porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KARNAWAŁ 2012. Jak wygląda karnawał w Wiedniu? Słowo karnawał kojarzy nam się zazwyczaj z zabawą, kolorowymi strojami ...
Niemiecki karnawał ma kilka cech wspólnych z jego brazylijskim odpowiednikiem

Jak wygląda karnawał w Niemczech?

Praktycznie w każdym kraju odbywają się długie, karnawałowe imprezy. Nie inaczej jest oczywiście u naszych zachodnich sąsiadów. W niemieckiej Nadrenii, co roku, odbywa się szczególny festiwal, który przygotowaniami przypomina nawet zabawę z Rio de Janeiro

Karnawały odbywające się na całym świecie bywają zdecydowanie różne. Czym wyróżnia się ten organizowany w Niemczech? Czy warto pojechać do Nadrenii i tam spędzić karnawał?

W niemieckiej Nadrenii karnawał jak piąta pora roku

Niemiecka Nadrenia to karnawał, który szczególnie w Niemczech, jest wyjątkowy. Niemcy, dokładnie rzecz ujmując - nadreńczycy, o tym zabawowym okresie czasu mówią jak o piątej porze roku. Do karnawału przygotowują się na długo przed rozpoczęciem imprezy, niczym Brazylijczycy w Rio de Janeiro. Główną atrakcję są natomiast występy niemieckich towarzystw karnawałowych, które odpowiadają za organizację całej imprezy. A w jej ramach odbywa się niezliczona wręcz ilość festynów i balów.

Najważniejsze momenty karnawału

O karnawale w Nadrenii można powiedzieć naprawdę dużo dobrego - świetna zabawa, niepowtarzalna atmosfera czy po prostu muzyka, która rozbrzmiewa przez całe dni, nie pozwalając balującym stanąć chociażby na moment.

Jednak za punkt kulminacyjny tej jednej wielkiej, kilkudniowej imprezy uważa się tak zwany różany poniedziałek. W ten pierwszy dzień tygodnia kobiety przebierają się za przeróżne osobistości i ruszają w miasto. Jednak nie jest to zwykła parada, gdyż panie wyposażone są w nożyczki, ktore wcześniej same skonstruowały. Dzięki nim obcinają mijanym mężczyznom krawaty! To jednak nie wszystko. Starają się ze wszystkich sił odcisnąć swoje piętno na mijanych ludziach. Dlatego też tego dnia szminki używają jeszcze bardziej obficie niż na co dzień. Wszystko, by móc zostawić odcisk swoich ust na policzkach przechodniów - i to nie tylko mężczyzn.

Jednak panowie również nie chcą pozostawać obojętni. Również się przebierają, a w trakcie festynów jedzą mnóstwo kiełbasy z grila i piją ogromne ilości piwa. Czyli w Niemczech po staremu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Karnawałowe dekoracje wnętrz: jak olśnić wystrojem wnętrz w czasie karnawału? Karnawałowe dekoracje wnętrz: jak olśnić wystrojem wnętrz w czasie karnawału?

Karnawałowa dekoracja wnętrz oznacza tylko jedno… Wszystkie chwyty dozwolone! Nasze mieszkanie może lśnić i błyszczeć, a musi przede wszystkim zachwycać! Jak wprowadzić do wnętrza mieszkania...

Jak zrobić LAMPION Z PAPIERU? Instrukcja KROK PO KROKU Jak zrobić LAMPION Z PAPIERU? Instrukcja KROK PO KROKU

Kolorowe lampiony z papieru i bibułki mogą być ozdobą domu i ogrodu nie tylko w karnawale... Mówimy, jak zrobić samodzielnie piękny lampion.

Jak udekorować dom na KARNAWAŁOWE PRZYJĘCIE?

Karnawał trwa tylko kilka tygodni, dlatego warto dobrze wykorzystać ten czas. Proponujemy zorganizowanie domowego przyjęcia karnawałowego z pięknymi dekoracjami.

Aktualizacja: 21.02.2012 13:06
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.