porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nowy "Hamlet" z Benedictem Cumberbatchem - dlaczego budzi kontrowersje? Kiedy ten spektakl zobaczymy w Polsce? Już 15 października w warszawskim kinie Praha polską publiczność czeka ...

XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy. Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera jest ich zawsze bardzo dużo!

XII Festiwal Singera. Jakie wydarzenia i spotkania czekają widzów?

Festiwal Singera już na dobre wrósł w krajobraz sierpniowej Warszawy.
Tegoroczny odbędzie się po raz 12., a jego organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. To nie dziwi, co roku na Festiwalu Singera jest ich zawsze bardzo dużo!

XII edycja Festiwalu Singera odbędzie się między 22 a 30 sierpnia br. Ważną jego częścią będą spektakle teatralne. Do Warszawy przyjadą artyści z zagranicy oraz wiele teatrów z Polski.
Bardzo ciekawa propozycją jest izraelski spektakl „Głowa pełna ptaków” w reżyserii Mottiego Awerbucha. To współczesna tragikomiczna historia niemłodych już ludzi. Blume jest bezdomna. Nosi suknię ślubną. Henoch to uliczny handlarz. Spotykają się na promenadzie w Tel Awiwie. On proponuje jej małżeństwo. Czy uda im się pokonać swoje lęki z przeszłości i być razem? Główne role brawurowo gra dwójka artystów – Anabella oraz Uri Kovalski.
Interesująco zapowiada się monodram w wykonaniu Sebastiana Rysia „Zupa rybna w Odessie” (reż. Julia Mark), poświęcony Janowi Karskiemu.

Teatr NN z Lublina od wielu lat gości na warszawskim Festiwalu Kultury Żydowskiej. W tym roku pokaże spektakl „Trzy opowiadania i muzyka”, w którym w towarzystwie trzech muzyków wystąpi Witold Dąbrowski.

Ostatni dzień festiwalu zabierze nas w podróż słownomuzyczną „Cudzoziemski ptak”, w adaptacji i wykonaniu Anny Rozenfeld, Doroty Liliental i Raphaela Rogińskiego, poświęconą twórczości Icchoka Lejbusza Pereca, wybitnego pisarza języka jidysz, w setną rocznicę jego śmierci.

W ramach imprez towarzyszących zaprezentuje swoje spektakle Teatr Żydowski z Warszawy, m.in. „Aktorzy żydowscy” (reż. Anny Smolar), „Ruchele wychodzi za mąż” (reż. Jacek Papis).

Przedpremierowo widzowie zobaczą spektakl „One same” (reż. Karolina Kirsz) o kobietach żydowskiego pochodzenia, które odważyły się wyjść poza schemat: Helenie Rubinstein, Irenie Krzywickiej, księżnej Stephenie von Hohenlohe, Annie Held i Sophie Tucker.

29 sierpnia odbędzie się wieczór pamięci Szymona Szurmieja, wieloletniego dyrektora Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidysz.

Atrakcją festiwalu są koncerty i spotkania muzyczne. Przyciągają zawsze tłumy.
W tym roku koncertować będą, m.in.: Albert Beger (Izrael), jeden z najważniejszych izraelskich performerów jazzowych, saksofonista, flecista, kompozytor, improwizator, pedagog.
Kantor Ushi Blumenberg, młody kantor, który w wieku 18 lat dołączył do chóru The Young Israel Beth-El Choir pod kierownictwem kantora Shimmy’ego Millera.
KROKE słynny polski zespół klezmerski z 22-letnią historią. W swojej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej.
Joshua Nelson amerykański wokalista i nauczyciel języka hebrajskiego, urodzony w rodzinie czarnoskórych Żydów amerykańskich. Paul Brody's SADAWI z Niemiec, łączy elementy klezmerskie ze współczesnym jazzem.
Wystąpi też wielu polskich muzyków i wokalistów, wśród nich: Kuba Stankiewicz Trio, Kayah, Grzegorz Turnau, Gołda Tencer, Janusz Tencer, Sława Przybylska i wielu innych.
Poza głównymi atrakcjami teatralnymi i muzycznymi, planowanych jest ponad sto wydarzeń kulturalnych – warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych, wystaw, wykładów i innych atrakcji.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom. Założycielką fundacji i dyrektorem generalnym jest Gołda Tencer – aktorka, reżyser, dyrektor Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie.
GR

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Coke Live Festival 2015: kto wystąpi? Coke Live Festival 2015: kto wystąpi?

W sierpniu w Krakowie odbędzie się jeden z najważniejszych muzycznych festiwali letnich w Polsce. Sprawdź, kogo zobaczymy na scenie!

Kto i kiedy wystąpi na Polsat SuperHit Festiwal 2015?

My już wiemy. To, jak zawsze, wyczekiwane przez widzów święto muzyki - Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 w Operze Leśnej.

Co gra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2014?

Festiwal muzyczny Sinfonia Varsovia swojemu Miastu odbywa się w roku 2014 po raz czternasty. Świętująca swoje 30-lecie wspaniała orkiestra oferuje warszawianom muzyczną ucztę. Na ogół bezpłatnie.

Aktualizacja: 11.08.2015 14:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

Mowimyjak.pl nie jest jak muzodajnia.pl. Jest dużo fajniejsze. Mówimy jakiej muzyki warto słuchać. Co trzeba wiedzieć o gwiazdach takich jak Doda, Rihanna, U2, Lady, GaGa, Eminem, Madonna. . Muzyka.pl - nowości, wydarzenia, teledyski, koncerty. Codzienna dawka porad, informacji z rynku muzyki polskiej i zagranicznej. Wszystko na temat: muzyka disco polo, muzyka mp3, teledyski, muzyka klubowa, muzyka dla dzieci. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.