porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ŚWIĄTECZNY BALKON – jak go udekorować? [INSPIRUJĄCE POMYSŁY]
ŚWIĄTECZNY BALKON – jak go udekorować? [INSPIRUJĄCE POMYSŁY] Boże Narodzenie to czas magiczny. Choinka, pięknie przystrojony stół, ale ...
Ustawienie choinki według feng shui - dowiedz się, gdzie stawiać choinkę, by sprowadzić do domu pomyślność i dostatek

Choinka i feng shui. Gdzie ustawić choinkę zgodnie z zasadami FENG SHUI?

Choinka i feng shui. Gdzie ustawić choinkę zgodnie z zasadami FENG SHUI?

Stosując podstawowe zasady feng shui do aranżacji wnętrz i przestrzeni, a przede wszystkim do umieszczania świątecznych dekoracji na Boże Narodzenie, możesz poprawić domową atmosferę i wpłynąć na swoje życie.

fot.: Piotr Mastalerz
Zgodnie z zasadami feng shui odpowiednio ustawioną w domu choinką możemy wzmocnić zdrowie, zadbać o relacje rodzinne, wprowadzić do domu szczęście i pomyślność. Jeśli postawisz choinkę w złym miejscu, możesz zakłócić świąteczną atmosferę i zachwiać równowagę panującą w twoim domu. Sprawdź, jak ustawić choinkę zgodnie z zasadami chińskiej sztuki feng shui!

Gdzie ustawić choinkę wg FENG SHUI?

Stosując podstawowe zasady feng shui do aranżacji wnętrz i przestrzeni, a przede wszystkim do umieszczania świątecznych dekoracji na Boże Narodzenie, możesz poprawić domową atmosferę i wpłynąć na swoje życie. Zimowa pora nie sprzyja dobremu samopoczuciu, tym bardziej zadbaj o odpowiednią aurę w swoim domu.

Ozdobiona choinka jest nośnikiem energii drewna i ognia. Jako drzewo jest bardzo „yin”. Świąteczne drzewko to drewniany element, na którym zapala się światełka, które to z kolei są elementem symbolizującym dobrą energię „yang”. Świąteczne lampki są elementem ognia wnoszącym do otoczenia dobrą energię. Już sama choinka jako połączenie yin i yang jest elementem wnoszącym do domu pozytywną energię. Dobrze byłoby tę energię wzmocnić.

Choinkę ustaw w części południowej lub południowo-wschodniej

Starożytna praktyka mówi, że jeśli głowa rodziny potrzebuje podkreślenia swojej roli, potrzebuje dowartościowania, choinka powinna zostać ustawiona w południowym rogu pokoju. Jeśli zaś chcemy wyeksponować zaangażowanie w wychowanie i rozwój dzieci, dla choinki powinniśmy przygotować wschodnie lub południowo-wschodnie miejsce w pomieszczeniu. Wybór obydwu miejsc oznacza wzrost, pomyślność i zasobność.

Co będzie, jeżeli ustawimy choinkę w innych strefach? Gdy stanie w miejscu skierowanym na zachód - możemy zacząć odczuwać problemy zdrowotne - członków rodziny mogą dotykać: astma, alergie, bóle zębów. Choinka ustawiona w kierunku północnym oznacza spadek aktywności zawodowej i fizycznej, może doprowadzić do braku pracy. Północny zachód - to problemy zdrowotne typu bóle głowy, zawroty, nadciśnienie, osłabienie. Środek mieszkania - problemy z pracą, prawdopodobne pogorszenie sytuacji majątkowej.

Dekoracje bożonarodzeniowe według feng shui

Zgodnie z zasadami feng shui dobrze jest, jeśli w pokoju, w którym jemy wigilijną kolację czy świąteczne śniadanie lub obiad, wisi lustro. Obecność lustra zapewnia radość i szczęście. Podwaja również radosny nastrój w domu.

Ubierając świąteczne drzewko, nie zapomnij o złotych elementach dekoracyjnych! Na choince trzeba powiesić dużo złotych ozdób, gdyż to zapewni zasobność portfela po świętach. Złote ornamenty symbolizują również sławę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nowoczesne choinki – jakie? [INSPIRUJĄCE POMYSŁY: GALERIA] Nowoczesne choinki – jakie? [INSPIRUJĄCE POMYSŁY: GALERIA]

Choinka jest jednym z najważniejszych świątecznych elementów. To ona najskuteczniej tworzy bożonarodzeniową atmosferę. Jak wyglądają nowoczesne choinki?

Modna choinka: klasyczna, ludowa, ekologiczna, jednobarwna, elegancka... Modna choinka: klasyczna, ludowa, ekologiczna, jednobarwna, elegancka...

Dla dzieci ubieranie choinki to – obok prezentów – najfajniejsza część obchodów Bożego Narodzenia. Ta magia udziela się też dorosłym. Warto pamiętać, że choinka nie zawsze musi wyglądać tak samo....

Boże Narodzenie: jak ubrać choinkę w stylu eko? [GALERIA INSPIRACJI] Boże Narodzenie: jak ubrać choinkę w stylu eko? [GALERIA INSPIRACJI]

Choinka w stylu eko to pomysł nie tylko dla fanów zdrowego trybu życia. Modne eko ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie są połączeniem popularnego stylu rustykalnego z dziecięcą fantazją. Dowiedz się,...

Aktualizacja: 20.12.2013 11:08
Autor: astarewicz - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?

Alberta Watson (Faith Susan Alberta Watson) - kanadyjska aktorka urodzona 6 ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.