porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić kraszanki i pisanki? Tradycyjne ozdoby wielkanocne
Jak zrobić kraszanki i pisanki? Tradycyjne ozdoby wielkanocne Nie wyobrażamy sobie Wielkanocy bez pisanek. Kolorowe, kunsztownie zdobione będą ...
Wielkanocne ozdoby - zielony owies na stole - jak go zasadzić?

Jak wyhodować owies na wielkanocny stół?

Jak wyhodować owies na wielkanocny stół?

Wielkanocne ozdoby - owies na stole.

fot.: Photos.com
Na stole wielkanocnym nie może zabraknąć żuru, jajek i mazurków. Ale nie tylko! Obowiązkowo musi na nim też stać zielony owiec. Jak go wyhodować? Jak długo będzie kiełkować? Przeczytaj poradę.
  • Na doniczkę o średnicy ok. 15 centymetrów potrzebujemy garść ziarna owsa. Kupimy go na bazarku, w sklepie zoologicznym lub w sklepie ze zdrową żywnością.

  • Do doniczki wsypujemy ziemię i siejemy ziarno owsa. Przykrywamy cienką warstwą ziemi. Delikatnie podlewamy.

  • UWAGA! Ziemia musi być stale wilgotna, ale mokra. Ziarno nie może topić się w wodzie, bo zgnije.

  • Po 8-10 dniach owies powinien być pięknie wyrosnąć.

  • Owies można też posiać na talerzyku. Wówczas kładziemy na nim grubą warstwę gazy, zwilżamy i wysiewamy owies. Codziennie delikatnie podlewamy. Gaza musi być mocno wilgotna. Owies nie może jednak stać w wodzie, bo ziarno może zgnić.

  • Po 6-8 dniach owies powinien być pięknie wyrosnąć.

  • Owies zasiany do doniczki i na talerzyk powinien stać w ciepłym i jasnym miejscu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Koszyczek wielkanocny - co włożyć do święconki? Koszyczek wielkanocny - co włożyć do święconki?

Z wielkanocnym koszykiem wiąże się cały obyczaj. To z nim cała rodzina udaje się przed świątecznym śniadaniem do kościoła, aby poświęcić znajdujące się wewnątrz pokarmy. Wcześniej jednak trzeba go...

Czego nie wiesz o Wielkanocy? [10 CIEKAWOSTEK] Czego nie wiesz o Wielkanocy? [10 CIEKAWOSTEK]

Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o Wielkanocy. Przedstawiamy dziesięć ciekawostek, które sprawią, że o niektórych wielkanocnych tradycjach pomyślisz inaczej.

WIELKANOC. Co powinno się znaleźć w KOSZYCZKU ZE ŚWIĘCONKĄ?

W koszyczku ze święconką powinno się znaleźć minimum siedem produktów, które symbolizują chrześcijaństwo. Jakie to produkty?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:04
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?

Paulina Kaszuba ma 30 lat, a od 13. roku życia ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.