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. W 2014 Minister Kultury odznaczył artystę Srebrnym Medalem „Gloria Artis”. 

W ramach ostatnich 8 tras koncertowych odbyło się 36 koncertów, które łącznie obejrzało blisko 40 tysięcy osób. Celem organizatora przedsięwzięcia - Fundacji Zwierciadło - jest m.in. popularyzacja muzyki poważnej wśród młodzieży oraz motywacja młodych artystów do wzmożonej pracy i wzbogacania swoich doświadczeń. Młoda Polska Filharmonia jest pionierskim projektem tworzonym przez zespół profesjonalistów, umiejętnie łączącym względy artystyczne, oczekiwania publiczności oraz wymogi edukacji muzycznej. Przedsięwzięcie ma charakter społecznie odpowiedzialny - jego celem jest między innymi upowszechnienie muzyki poważnej w szerokich kręgach odbiorców oraz wspieranie, promowanie i inicjowanie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych o unikalnej wartości.

Fundacja Zwierciadło dąży do promowania kultury polskiej również poza granicami kraju, m.in. poprzez udział Młodej Polskiej Filharmonii w międzynarodowych festiwalach muzycznych (m.in.: 2 koncerty w ramach 6. Festiwalu Muzycznego MISA 2015 w Szanghaju).

– Czterdziestu  młodych, utalentowanych muzyków występujących na estradzie wspólnie ze swoimi profesorami – solistami  wybitnych, światowych zespołów orkiestrowych? To może być bardzo ciekawe. Obalamy mit, który mówi, że w orkiestrach jest miejsce dla przeciętnych muzyków. Nieprawda, w dobrej orkiestrze jest miejsce dla wirtuozów. I dopiero wtedy czuje się, jaka siła tkwi w wykonawstwie muzyki symfonicznej. Każdy z osobna znakomity, do tego tworzący z kolegami świetnie zgrany zespół. Magia dźwięków granych razem, ale będących konglomeratem najlepszego indywidualnego brzmienia. Wrażliwość na muzykę, precyzja własnego grania, ale także – a może przede wszystkim – wrażliwość na to, co brzmi dokoła i z czym trzeba współgrać. Balans pomiędzy indywidualnością i poczuciem gry zespołowej. Gdyby nie słowo „muzyka” opis ten pasowałby do gry dobrej drużyny piłkarskiej, którą ogląda się z zapartym tchem, a piłka precyzyjnie sunie od zawodnika do zawodnika trafiając w końcu do bramki. Tu zamiast bramki mamy uszy publiczności, w które niech wpada jak najwięcej precyzyjnych a do tego pięknych, poruszających duszę, dźwięków mówi Adam Klocek, dyrektor artystyczny projektu Młoda Polska Filharmonia

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
O czym opowiada opera "Madame Butterfly"?

Opera "Madame Butterfly", choć powstała ponad 100 lat temu, do dziś - gdy jest wystawiana - wypełnia po brzegi sale na całym świecie. Jedno z najsłynniejszych dzieł Giacoma Pucciniego to uniwersalna...

Aktualizacja: 08.07.2016 10:55
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.