porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Śmieszne życzenia wielkanocne - gotowe wierszyki świąteczne
Śmieszne życzenia wielkanocne - gotowe wierszyki świąteczne Wielkanoc to najbardziej radosne święto kościoła katolickiego, dlatego też zabawne ...
Jak wyhodować rzeżuchę na wacie? Uprawa rzeżuchy

Jak posiać rzeżuchę? Jak hodować rzeżuchę?

Jak posiać rzeżuchę? Jak hodować rzeżuchę?

Jak wyhodować rzeżuchę na wacie?

fot.: thinkstockphotos.com
Rzeżucha stanowi nie tylko świetną ozdobę wielkanocnego stołu, ale również znakomity dodatek do świątecznych potraw. Zobacz, jak samodzielnie szybko wyhodować własną rzeżuchę?

Rzeżucha nieodłącznie kojarzona jest ze świętami wielkanocnymi i najczęściej pojawia się na naszych stołach tylko w świątecznym okresie. Co ciekawe, bogactwo znajdujących się w niej mikroelementów i witamin sprawia, że wprowadzenie rzeżuchy do stałego, domowego menu może okazać się zbawienną decyzją dla wszystkich członków rodziny.

Jak uprawiać rzeżuchę?

Rzeżuchę hodować można zarówno na podłożu ziemistym jak i na wacie, bądź ligninie. Najchętniej wybieranym i najłatwiejszym sposobem jest hodowla rzeżuchy na wacie i to właśnie ten sposób jest najbardziej polecany początkującym ogrodnikom. Aby posiać wielkanocną rzeżuchę należy przygotować: płaskie naczynie, watę, nasiona rzeżuchy oraz wodę. Na płaskim naczyniu należy ułożyć watę i obficie posypać ją nasionkami. Całość należy następnie zwilżyć wodą, uważając, by nie "zatopić" delikatnych nasionek.

Nasiona rzeżuchy zaczną kiełkować już po 1-2 dniach, a rzeżucha będzie gotowa do jedzenia po 7-10 dniach. Pamiętajmy, że rzeżuchę należy podlewać codziennie, niewielkimi porcjami wody. Jeśli chcemy przyśpieszyć proces rośnięcia rzeżuchy, najlepiej ustawić jest ją w dobrze nasłonecznionym miejscu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc? [SYMBOLE ŚWIĄT] Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc? [SYMBOLE ŚWIĄT]

Celebrowane w czasie Świąt Wielkanocnych zmartwychwstanie Chrystusa nierozerwalnie wiąże się także z wiosną i z budzącym się życiem. Zakwitające wtedy rośliny tradycyjnie używane są do świątecznych...

Kiedy posiać rzeżuchę, aby wyrosła na Wielkanoc? Kiedy posiać rzeżuchę, aby wyrosła na Wielkanoc?

Tradycyjny talerzyk z zieloną rzeżuchą, a może drzewko albo zając? Rzeżucha pojawi się na wielu wielkanocnych stołach. Kiedy ją posiać, by była odpowiedniej wielkości na same święta?

Jak posiać rzeżuchę? Rzeżucha na Wielkanoc i nie tylko Jak posiać rzeżuchę? Rzeżucha na Wielkanoc i nie tylko

Rzeżucha to roślina bardzo prosta w uprawie. Na Wielkanoc nie tylko ozdobi stół, doda smaku potrawom, ale też... poprawi trawienie. Jakie właściwości ma rzeżucha, dlaczego warto ją uprawiać nie tylko...

Aktualizacja: 29.03.2015 13:01
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.