porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są NAJGORSZE PREZENTY pod choinkę? Czego nie kupować w prezencie?
Jakie są NAJGORSZE PREZENTY pod choinkę? Czego nie kupować w prezencie? Co roku nie możemy doczekać się prezentów pod choinką - ...
Dekoracja stołu NA ŚWIĘTA? Jak złożyć SERWETKI W GWIAZDY I CHOINKĘ?

Jak udekorować STÓŁ ŚWIĄTECZNY? Jak ciekawie ZŁOŻYĆ SERWETKI?

Jak udekorować STÓŁ ŚWIĄTECZNY? Jak ciekawie ZŁOŻYĆ SERWETKI?

Stół z dekoracjami w kolorze bieli i czerwieni wygląda bardzo odświętnie i stylowo.

fot.: Photos.com
Zgodnie z tradycją w Wigilię i podczas Świąt Bożego Narodzenia stół nakrywamy białym obrusem. Jest on doskonałym tłem dla zastawy, różnych dekoracji oraz takich ozdób, jak stroiki, bombki czy oryginalnie złożone serwetki. Dzięki nim stworzysz w swoim domu magiczną świąteczna atmosferę.

Dekorowanie świątecznego stołu

Zacznij od wyboru kolorów, w których utrzymasz dekorację swojego wigilijnego stołu. Klasyczne świąteczne kolory to czerwień i złoto, ale równie ciekawie prezentuje się połączenie niebieskiego ze srebrem. Możesz także postawić na minimalizm w postaci dodatków tylko w jednym kolorze.

Stół świąteczny nakryj eleganckim białym obrusem. Może być ozdobiony subtelnymi wzorami ze złotej lub srebrnej nici. Między półmiskami z potrawami postaw długie świece lub małe w kształcie bombek. Ułóż szyszki pomalowane złotą farbą, bombki (w kształcie gwiazd, dzwoneczków, bałwanów, choinek, szyszek), gałązki świerku. Zamiast zwykłych świeczników możesz zrobić tradycyjne stroiki z gałązek świerka, kwiatów, szyszek i świecy.

Niemal każdy przedmiot, który znajdzie się na twoim stole możesz podkreślić świątecznym charakterem. Ciekawie wyglądają sztućce przewiązane wstążką, serwetki złożone w gwiazdy czy choinkę - możesz je położyć obok talerzy, ale równie efektownie będą się prezentować bezpośrednio na nich.

Przy każdym talerzu możesz postawić karteczki z imieniem i nazwiskiem każdego gościa, kartki zawierające świąteczne życzenia, zwinięte w rulon i obwiązane wstążka.

Oryginalnym pomysłem jest stworzenie świątecznej dekoracji z włóczki w postaci skarpetek-futerału na sztućce czy czapek Mikołaja i szalików, w które ubierzesz butelkę.

Jak ciekawie serwetki na świąteczny stół? Serwetki w kształcie gwiazdy

Rozłóż na stole kwadratową serwetkę. Dla ułatwienia możesz złożyć ją na pół i ponownie rozłożyć (powstanie widoczna linia przedzielająca serwetkę na połowę). Złóż oba brzegi serwetki, tak aby przylegały do środkowej linii. Następnie jeszcze raz złóż serwetkę, żeby krawędzie znalazły się w środku i były niewidoczne. Po złożeniu ma powstać prostokąt, który składasz w harmonijkę, przypominającą zygzak.

Harmonijkę uchwyć w taki sposób, by zygzak z podwójnej warstwy materiału był na górze. Teraz złap pojedynczą zakładkę i zagnij ją w dół, wciskając pomiędzy zagięcia serwetki. Wciśnięte zakładki mają mieć kształt trójkąta. W ten sam sposób zagnij resztę zakładek z jednej i z drugiej strony serwetki. Na koniec zaprasuj serwetkę żelazkiem. Rozłóż ją na kształt wachlarza i gotowe.

Jak złożyć serwetki w kształt choinki?

Serwetkę złóż na pół, aby powstał prostokąt. Zagnij wszystkie rogi dłuższych boków do środka (rogi mają się ze sobą stykać i tworzyć po dolnej i górnej stronie trójkąt). Czubki powstałych trójkątów zagnij do siebie, aby stykały się ze sobą w środku serwetki. Powinieneś uzyskać kwadrat. Teraz zegnij kwadrat na pół (trójkąty mają być po zewnętrznej stronie). Złóż trójkąt na pół, a wystająca cześć schowaj zaginając do środka. Tak samo zrób z druga stroną. W ten sposób otrzymasz z serwetki trójkąt, który składasz na pół. Na koniec załóż na czubek gwiazdę lub bombkę i rozłóż brzegi trójkąta. Choinka z serwetki gotowa.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak zrobić ŚWIĄTECZNY STROIK na stół?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kolęda CICHA NOC. Kiedy powstała i kto napisał najpopularniejszą kolędę? Kolęda CICHA NOC. Kiedy powstała i kto napisał najpopularniejszą kolędę?

Historia polskich kolęd jest długa i sięga już 1424 roku. A jaka jest historia najbardziej popularnej kolędy na świecie - „Cicha noc”? Dowiedz się wszystkiego na temat kolędy „Cicha noc”.

Jak wykorzystać szyszki w świątecznych ozdobach? Jak wykorzystać szyszki w świątecznych ozdobach?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, z którym nieodłącznie związane są świąteczne dekoracje. Sprawdźcie jak wykorzystać szyszki w świątecznych dekoracjach!

BOŻE NARODZENIE: Jak udekorować wigilijny stół? BOŻE NARODZENIE: Jak udekorować wigilijny stół?

Boże Narodzenie to czas zazwyczaj spędzany w gronie najbliższych. Wigilia gromadzi rodzinę na uroczystej wieczerzy.Taka kolacja wymaga stosownej oprawy. To udekorowany dom i uroczyście nakryć...

Aktualizacja: 14.12.2013 08:07
Autor: rem
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Seniuk jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kim ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.