porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wielkanoc - Jak nakryć do świątecznego stołu na wielkanocne śniadanie?
Wielkanoc - Jak nakryć do świątecznego stołu na wielkanocne śniadanie? Wielkanocne śniadanie to bardzo uroczysty posiłek. Zanim rodzina zbierze się ...
Radzimy jak uniknąć utraty kosztowności w tłumie i komunikacji miejskiej.

Jak ustrzec się kieszonkowców?

Kradzież kieszonkowa jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form przestępstwa. Często ofiary kieszonkowców nie zdają sobie sprawy z tego, że zostały okradzione nawet przez parę godzin po fakcie. Radzimy jak zadbać o bezpieczeństwo własnych kosztowności i jak uniknąć kieszonkowców?

Kieszonkowcy wśród nas

Zabiegani, zamyśleni nie zawsze zwracamy uwagę na to, co dzieję się wokół nas. W autobusie, tramwaju, metrze nie patrzymy, kto koło nas stoi. Nadarzającą się okazję wykorzystują niestety złodzieje kieszonkowi.

Metod jakimi posługują się kieszonkowcy jest bardzo dużo. Ofiarami kieszonkowców stać się mogą mężczyźni, trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni, czy kobiety, które przechowują pieniądze w niedbale przewieszonych przez ramię torebkach. 

Kieszonkowcy zazwyczaj działają w grupie. Metody ich działania zwykle różnią się w zależności od doświadczenia i okoliczności. Zespoły złożone z kobiet działają na ogół w sklepach, grupy męskie łowią w autobusach, tramwajach, pociągach i na dworcach kolejowych. Jak wynika z policyjnych analiz, ci najbardziej doświadczeni posługują się m.in. żyletkami, drucikami, spinkami od włosów przy wyciąganiu przedmiotów z kieszeni. Mniej doświadczeni kieszonkowcy działają gołą ręką, stosując wyuczone chwyty.

Jak uniknąć kradzieży?

Istnieje kilka prostych (niektórym wydadzą się one oczywiste) zasad, które mogą uchronić nas przed kradzieżą kieszonkową

1. Noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę. Jeśli zabierasz ze sobą większą kwotę rozdziel ją na mniejsze części i pochowaj w różne miejsca. W ten sposób zmniejszysz ryzyko utraty wszystkich pieniędzy.

2. Pamiętaj, że nie kieszonkowcy są wśród nas! W tłoku zawsze jest szansa, że osoba stojąca tuż obok nie jest zwykłym szanującym prawo obywatelem! Należy zachowywać zwyczajną ostrożność gdy jesteśmy w zatłoczonych miejscach.

3. Po spożyciu alkoholu jesteś łatwym celem dla każdego kieszonkowca!

4. Nie pokazuj ile masz pieniędzy w portfelu przypadkowym osobom. 

5. Portfela nigdy nie noś w tylnej kieszeni spodni! Najbezpieczniej nosić go w zamykanych kieszeniach „wewnętrznych”.

6. Obserwuj otoczenie oraz swój bagaż przy wsiadaniu do zatłoczonego autobusu (pociągu). Własne torby i pakunki trzymaj przed sobą. Zwróć uwagę na osoby, które tworzą sztuczny tłok. Obserwowane - nie dokonają kradzieży!

7. Nie zasypiaj podróżując publicznymi środkami komunikacji!

8. Klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie, zanim zdążysz zareagować!

Torebki, torebki, torebki

1.  Unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu!

2.  Torebkę należy odwracać zamkiem "do siebie", a nie na zewnątrz!

3. Portmonetka powinna zawsze znajdować się na dnie torebki!

4. Podczas mierzenia garderoby, pakowania zakupów, płacenia w sklepie - NIE odstawiaj od siebie torebki, na podłogę lub ladę - złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.04.2014 10:54
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]

Joanna Keszka prowadzi najseksowniejszy projekt skierowany do kobiet, czyli Barbarellę ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.