porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kaczka pieczona z pomarańczami. Jak zrobić na Wielkanoc kaczkę pieczoną z pomarańczami?
Kaczka pieczona z pomarańczami. Jak zrobić na Wielkanoc kaczkę pieczoną z pomarańczami? Kaczka pieczona to doskonałe danie - łatwa do przyrządzenia, a ...
Dekoracje wielkanocne z hiacyntów na 12 sposobów. Jak udekorować kwiatami wielkanocny stół

Dekoracje wielkanocne. Jak zrobić kompozycje kwiatowe na wielkanocny stół?

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Dekoracje wielkanocne. Jak zrobić kompozycje kwiatowe na wielkanocny stół?

W kolorowych i przezroczystych szklankach umieszczamy rośliny, dekorujemy je dodatkowo fragmentami patyczków, resztkami sznurka i wiotkimi, cienkimi gałązkami innych roślin. Pojemniki z hiacyntami stawiamy na kolorowej tacy (będzie je łatwiej przenosić do chłodniejszego pomieszczenia na noc)

fot.: Biuro Kwiatowe Holandia
Dekoracje wielkanocne z hiacyntów rozweselą twój świąteczny stół. Hiacynty są tak piękne i dekoracyjne, że nie potrzebują specjalnej oprawy. Za to potrzebuje ich doniczka, w której rosną, bo ta, w której kupujemy je w kwiaciarni zwykle jest plastikowa. Hiacynty, chociaż wymagające, mogą rosnąć w ziemi lub w wodzie. I warto tę właściwość wykorzystać, dekorując dom na święta wielkanocne.

Hiacynty można kupić w kwiaciarni już kwitnące albo pędzić w domu. Te jedne z pierwszych prawdziwie wiosennych kwiatów wprowadzają ją do domu, co po długiej zimie i szarych dniach dobrze wpływa na nastrój.

Co warto wiedzieć o hiacyntach?

Gdy chcemy pędzić hiacynty w domu, napełniamy wazonik albo słoik wodą tak, by sięgała 5-10 mm poniżej cebuli, stawiamy w chłodnym (5-10°C) i zacienionym miejscu, sprawdzamy poziom wody i czekamy, aż cebulka wypuści pędy i zakwitnie. Niestety, trwa to około 10-12 tygodni, więc na święta nie zdąży, ale hiacynta można kupić w kwiaciarni. Wtedy zostawiamy go w ziemi, w której rósł, stawiamy w jasnym i ciepłym pomieszczeniu i napawamy się jego urokiem. Będzie to tym przyjemniejsze, im ciekawiej zaaranżujemy jego otoczenie. Bo hiacynt powinien być dobrze podany.

Hiacynt kwitnie około 2-3 tygodnie, ale nie może stać w zbyt ciepłym pomieszczeniu ani miejscu (na przykład blisko kominka, na parapecie, pod którym jest mocno grzejący grzejnik), bo przetrwa znacznie krócej.

Warto też pamiętać, że hiacynt bardzo intensywnie pachnie, a jego zapach może drażnić, a nawet uczulać. Dlatego dekoracji wielkanocnej z hiacyntów nie należy trzymać w sypialni ani pokojach dzieci.

Zajrzyj do naszej galerii zdjęć i zainspiruj się do zrobienia własnej dekoracji wielkanocnej z hiacyntów!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dekoracja stołu – trendy na Wielkanoc 2015 Dekoracja stołu – trendy na Wielkanoc 2015

Wielkanoc to okres, w którym szczególnie chętnie dekorujemy nasze domy. Pobudza nas do tego wiosna i słońce, które rozświetla nasze mieszkania po zimie. Najważniejszym miejscem, które wymaga...

WIELKANOC. Jak udekorować wielkanocny stół? Jak pięknie udekorować świąteczny stół WIELKANOC. Jak udekorować wielkanocny stół? Jak pięknie udekorować świąteczny stół

Wielkanocny stół powinien być odświętny, ale przede wszystkim elegancki. Wbrew przyzwyczajeniom rustykalna tradycja nie zawsze będzie odpowiednia. Podpowiadamy, jak udekorować stół na Wielkanoc w...

Jak zrobić KWIAT Z PAPIERU? Krok po kroku Jak zrobić KWIAT Z PAPIERU? Krok po kroku

Mogą być ozdobą stołu, prezentu, czy po prostu mieszkania. Kwiaty z papieru są bardzo proste do wykonania. Wystarczy kilka kartek papieru i dosłownie chwilę czasu.

Aktualizacja: 24.11.2014 10:34
Autor: Kadłubek
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.