porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nowy "Hamlet" z Benedictem Cumberbatchem - dlaczego budzi kontrowersje? Kiedy ten spektakl zobaczymy w Polsce? Już 15 października w warszawskim kinie Praha polską publiczność czeka ...

XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy. Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera jest ich zawsze bardzo dużo!

XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy.
Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera jest ich zawsze bardzo dużo!

XII edycja Festiwalu Singera odbędzie się między 22 a 30 sierpnia br. Ważną jego częścią będą spektakle teatralne. Do Warszawy przyjadą artyści z zagranicy oraz wiele teatrów z Polski.
Bardzo ciekawa propozycją jest izraelski spektakl „Głowa pełna ptaków” w reżyserii Mottiego Awerbucha. To współczesna tragikomiczna historia niemłodych już ludzi. Blume jest bezdomna. Nosi suknię ślubną. Henoch to uliczny handlarz. Spotykają się na promenadzie w Tel Awiwie. On proponuje jej małżeństwo. Czy uda im się pokonać swoje lęki z przeszłości i być razem? Główne role brawurowo gra dwójka artystów – Anabella oraz Uri Kovalski.
Interesująco zapowiada się monodram w wykonaniu Sebastiana Rysia „Zupa rybna w Odessie” (reż. Julia Mark), poświęcony Janowi Karskiemu.

Teatr NN z Lublina od wielu lat gości na warszawskim Festiwalu Kultury Żydowskiej. W tym roku pokaże spektakl „Trzy opowiadania i muzyka”, w którym w towarzystwie trzech muzyków wystąpi Witold Dąbrowski.

Ostatni dzień festiwalu zabierze nas w podróż słownomuzyczną „Cudzoziemski ptak”, w adaptacji i wykonaniu Anny Rozenfeld, Doroty Liliental i Raphaela Rogińskiego, poświęconą twórczości Icchoka Lejbusza Pereca, wybitnego pisarza języka jidysz, w setną rocznicę jego śmierci.

W ramach imprez towarzyszących zaprezentuje swoje spektakle Teatr Żydowski z Warszawy, m.in. „Aktorzy żydowscy” (reż. Anny Smolar), „Ruchele wychodzi za mąż” (reż. Jacek Papis).

Przedpremierowo widzowie zobaczą spektakl „One same” (reż. Karolina Kirsz) o kobietach żydowskiego pochodzenia, które odważyły się wyjść poza schemat: Helenie Rubinstein, Irenie Krzywickiej, księżnej Stephenie von Hohenlohe, Annie Held i Sophie Tucker.

29 sierpnia odbędzie się wieczór pamięci Szymona Szurmieja, wieloletniego dyrektora Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidysz.

Atrakcją festiwalu są koncerty i spotkania muzyczne. Przyciągają zawsze tłumy.
W tym roku koncertować będą, m.in.: Albert Beger (Izrael), jeden z najważniejszych izraelskich performerów jazzowych, saksofonista, flecista, kompozytor, improwizator, pedagog.
Kantor Ushi Blumenberg, młody kantor, który w wieku 18 lat dołączył do chóru The Young Israel Beth-El Choir pod kierownictwem kantora Shimmy’ego Millera.
KROKE słynny polski zespół klezmerski z 22-letnią historią. W swojej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej.
Joshua Nelson amerykański wokalista i nauczyciel języka hebrajskiego, urodzony w rodzinie czarnoskórych Żydów amerykańskich. Paul Brody's SADAWI z Niemiec, łączy elementy klezmerskie ze współczesnym jazzem.
Wystąpi też wielu polskich muzyków i wokalistów, wśród nich: Kuba Stankiewicz Trio, Kayah, Grzegorz Turnau, Gołda Tencer, Janusz Tencer, Sława Przybylska i wielu innych.
Poza głównymi atrakcjami teatralnymi i muzycznymi, planowanych jest ponad sto wydarzeń kulturalnych – warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych, wystaw, wykładów i innych atrakcji.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom. Założycielką fundacji i dyrektorem generalnym jest Gołda Tencer – aktorka, reżyser, dyrektor Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie.
GR

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Coke Live Festival 2015: kto wystąpi? Coke Live Festival 2015: kto wystąpi?

W sierpniu w Krakowie odbędzie się jeden z najważniejszych muzycznych festiwali letnich w Polsce. Sprawdź, kogo zobaczymy na scenie!

Kto i kiedy wystąpi na Polsat SuperHit Festiwal 2015?

My już wiemy. To, jak zawsze, wyczekiwane przez widzów święto muzyki - Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 w Operze Leśnej.

Co gra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2014?

Festiwal muzyczny Sinfonia Varsovia swojemu Miastu odbywa się w roku 2014 po raz czternasty. Świętująca swoje 30-lecie wspaniała orkiestra oferuje warszawianom muzyczną ucztę. Na ogół bezpłatnie.

Aktualizacja: 11.08.2015 14:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.