porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Historia choinki - gdzie i kiedy się zaczęła? Od kiedy w Polsce ubieramy choinkę?
Historia choinki - gdzie i kiedy się zaczęła? Od kiedy w Polsce ubieramy choinkę? W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez tradycyjnej ...
Stroik z gałązek na Święta Bożego Narodzenia - co potrzeba, jak go zrobić?

Jak i z czego zrobić ŚWIĄTECZNY STROIK

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak i z czego zrobić ŚWIĄTECZNY STROIK
Tylko od ciebie zależy, z czego wykonasz swój bożonarodzeniowy wianek. fot.: floraservice.blogspot.com
Wianki i stroiki bożonarodzeniowe różnią się od siebie, przede wszystkim materiałem, z którego są zrobione, czasem wielkością i kształtem. Jednak niezależnie od wyglądu każdy wianek niesie ze sobą niepowtarzalną atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Zobacz, z czego i jak wykonać świąteczne wianki?

Wykonaj samodzielnie stroiki i wianki bożonarodzeniowe!

Nic tak nie cieszy przed Świętami Bożego Narodzenia, jak ubieranie choinki i przystrajanie domu świątecznymi dekoracjami. Wśród tych dekoracji nie może zabraknąć w bożonarodzeniowym wystroju świątecznych wianków i stroików. Obecny rynek oferuje mnóstwo różnego rodzaju świątecznych dekoracji i ozdób. Największą jednak satysfakcję ze świątecznych dekoracji będziesz miał, jeżeli wykonasz je samodzielnie. Do wykonania świątecznego wianka jest więc potrzebny dobry pomysł, trochę wolnego czasu i dużo cierpliwości.

Z czego zrobić bazę pod bożonarodzeniowy wianek?

Rodzajów świątecznych wianków jest tyle, ile pomysłów. Żeby własnoręcznie wykonać stroik bożonarodzeniowy musisz się najpierw zastanowić, czego będziesz potrzebował. Najczęściej, jako podstawę do tych wianków używa się gałązek jodły lub świerku, ponieważ te dwa drzewa są dość trwałe, wobec czego możesz mieć pewność, że nie pogubią igieł. Jako bazę możesz też użyć wikliny, specjalnej gąbki czy styropianu. Aby wszystkie elementy zostały odpowiednio spojone będziesz także potrzebował giętkiego drutu i mocnego kleju.

Czym udekorować bożonarodzeniowy wianek?

Najczęściej stosowanym materiałem do wykonania świątecznych wianków są bombki i inne świąteczne dekoracje, jak np. gwiazdki. Zaletą tych ozdób są przede wszystkim różnorodne kształty, wielkość i kolory. Oprócz standardowych dekoracji coraz bardziej popularnymi elementami wianków i stroików stają się owoce, jarzębina, szyszki, żołędzie, orzechy, a także kasztany. Dodatkowo elementy te możesz pomalować na dowolny kolor, pasujący do twojej wizji. Kolejnym standardowym elementem dekoracyjnym są w przypadku wianków ususzone liście oraz trawa. Często stosuje się także sztuczne kwiaty, wstążki i kokardy. Jak widzisz możliwości jest naprawdę wiele, a wybór należy do ciebie.

Jak zrobić bożonarodzeniowy wianek?

Układanie świątecznego wianka powinieneś zacząć od zbudowania odpowiedniego szkieletu z gałązek, wikliny lub innej wybranej przez ciebie podstawy. W przypadku gałązek i wikliny musisz pamiętać, żeby mocno sczepić je drutem. Najczęściej wianki i stroiki bożonarodzeniowe wykonywanie są na kształt koła, ale możesz też ułożyć bazę w kształcie np. gwiazdki. W przypadku stroika wykonanego z choinkowych ozdób wystarczy, że do podstawy przymocujesz bombki i inne ozdoby cienkim drucikiem. Nieco bardziej skomplikowaną wersją stroika jest dekoracja wykonana z owoców, szyszek i kasztanów. W tym przypadku będziesz potrzebował mocnego kleju, którym przymocujesz te elementy do podstawy lub gałązek. Reszta zależy od twojej inwencji. Elementy dekoracji możesz łączyć i mieszać, tak by końcowy efekt był powalający.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wykorzystać szyszki w świątecznych ozdobach? Jak wykorzystać szyszki w świątecznych ozdobach?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, z którym nieodłącznie związane są świąteczne dekoracje. Sprawdźcie jak wykorzystać szyszki w świątecznych dekoracjach!

Świąteczne DEKORACJE Z SUSZONYCH OWOCÓW: jak własnoręcznie zrobić pachnące ozdoby? Świąteczne DEKORACJE Z SUSZONYCH OWOCÓW: jak własnoręcznie zrobić pachnące ozdoby?

Dekoracje z suszonych owoców są nie tylko piękne, ale i pachnące. Taką wyjątkową świąteczną ozdobę możesz wykonać samodzielnie. Mogą one posłużyć do dekorowania świątecznego stołu i choinki.

ŚNIEŻNE BOMBKI: jak zrobić samodzielnie? Instrukcja krok po kroku! ŚNIEŻNE BOMBKI: jak zrobić samodzielnie? Instrukcja krok po kroku!

Wyjątkowe śnieżne bombki  tworzą klimatyczną oprawę świąt Bożego Narodzenia.  Zobacz, jak samemu wykonać niezwykłe świąteczne ozdoby! Mówimy, jak zrobić śnieżne bombki.

Aktualizacja: 11.12.2013 10:26
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Gabriela Frycz to pierwsza córka aktora, Jana Frycza. Dziewczyna poszła ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.