porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Teatr Wielki-Opera Narodowa: jakie premiery baletowe w nowym sezonie?
Teatr Wielki-Opera Narodowa: jakie premiery baletowe w nowym sezonie? Polski Balet Narodowy zapowiada swój nowy sezon 2015/2016 pod znakiem ...
Warszawskie kino Praha oraz sieć Multikino pokażą teatralny hit

Nowy "Hamlet" z Benedictem Cumberbatchem - dlaczego budzi kontrowersje? Kiedy ten spektakl zobaczymy w Polsce?

Już 15 października w warszawskim kinie Praha polską publiczność czeka niezwykłe przeżycie - transmisja live z The Barbican Theatre z Londynu. Zobacżą hit sezonu - „Hamleta" z Benedictem Cumberbatchem.

W rok przed prapremierą spektaklu 100 tysięcy biletów na nową wersję szekspirowskiego dramatu rozeszło się dosłownie w kilka godzin. Goście londyńskiego teatru Barbican wciąż pytają w kasie o zwrócone przez kogoś bilety. Takim powodzeniem cieszy się mało które przedstawienie. To wszystko za sprawą Benedicta Cumberbatcha, znanego z tytułowej roli w popularnym serialu „Sherlock”, kreacji genialnego matematyka Alana Turinga w „Grze tajemnic", a także niesamowitych wcieleń w „Hobbicie” i „W ciemność: Star Trek". To dzięki niemu Hamlet staje się seksownym, fascynującym mężczyzną – bardzo uwspółcześnioną wersją szekspirowskiego bohatera. Nie tylko dlatego nowe wystawienie wzbudza jednak mieszane uczucia. Wątpliwości budzą współczesne kostiumy, musicalowa forma oraz nieco nadekspresyjne aktorstwo. I to, że zamiast patosu na scenie króluje humor. Tak czy siak, każdy chce tego „Hamleta” zobaczyć. Bo obok Benedicta Cumberbatcha nie da się po prostu przejść obojętnie!

Spektakl będzie można zobaczyć w Prasze również 16 października, a 24 listopada i 17 grudnia - w Multikinie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.08.2015 13:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Klaus Barbie. „Rzeźnik z Lyonu” złapany przez łowców nazistów

Klaus Barbie, znany jako „Rzeźnik z Lyonu” był jednym z ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.