porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wzory zaproszeń na urodziny dla dzieci - galeria pomysłów
Wzory zaproszeń na urodziny dla dzieci - galeria pomysłów Urodziny dziecka to wyjątkowy moment, na który każdy maluch czeka ...
Drzewo genealogiczne rodziny krok po kroku

Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny?

Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny?

Drzewo genealogiczne

fot.: Photos.com
Drzewo genealogiczne rodziny pozwala poznać historię własnych przodków i ustalić swój rodowód. Przy okazji można świetnie się zabawić. Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny? Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Drzewo genealogiczne rodziny to świetny sposób na to, by upamiętnić historię swojego rodu, przypomnieć sobie o swoich przodkach i dowiedzieć się więcej o swoich korzeniach. Jeśli interesuje nas przeszłość własnej rodziny i chcielibyśmy ją w jakiś sposób upamiętnić dla potomnych, warto samodzielnie zrobić drzewo genealogiczne. Będzie to wymagało trochę pracy, zwłaszcza gdy niewiele wiemy o naszych przodkach. Zebranie informacji, dat urodzenia oraz zdjęć to pierwszy krok, potem, gdy zbierzemy odpowiedni materiał, możemy przystąpić do umieszczenia tych danych na drzewie.

>>> Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny? [KLIKNIJ]

Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny?

Zbieranie informacji o naszej rodzinie będzie pierwszym i najważniejszym zadaniem, zanim zabierzemy się za rysowanie drzewa. To, jak bardzo szczegółowe informacje uda nam się zgromadzić, przełoży się na wartość naszego dzieła. Trzeba zatem zadbać o jak najdokładniejsze dane każdego z krewnych takie jakie: imiona i nazwiska, data urodzenia, data śmierci, informacje o liczbie potomstwa, stopień spokrewnienia, rodzaj relacji itp. W tym celu dobrze jest uruchomić wszelkie możliwości dodtarcia do źródeł informacji. Warto przejrzeć rodzinne albumy ze zdjęciami, zapytać bliskich, czasami zasięgnąć informacji w książkach, archiwach miejskich lub księgach parafialnych, a także w internecie. Jeśli pragniesz dotrzeć do informacji o dalekich przodkach i stworzyć szczegółowe drzewo, zwrócić się o pomoc do profesjonalnego genealoga.

Gdy zbierzesz już wszystkie potrzebne materiały, możesz przystąpić do rysowania drzewa genealogicznego. Na dole korony drzewa umieść siebie. Wklej zdjęcie, a pod nim wpisz swoją datę urodzenia. Powyżej umieć rodziców, a obok swoje rodzeństwo. Połącz zdjęcia gałęziami - każda gałąź to symbol relacji, jaka was łączy. Możesz użyć przy tym standardowych oznaczeń, jakie stosuje się w drzewach genealogicznych. Małżeństwo łączy się znakiem "=", rozwód określa się przez przekreślenie tego znaku. W przypadku śmierci przy imieniu i nazwisku stawia się krzyżyk. Ważne są również kierunki strzałek, którymi określa się kto od kogo pochodzi. Gdy na przykład chcesz zaznaczyć, że jesteś potomkiem swoich rodziców to strzałka powinna być wyprowadzona w dół od twoich rodziców. Między rodzeństwem rysuje się pojedynczą poziomą linię. Według ogólne przyjętej zasady z prawej strony umieszcza się najstarsze dzieci i kierując się w lewo, coraz młodsze.

Dla urozmaicenia drzewa możesz umieścić przy kazdej osobie jakieś ciekawostki z nią związane, np. informacje o wykonywanym zawodzie, zainteresowaniach, wyznaniu itp. Miłym dodatkiem będą zdjęcia pupilów, jakie mają nasi krewni - psów, kotów. Po latach miło będzie wspominać naszych ulubionych czworonogów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rodzinne pamiątki i wspomnienia - co z nimi zrobić? Rodzinne pamiątki i wspomnienia - co z nimi zrobić?

Ostatnio czytaliśmy wspomnienia kilku sławnych osób. Należały do polskich elit. Życie miały długie i barwne. Dzięki ich opowieściom, wydanych w postaci książek, bardzo wielu czytelników pozna minione...

Aktualizacja: 30.12.2013 07:47
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Urszula Jasik-Turowska, prokurator, która będzie oskarżać Dariusza K.? Co o niej wiemy?

Urszula Jasik-Turowska to prokurator, która oskarża Dariusza K. w czasie ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.